Zenner Historia firmy lo que vale litecoin

Karl Adolf Zenner Senior położył podwaliny pod dzisiejszą firmę ZENNER International w 1903, zakładając spółkę sprzedającą wodomierze. Woda bieżąca była wtedy wciąż luksusem dla wielu ludzi i większość gospodarstw czerpało wodę z publicznych studni. Dla zapewnienia dostepu do wody w całym regionie pobierano opłaty, które – przez indywidualne podliczanie i fakturowanie zużycia – stanowiłły finansową podstawę tej działalalności.

W latach bezpośrednio po II wojnie światowej – kiedy firma była już kierowana przez syna założyciela, Karla Adolfa Zennera Juniora – wiele surowców było trudno dostępnych. ZENNER utracił wielu ważnych dostawców w Niemczech. Tworzywo sztuczne wydawało się odpowiednim rozwiązaniem, wiążącym się także z jakością i obinżeniem kosztów. Tak pojawiła się w firmie ZENNER idea zastosowania tworzyw sztucznych w produkcji wodomierzy. Chociaż początkowo klienci krytycznie patrzyli na nowe produkty z plastiku, hasta nowe wodomierze przyjęły się. W kolejnych latach również konkurencja zaczęła naśladować rozwiązania firmy ZENNER.

Firma ZENNER otworzyła pierwszy oddział w Chinach w 1995, w mieście Fuzhou. Polityczne otwarcie tego kraju i tzw. "Miękkie" wprowadzanie gospodarki rynkowej coraz bardziej otwiera rynek chiński, liczący ponad miliard ludzi, na towary pochodzące z Zachodu. W pierwszych latach firma ZENNER z powodzeniem znalazła tu swoje miejsce i w kolejnych latach otworzyła nowe oddziały w Pekinie i Szanghaju.

Połączenie Grupy ZENNER i Grupy Minol z Leinfelden-Echterdingen doprowadziło hacer powstania spółki skonsolidowanej, która, Jako jedna z niewielu na Świecie, dostacza pełny Zakres rozwiązań Technicznych i Usług pomiarowych z jednego źródła – od produkcji Sprzętu pomiarowego, przez odczyt danych zużycia, AZ po przygotowanie zestawienia zużycia. Grupa Minol-ZENNER zatrudnia na całym świecie 2000 pracowników. W 2007 firma ZENNER przejęła globalną organizację marketingową dla obu spółek, a 2008 dostarcza cały sprzęt pomiarowy dla potrzeb firmy Minol.

W 2009 firma ZENNER wprowadziła jeden ze swoich najbardziej nowatorskich produktów: wielofunkcyjny przelicznik do ciepłomierzy multidata. Dysponując opcjami podłączeń M bus, ZR bus lub RS232, simplemente ideal przystosowany do zdalnego odczytu. Dodatkowo, jego obudowę można otwierać bez narzędzi. Pokazuje to dobitnie, żes las noticias de la guerra ?: 2010 firma ZENNER sprzedała już ponad 100,000 ciepłomierzy.

W 2011 firma ZENNER International poszła w ślady Kolumba. Podstawy zintensyfikowanej obecności na rynku Ameryki Łacińskiej położono już we wcześniejszych latach. Po tym, jak od ponad 10 lat działał oddział firmy ZENNER w Brazylii, Białe plamy na mapie Ameryki Południowej stopniowo zniknciaiapaíapacía gpolacapacía porrapórala 2011-2013, por ej., Pouchas de animales de caza.

Oprócz liczników i rozwiązań systemowych dla wody i ciepła ZENNER oferuje teraz również gazomierze. W pierwszej kolejności tylko na rynku azjatyckim. Partnerem w nowym obszarze działalności jest Shanghai FATO Group Co., Ltd. – jeden z największych chińskich producentów w branży aparatury pomiarowej. Już w pierwszym roku działalności nowa firma produkuje i wdraża ponad milion gazomierzy i pozycjonuje się na liście Top 5 globalnego rynku producentów gazomierzy.

banner