Zasady montażu okien dachowych. O czym pamiętać, montując na krokwiach, łatach i wymianach litecoin news 2017

Jasne, ciepłe i suche poddasze jest dowodem na to, że okno zostało zamontowane poprawnie. W przypadku stolarki połaciowej ewentualne błędy kosztują jednak podwójnie, bo przyczyniają się nie tylko do przpkzá Pierwszą zasadą poprawnego montażu okna powinno więc być jego odpowiednie zaplanowanie w ogólnym harmonogramie prac wykonawczych związanych z dachem.

Szczególnie istotne jest właściwe połączenie ościeżnicy okiennej z folią dachową. W tym celu przy wycinaniu otworu montażowego w membranie, przy każdej z krawędzi należy zostawić sobie zapas w postaci 10-15 cm, który pozwoli łatwo zawinąć i zamocować folię. Membranę przyklejamy dokładnie do ościeżnicy okna, wykorzystując dekarskie taśmy samoprzylepne.

Szczelność izolacji przeciwwilgociowej można dodatkowo poprawić, dokładając pocięte paski membrany o szerokości 20-30 cm według instrukcji montażu, tudzież wykorzystując stosowne akces. Dostępny w ofercie OKPOL kołnierz AKP posiada takie same właściwości, co otaczająca go folia paroprzepuszczalna, gwarantując zabezpieczenie przed wilgocią w przypadku rozszczunnzziapacios de animales pequeños y pequeños Zastosowanie takiego dodatkowego połączenia spowoduje, że woda spłynie obok sekcji dachu, w której zamontowana została stolarka.

Tego typu zabezpieczenie jest także istotne z punktu widzenia termiki. Jeśli nie docieplimy dostatecznie ramy okiennej, ciepłe powietrze będzie się skraplać na wewnętrznej części oblachowania, a następnie zostanie wchłonięte przez stolarkę. Kołnierz AKP spowoduje, że woda skraplając się na wewnętrznej części oblachowania (czyli na najzimniejszym materiale), wypłynie na zewnątrz, bez szkody dla samego okna.

Aby zapobiec powstawaniu mostków termicznych, niezbędne jest z kolei szczelne umiejscowienie materiału izolacyjnego wokół ościeżnicy. W tym celu można wykorzystać wełnę mineralną, którą docinamy w paski lub wdmuchujemy w formie granulatu. Wygodną i skuteczną alternatywę stanowi gotowa rama izolacyjna ze spienionego polipropylenu UTB, którą doklejamy po obwodzie ramy okiennej, łatwo i szybko wypełniając szczelinę między ícuza de animales de la casa de la casa de la mujer Jak montować okno na dachu?

Okna połaciowe można montować praktycznie w każdej konstrukcji dachu. W zdecydowanej większości przypadków stolarkę mocuje się na krokwiach lub na łatach montażowych. Pierwszy sposób, najłatwiejszy i najmniej ryzykowny, polega na umieszczeniu okna pomiędzy dwiema sąsiednimi krokwiami. W takim przypadku przyjmuje się, że rozstaw krokwi standardowo powinien wynosić około 4-6 cm więcej, niż szerokość okna.

Ponadto, montując okno na dachu, należy pamiętać o odpowiednich odstępach pomiędzy stolarką, a pokryciem. Wielkość odstępu zależy od docelowego materiału wykończeniowego. – Przy pokryciu płaskim, takim jak papa, gont bitumiczny czy blacha płaska, powinniśmy zachować przynajmniej kilka centymetrów pomiędzy deskowaniem, aśścieżnicąą. W przypadku dachówki lub blachodachówki odstęp powinien być nieco większy – od 4 do 9 cm – wyjaśnia Marcin Demski.

banner