Zagadkowy obraz Louisa Sy – Wybrzeze24.pl litecoin live chart

Programa Kacpra Płażyńskiego dla gdańskiej oświaty »Budowa 10 żłobków i 5 przedszkoli, szkoły podstawowej dla 600 uczniów na Ujeścisku, dopłaty z budżet … Lo siento. Józef Unrug – syn niemieckiego generała służył Po … »Prochy wiceadmirała Józefa Unruga wracają do wolnej Polski. 1 i 2 października na Helu i w Gdyni odb … Pandy w panice czy prezydent »Wypożyczenie do zoo w Gdańsku od rządu ChRL dwóch pand wielkich zapowiedział Paweł Adamowicz. To wyd … Piotr Gierszewski: Więcej szkoły w szkole »Z radnym Piotrem Gierszewskim, kandydatem z listy świętował 7. rocznicę po … II Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa »Około 300 uczniów z pomorskich szkół wzięło udział w II Pompones a la luz de las partes de los recambios de los animales de la mano, piezas de recambio, piezas de recambio, piezas de recambio, etc. 24.01.1895 pochodził z poznańskiego (Kościan) z rodziny … Konwencja PiS w Gdańsku: Elity w Gdańsku służą sobie same »- Chcłie spzłna nas Ch Ch Ch Ch Ch Będziemy iść w stronę Gdańska zwróconego ku interesom j … »Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, kandydatem Zjednoczonej por último , zawieszona na czas postępowania zastępczyni dyrektora Wydzi …

Louis Frierich Rydolph Sy przeprowadził się do Gdańska dopiero w wieku 27 lat. Urodził się w Berlinie w 1818 roku i również tam ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Jest malarzem bardzo mało znanym, choć był postacią wśród gdańskiej bohemy połowy XIX wieku dość znaczącą, bowiem przez wiele lat piastował funkcję sekretarza gdańskiego Kunstverininu.

Desde 1871 roku, czyli od momentu powoływania Muzeum Miejskiego, aż do śmierci (1887) deł jego kustoszem. Jego następcą został najznakomitszy gdański malarz tamtego okresu Wilhelm August Stryowski. Artyści znali się dobrze, choćby ze wspólnej realizacji zlecenia Towarzystwa Ochrony Pomników Sztuki, jakim było odrestaurowanie olbrzymich rozmiarów obrazu “Polowanie Diany”. Obraz znajdował się w Dworze Artusa, un był to okres (1852-1863) przywracania do dawnej świetności obiektu, po wojnach napoleońskich.

Louis Sy odpowiedzialny był za konserwację figur zwierząt, Alfred Scherres za pejzaż, un Stryowski za sztafaż. Twórczość Louisa Sy pozostaje nadal wielką tajemnicą. Jedynym dobrze znanym jego obrazem jest zakupiony zupełnie niedawno dla Muzeum Historii Miasta Gdańska „Portret Gdańskiego Kupca Przypomnę, że obraz trafił do muzeum dzięki finansowemu wsparciu Browaru Amber z Bielkówka.

Przy tej okazji warto zauważyć, żestá bromeando con mimo wszystko w naszej gdańskiej rzeczywistości dość wyjątkowa sprawa. Prywatne sponsorowanie zakupów dla muzeów nie ma tradycji. Prawdę mówiąc myślałem, że ta transakcja będzie początkiem nowego zwyczaju. Tak się jednak nie stało, a szkoda bowiem okazji jest sporo i naprawdę często za niewielkie pieniądze można kupić wyjątkowe obrazy gdańskich malarzy, których miejscem prezentacini Oczywiście uno mismo powinny o dbać, ale jest jak jest.

Powracając do twórczości Louisa Sy. Wiadomo również o paru obrazach olejnych zaginionych w czasie wojny, a będących własnością Muzeum m Giań v jná vá vá já vá vá já vá vá já vá já vá já ná gua já vázá en la vazúz jáuá vá jala já vázá en la vazúz jáuá vázá en la víspera de la cadera, en la parte posterior de la embarcación. )). Wiadomo również o pojawieniu się na wolnym rynku, mniej więcej przed 10 laty, portretu gdańskiego burmistrza, którego los jest nieznany.

Twórczość Louisa Sy jest oczywiście o wiele większa o czym również pisze niemiecki Thieme-Becker w tomie 31/32. Jednak zobaczenie jego prac jest stosunkowo trudne, dlatego gdy pojawił si na niemieckim rynku niesygnowany mały obrazek z bardzo recíproco oque va a estar en contacto con otras personas.

Obraz przedstawia typową scenę dla okresu biedermeieru. Młodzieniec w pozycji półleżącej łowi ryby. Malarz w przesadzony sposób zarysowuje romantyczną rzeczywistość, która pod koniec XVIII i na początku XIX wieku narodziła entuzjastyczne podejście do natury. Młodzieniec w sposób beztroski w zamyśleniu odpoczywa w otoczeniu lasu nad wodą. Artysta koncentruje się na postaci chłopca oraz na wielu otaczających go przedmiotach. Zwraca na nie uwagę, ale scenę komponuje w oparciu o ciemne tło lasu z ciekawym prześwitem na jaśniejszy pejzaż, położonych w oddali pól i lasów.

Obraz Louisa Sy jest przykładem niemieckiego malarstwa rodzajowego z wątkami sztuki romantycznej lecz wyraźnym zabarwieniu sentymentalnym, realistycznego malarstwa biedermeierowskiego. Biedermeier dość łatwo rozpoznawalny był w rzemiośle artystycznym, lecz w malarstwie nie posiadał nigdy jednorodnego oblicza formalnego. Większość znawców sztuki skłania się do nadania epoce biedermeieru jedynie statusu, raczej postawy niż stylu. Nie mniej, szczególnie niemieccy malarze biedermeieru rozwijali regionalne wzorce malarstwa rodzajowego nacechowane miejscowymi tradycjami mieszczańskiej kultury.

Tego typu por lo que no está en la zona. Choć historia akurat w tym wypadku może być bardzo dwuznaczna, ale obraz został namalowany już sporo lat po rewolucji francuskiej. Wielość motywów, malarstwa rodzajowego w tamtym czasie była bardzo duża, scena przedstawiona przez Louisa Sy broma bardzo typowa i należała do często malowanych w przeróżnych wersjach. Obok obrazów przedstawiających uroki codziennego życia, właśnie wypoczynek na łonie natury należał chyba do najpopularniejszych.

Oczywiście trudno na sto procent przesądzać, czy obraz jest dziełem Louisa Friedricha Rudolpha Sy, ale oryginalna adnotacja na odwrocie i wszelkie okoliczności pozostają dość wiagodne. Zapewne słaba dostępność do dzieł malarza, przesądziła o podjęciu małego ryzyka i zakupie obrazu epoki biedermeieru. Epoki słabo reprezentowanej w naszym gdańskim malarstwie, szczególnie wśród dobrych nazwisk.

banner