Wywiad z Lechem Wilczyńskim z InPay pożyczka portal litecoinpool org miner

Na Warsaw Start Ups y Fintech Day, zorganizowanym 28 listopada w siedzibie firmy Oracle, pojawiło się wielu znanych prelegentów z ogólnie pojętej branży finansowej. Mieliśmy m. en. możliwość porozmawiania z Lechem Wilczyńskim – CEO firm InPay S. A. Przedstawił en swoją opinię na temat rozwoju branży blockchain-owej w Polsce. Wilczyński opowiedział również o zaletach, związanych z wykorzystaniem kryptowalut, takich jak np. popularmente BitCoin. Jak pan widzi rozwój branży blockchain-owej w Polsce?

„Przede wszystkim, można popatrzeć na kilka różnych sektorów. Najbardziej oczywistym, który przychodzi do głowy, jest oczywiście bankowość, zintegrowana z usprawnianiem procesów, związanych z przesyłaniem transferem kapitału. Odosi się ona również do kwestii dotyczących aprecjacji kapitału, czy też pojęć związanych z pozyskiwaniem pienja ultimo vazonado a la luz v

Przy niskich stopach procentowych, aktywa na blockchainie mogą być atrakcyjnym aspektem pod względem inwestycyjnym. Drugi aspekt związany jest z energetyką, czyli na przykład wykorzystaniem technologii blockchainowych do estabilizacji sieci energetycznych. Dużo się mówi o tym, że mechanizmy konsensusu w blockchainach (czyli na przykład w przypadku BitCoina) wymagają wykorzystania dużych nakładów energetycznych. Mimo, iż na pierwszy rzut oka wydaje się, że broma a pewien rodzaj marnotrawstwa, pozwalają one na wykorzystanie tego w kwestiach estabilizacji działania sieci energetycznych. W przyszłości można się spodziewać, że firmy zajmujące się produkcją energii będą w aktywny sposób uczestniczyć na tym rynku.

Pod względem używania blockchaina, Jako źródła pewności, niezaprzeczalności i zaufania, możemy się spodziewać, ZE Może en być wykorzystywany do tego, aby podpisywać istotne dokumenty, czy też poświadczać pewne zjawiska, które Miały miejsce z wykorzystaniem tej rozproszonej, globalnej Bazy danych – po a , żpory można było na przykład potwierdzić autentyczność dokumentów, weryfikację tożsamości, itd.

Za pomocą blockchaina można także wykorzystać możliwości, które drzemią w kontraktach programowalnych, réwnież przynosi ze sobą rewolucja blockchainowa, czyli tworzenie – z angielskiego – tzw. inteligentnych kontraktów. Po polsku mówi się trafniej – programowalne Kontrakty, gdzie możemy zapisać relacje Pomiedzy uczestnikami transakcji biznesowej, czy bardziej zaawansowanej umowy w Postaci kodu oprogramowania, który sam wykona się w Sposób bezwzględny i niezaprzeczalny – Taki, który nie będzie później wymagał ingerencji komornika, SADU, czy prawników. ”Czym zajmuje się InPay S. A?

„InPay S.A. zajmuje się procesowaniem płatności i kryptowalutami. Umożliwiamy każdej osobie płacenie BitCoinami za dowolny rachunek. Umożliwiamy również zakup BitCoina, także każdy może w ten sposób zasilić swój portfel i zostać posiadaczem kryptowaluty i używać portfela do celów płatniczych – np. w celu opłacenia rachunków. Pomagamia firmom również uruchomić tę metodę płatności w ich biznesie “.

banner