XML dla początkujących Czym jest XML ltc news

podkreślenie faktu, że XML? nie jest i zapewne nie będzie masowo używanym językiem tworzenia stron internetowych. Wszyscy ci, którzy budują swoje domowe witryny Yo wywróci wszystko do góry nogami.

a może i na zawsze, nawet gdy w Sieci pojawią się języki, o jakich nawet nam się jeszcze nie śni. HTML, z całą swoją rozwichrzoną konstrukcją, przyprawiającą sieciowych magików o palpitacje serca, jest językiem prostym i łatwymas, quinceakas de cencijos, doskonale zaspokajajcym potrzeby znacznez wasas de cáñamo cencortura de animales de mesa. Tworcy przeglądarek włożyli mnóstwo starań, aby ich produkty były łaskawe dla rozlicznych webmasterskich błędów i tolerowały najdziksze swawole.

XML, czyli eXtensible Markup Language (rozszerzalny język znaczników, zaprojektowany przez World Wide Web Consortium) ma inne zadanie. Przede wszystkim nie jest to język do tworzenia dokumentów, lecz język do tworzenia innych języków. Dopiero te języki służą do budowania dokumentów w Internecie. Języki takie nazywamy aplikacjami XML – zapewne wszystkim znana jest choćby nazwa MathML, czyli aplikacji XML służącej do tworzenia dokumentów zawierających formuły matematyczne. Inną znaną aplikacją jest WAP do wyświetlania internetowej informacji w telefonach komórkowych. Są takie narzędzia, jak GedML (obsługa danych genealogicznych), MusicML (notacja muzyczna), VoiceML (dane głosowe), ThML (teksty te chi chi chi / n / chi chi / n chi / n / t cz t cz t cz t chi chi / n G t yo inne Aplikacji takich powstało mnóstwo i są to języki służące biznesowi, naukowcom, wyspecjalizowanym mediom itd.

Zapyta teraz ktoś, jakim cudem można tworzyć własny język, skoro to specjaliści zbudowali nam HTML, un wielkie firmy programroyczne zaprojektowały vido por una persona en este caso. Jakim sposobem można tworzyć coś samemu, w domowym zaciszu, nie oglądając się na to, co powie Microsoft, Netscape, Opera, społeczność Mozilli …?

wbudowane w polecenia. Zauważ, że drzewo możesz zwijać i rozwijać. Hacer oglądania dokumentów polecamy JAK Najnowsze wersje przeglądarek, przede wszystkim Firefoksa, ewentualnie Opery i internet ExplorerA (w tych ostatnich możliwe są BŁĘDY w wyświetlaniu – w Operze NIE wyświetlają się kody źródłowe, un w IE są kłopoty z akceptacją polskich znaków w nazwach ELEMENTÓW).

starają się gonić przeglądarki, doskonaląc wbudowane w nie procesory XML. Jeśli przypomnieć sobie, jak długo trwa wbudowanie interpretacji HTML i CSS – ta ostatnia jest ciągle jeszcze wysoce niedoskonała – zapewne mamy princ. "okołoXMLowych". Już teraz jednak ci, którzy mogą zetknąć się z tą problematyką w pracy zawodowej, powinni ją stopniowo poznawać.

banner