Wystawy towarzyszące FashionPhilosophy Fashion Week Polonia – Trendy sezonu – Polki.pl hotel 5 terre monterosso

Najważniejszą, co nie znaczy, że najciekawszą, była wystawa "Jóvenes fotógrafos de moda AHORA". Skupiała ona prace młodych, zdolnych artystów zajmujących się przede wszystkim fotografią modową. Celem tej wystawy była promocja młodych talentów. Bo gdzie jeśli nie na polskim tygodniu mody mogą zostać dostrzeżeni przez profesjonalistów, którzy kiedyś być może skorzystają z ich usług. W tym roku zaprezentowano prace jedenastu mniej bądź bardziej doświadczonych fotografów. Największe wrażenie robiły zdjęcia Justyny ​​Dudek.

W ramach tego modułu zaprezentowano także wystawę Katarzyny Czarneckiej "Nueva York, Nueva York". Autorka tych zdjęć podobno zapuszczała się w miejsca, w których nigdy nie pokazywały się bohaterki "Seksu w wielkim mieście". Wystawa zapowiadała się zatem bardzo interesująco. Niestety na miejscu okazało się, że tylko nieliczne fotografie można uznać za dobre. Jednym słowem wiało nudą. Większość zdjęć była źle wykadrowa, nieostra i generalnie mało ciekawa. Poniżej prezentujemy jedynie te najlepsze.

Najbardziej przypadła nam do gustu wystawa połączona ze sprzedażą biżuterii, ubrań, a także akcesoriów przyjaznych naturze. Surowy, a jednocześnie stylowy lokal w którym znajdował się RE-ACT Concept Store podzielony był na dwie części – Aleję Sztuki Recyklingowej oraz Aleję Comercio justo. Swoje projekty zaprezentowali różni twórcy nurtu ekologicznego. Wśród nich Karina Królak, Patka Smirnow, Maldoror, Czy Joanna paradecka. Ekologiczne i recyklingowe dodatki, biżuteria oraz odzież robiły wrażenie.

Widzicie fotografię poniżej? Wiecie, że wszystkie te ubrania zostały uszyte z przetworzonych tkanin? Skoro recyklingowi podlegają szkło, papier, czy metal, to dlaczego by do szycia nowych ubrań nie wykorzystywać starych materiałów? Z takiego założenia wyszła Joanna paradecka, która z każdego ubioru, który wpadnie jej w ręce, potrafi wyczarować zupełnie nową część garderoby. ¡Istny reciclando la alta costura! (o projektance i jej projektach poczytacie na jej stronie: www.ekoistka.pl).

Jak to kobiety największą uwagę zwróciłyśmy na dodatki. Najbardziej zachwyciły nas torebki. Te duetu gemelos wykonane zostały z materiałów vintage. Do wyboru były duże lub małe. Zdobiły je nadruki z wizerunkami największych ikon kina, głównie Audrey Hepburn i Marilyn Monroe. Wszystkie Torebki duetu gemelos tworzone są w pojedycznych egzemplarzach i właśnie to czyni je naprawdę wyjątkowymi. Piękne. Dziewczęce. Nie spotkacie takich w popularnych sieciówkach. Jeśli Wam się podobają, możecie je kupić na stronie projektantek: www.twinsart.pl.

Duże wrażenie zrobiły na nas także śliczne filcowe torebki Joanny Figurniak. Kto por pomyślał, że z filcu można stworzyć takie unikatowe cuda. Torebki wykonano ręcznie z ekologicznych materiałów i z uwzględnieniem przyjaznych środowisku technologii. Za projekt torebek filcowych projektantka otrzymała nagrodę Machina Design Awards Rdzeń 2008 w kategorii Young Design – Młody Projektant. Zapraszamy do odwiedzenia strony projektantki: www.moostudio.pl.

banner