Zacznij w IT Desarrollador de front-end Coders Lab blog uretritis definición

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile stron internetowych jest w sieci? Jedno proste zapytanie w Google w ułamkach sekund wyświetli miliony wyników. Przez ponad dwie dekady od powstania pierwszej strony www internet rozrastał się w coraz szybszym tempie. Zmieniały się trendy i wykorzystywane technologie. Obecnie szacuje się, że w sieci jest już ponad miliard stron. Ich twórcami s programiści webowi: front-end i back-end developerzy. Bohaterem dzisiejszego wpisu jest pierwszy z nich.

Wyobraź sobie, że chcesz znaleźć w wyszukiwarce lotów najlepsze połączenie do Londynu. Front-end wyświetla Ci całą zawartość strony (miejsce i data wylotu, punkt docelowy, liczba pasażerów) oraz przesyła określone przez Ciebie zapytanie do back-endu. Algorytmy aplikacji wyszukują w bazach danych lot, który spełnia podane przez Ciebie kryteria. Wyniki Twojego zapytania zostaną zwrócone do front-endu i zobaczysz je w przeglądarce.

Stworzenie aplikacji internetowej to złożony proces. Nad produktem nie pracują tylko programiści, a cały zespół specjalistów. Aby strony internetowe były dla użytkownika intuicyjne i funkcjonalne, front-endowiec łączy umiejętności techniczne ze zmysłem artystycznym. W codziennej pracy front-endowiec współpracuje z UX designerami (projektowanie użyteczności i makiety aplikacji), grafikami (projekt graficzny strony), back-endowcami (logika aplikacji i bazy danych) o sello interactivo. Jak wygląda dzień pracy front-end developera?

Każdy zespół projektowy ma swojego lidera. Haga clic aquí para ver los textos técnicos, w zależności od wielkości projektu i zaawansowania technologii. Lider rozdysponowuje zadania, nadzoruje pracę i wprowadza usprawnienia, automatyzację. En broma a pierwsza osoba, która sprawuje opiekę nad juniorem. Jakie umiejętności są niezbędne na stanowisku front-endowca?

HTML (Lenguaje de marcado de hipertexto) i CSS (Hojas de estilo en cascada) służą do budowania podstawowego szkieletu strony. A dzięki nim wstawisz na stronę obrazy, teksty czy tabele. Dzięki CSS-owi możesz określić wygląd elementów na stronie m.in. ustawić kolory i wielkości czcionek czy zdefiniować kolor tła. Zaawansowany CSS pozwoli Ci tworzyć skomplikowane rysunki i animacje.

Sam HTML i CSS nie pozwoli na stworzenie zaawansowanej strony. Haga wprowadzenia interakcji z użytkownikiem lub zaawansowanych animacji potrzebna Ci będzie znajomość JavaScript (w skrócie JS). Odpowiada za logikę aplikacji działającej w przeglądarce. Za pomocą JS możesz tworzyć juego en línea, interktywne filmy, czy mapy, które zmieniają się w czasie rzeczywistym. Git i system kontroli wersji

Wejście na wyższy level programowania zapewni Ci znajomość frameworków JavaScript. Marco de trabajo para la aplicación de la aplicación. Dzięki niemu wzrośnie efektywność i szybkość Twojej pracy. Istnieje wiele różnych frameworków JS, ale do najpopularniejszych należy Angular, Ember czy Backbone. Para ich znajomość jest aktualnie najbardziej poszukiwana na rynku. Frameworki front-endowe

Preprocesory CSS para kolejne narzędzia, które przyspieszą i ułatwią proces pisania kodu CSS. Do najpopularniejszych należy Less i Sass. Podczas tworzenia złożonych stron Twoje arkusze stylów mogą mieć po kilkaset linijek kodu. Wykorzystanie Less lub Sass pozwoli Ci napisać te same style z użyciem kilkukrotnie mniejszej ilości kodu. Umiejętności techniczne to nie wszystko

Tylko około 50% czazo pracy programisty polega na kodowaniu. Pozostała połowa poświęcona jest na spotkania zespołu, planowanie projektu, analizę potrzeb użytkowników, revisión de código, testy czy tworzenie dokumentacji. Praca zespołowa, umiejętność rozwiązywania problemów czy zdolności komunikacyjne to nie są puste frazesy. Bez nich nie odnajdziesz się w zespole.

Ok, nauczyłeś się podstaw. Co Dalej? Wertując oferty pracy zobaczysz, że w każdym ogłoszeniu pracodawca oczekuje od kandydata przedstawienia portfolio. Zacznij więc od razu tworzyć własne projekty. Nie masz pomysłów? Stwórz własną stronę, autorski szablon HTML lub zaprojektuj prostą grę przeglądarkową. Zrób research wśród znajomych i rodziny. Może ktoś potrzebuje strony swojej firmy?

banner