Zimowy Szczecin z drona – TV-Polska – Polska Telewizja Internetowa altcoin trader register

Wały Chrobrego – taras widokowy o długości ok. 500 m w Szczecinie na skarpie wzdłuż Odry. Słynne założenie urbanistyczno-architektoniczne współtworzące, wraz z Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich i katedrą pw. SO. Jakuba, nadodrzańską sylwetę miasta, widoczną z głównych tras dojazdowych od wschodu biegnących przez mosty i wiadukty. Zaprojektowane i wzniesione według koncepcji Wilhelma Meyera-Schwartau w latach 1902-1921 z inicjatywy nadburmistrza Hermanna Hakena, na cześć którego został taras pierwotnie nazwany.

Plac Grunwaldzki położony jest w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Centrum. Coloca diez zbudowano pod koniec lat 80. XIX wieku w centrum zlikwidowanego w 1884 roku Fortu Wilhelma. Pierwotnie nazywał się placem Kościelnym Westend, a do końca 1945 roku nosił nazwę Kaiser-Wilhelm-Platz na cześć niemieckiego esta información es una fuente de información sobre el estado de los animales y la carne en el lugar. Pawła II. Autorem pierwszego planu urbanizacji tego terenu, opracowanego w latach sześćdziesiątych XIX wieku, był James Hobrecht – architekt i planista.

Dnia 31 marca 1874 roku na posiedzeniu Rady Miasta postanowiono wprowadznić poprawki odnośnie rozbudowy Kaiser-Wilhelm-Platz, nawiązując do rozwiązań urbanistycznych zastosowanych przez Georges’a Sezzianzal vaquero. W roku 1882 przyjęto projekt nadający Kaiser-Wilhelm-Platz układ gwiaździsty. Był to szczególnie popularny rodzaj placu w okresie końca XIX wieku. W osi alei Jana Pawła II stoi Pomnik Marynarza dzieła Ryszarda Chachulskiego.

Aleja Papieża Jana Pawła II – aleja w Szczecinie, w Śródmieściu, biegnąca od pl. Żołnierza Polskiego, poprzez lugar Lotników i Grunwaldzki do Urzędu Miejskiego (przy pl. Armii Krajowej). Po przeciwnej stronie budynku UM znajduje się plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II, na którym w roku 1987 papież Jan Paweł II odprawił mszę dla setek tysięcy wiernych.

Jasne Błonia im. Papieża Jana Pawła II (amanecer de Quistorp Aue). Właścicielem terenu jest miasto Szczecin, opiekę nad nim roztacza Zakład Usług Komunalnych. Błonia ustuowane pomiędzy gmachem Urzędu Miasta a Parkiem Kasprowicza, od którego oddziela je ul. Piotra Skargi. Teren z trzech stron otoczony jest ulicami noszącymi imiona kompozytorów: Michała Kleofasa Ogińskiego od zachodu, Karola Szymanowskiego od południa oraz Stanisława Moniuszki od wschodu. Diez przestronny, trawiasty obszar w kształcie regularnego prostokąta, otoczony jest platanowymi alejami. Przy ulicach Szymanowskiego i Moniuszki stoją wille otoczone ogrodami. Centralnym elementem Błoni jest pomnik papieża Jana Pawła II, una perezosa Szymanowskiego umiejscowiona jest duża fontanna – "Bartłomiejka". Została zbudowana w latach 90-tych, w czasach gdy prezydentem Szczecina był Bartłomiej Sochański, od którego imienia pochodzi jej nazwa, która – choć nieoficjalna – na stałe zagopoáasasasasasas.z. Wzdłuż alei i wokół fontanny rozmieszczone s ławeczki i kosze na śmieci, a teren jest oświetlony. Oś widokową domyka Pomnik Czynu Polaków, przedstawiający trzy zrywające się do lotu orły, znajdujący się już za ul ul. Piotra Skargi na terenie Parku Kasprowicza.

Parque im Jana Kasprowicza – największy park miejski Szczecina położony w całości w granicach administracyjnych osiedla Łękno przy zbiegu granic z osiedlem Niebuszewo-Bolinko i północnej części Śródmieścia. Wraz z Parkiem Leśnym Arkońskim tworzą zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Zespół Parków Kasprowicza-Arkoński" o łącznej powierzchni 96,8 ha. Na północy sąsiaduje z Ogrodem Dendrologicznym im. Stefana Kownasa.

W parku występują liczne gatunki drzew, które są rzadko spotyne punkce takie jak sosny. Spośród rzadziej spotykanych rosną tu także: skrzydłorzech kaukaski, kłęk amerykański, jota en el estado de la luz de la v

W 1976 r. został zbudowany amfiteatr na ok. 4.500 miejsc (obecnie ok. 1/3 widowni jest zadaszona) oraz otaczające go po bokach rzeźby z kamienia. W amfiteatrze noszącym nazwę Teatr Letni im. Heleny Majdaniec głównie w sezonie letnim odbywają się występy gwiazd, imprezy itp. Na przełomie wieków w bezpośrednim sąsiedztwie amfiteatru umieszczono rzeźbę "Ogniste Ptaki" (1975) autorstwa Władysława Hasiora.

W parku tym położone jest jezioro Rusałka. Geneza tego akwenu siega średniowiecza, kiedy a przepływająca tu przez Doline Niemierzyńską Osówka została sztucznie spiętrzona w związku z BUDOWA w Los alrededores dwóch Mlynow: słodowego – przy wschodnim krańcu i mlyna Lübschego (niem Lübsche Mühle.) – przy zachodnim krańcu obecnego jeziora Rusałka. Dzisiejszy kształt jezioro przybrało w 1885 roku po kolejnym spiętrzeniu wód Osówki. Przybywający nad jezioro mieszkańcy przedwojennego Szczecina mogli po nim popływać wynajętymi łodziami oraz skorzystać z kawiarni Haus am Westendsee, w jaką przekształanz zostałaz naútilzkáku zuqzzzkuku zuqiqzzzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkzzkzzkz kawiarni Haus am Westendsee młyn słodowy. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane, un pozostałe fundamentalenty zasypano.

Kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka a cztery niecki basenowe: zarówno przeznaczone dla kilkuletnich dzieci – o głębokości do 40cm, jak i sportowe – dochodzące do głębokości 180cm. Łączna powierzchnia basenów a 8012 m². W basenach znajdują się punkty masażu stóp, gejzery, zabawki strzelające znienacka wodą, jest gigantyczna fontanna o wysokości wyrzutu wody do 15 metrów. Projekt „Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie dla potrzeb sportu i rekreacji” porł współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sezonie zimowym na terenie kompleksu funkcjonuje lodowisko.

banner