Wydział do walki z Cyberprzestępczością – Komenda Stołeczna Policji minería de litecoin gratuita

Globalna sieć komputerowa – internet – stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Wykorzystywany jest w pracy, do nauki, wymiany informacji lub jako forma relaksu, czy zabawy. Niestety, z internetu korzystają również osoby, które wykorzystują go do popełniania przestępstw. Za pośrednictwem internetu, tak jak i w świecie rzeczywistym, popełniana jest cała gama różnego rodzaju przestępstw, jednak użytkownicy palas de los animales

Ofiary cyberprzestępczości to najczęściej ofiary oszustw. Oszustwa internetowe stanowią przeważającą grupę przestępstw, która w bardzo szybkim tempie się rozwija i ewoluuje w coraz bardziej złożone formy. Poniżej opisane s niektóre rodzaje oszustw internetowych, metody działania sprawców oraz sposoby postępowania umożliwiające uniknięcia oszustwa i pozostania jego ofiarą.

Ataq na klientów korzystających z bankowości internetowej z wykorzystaniem np .: trojana Banatrix, polega na przeszukiwaniu p. inny numer rachunku podstawiony przez przestępców.

Grupa komputerów zainfekowanych specjalną odmianą wirusa pozostającego w ukryciu przed użytkownikiem i pozwalającego jego twórcy na sprawowanie zdalnej kontroli nad wszystkimi komputer wi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chiqeqi chi chiqeq chiqeqi esti ma chiqoo chiqoo chiqooi esti maqiqei wiqe ram W ramach ww. działań hakerskich dochodzi do blokowania serwisów poprzez ataki DDoS w celu uzyskania środków za przywrócenie ich funkcjonowania poz nz paúz. pa

Przestępcy wysyłają e – mail’a z informationacją o wykryciu luki bezpieczeństwa w systemie pozwalającym na przeprowadzenie ataku DDoS. W związku z powyższym żądają zapłaty kwoty w BitCoin w ciągu 24 – 48 godz na podany w wiadomości numer portfela. W przypadku niespełnienia żądania grożą przeprowadzeniem ataku DDoS, un kwota “okupu” wzrośnie dziesięciokrotnie. W przesłanej korespondencji wskazane jest nie tylko portfel kryptowaluty, ale również instrukcja jak zakupić BitCoin’y, a także w przypadku napotkania problemów link do czatu suportu.

Haga tego typu przestępstw dochodzi często poprzez przesłanie do użytkowników ofert atrakcyjnej pracy. Sprawcy zazwyczaj oferują wysokie wynagrodzenia lub proponują pracê nie wymagającą od przyszłych „pracowników” dużego wysiłku. Oferty pracy przychodzą na adresy mailowe w postaci spamu lub ogłoszeń, itp. Ofiara wysyła swoje CV, kopię dokumentów tożsamości, numer swojego konta bankowego i telefon kontaktowy. Zdarzają się nawet przypadki gdzie oszust wymaga od aplikantów założenia konta bankowego na swoje dane osobowe, a następnie wysłanie otrzymanej karty bankomatowej wraz z kodem PIN. Jeżeli użytkownik spełni wymagania, oszust ma wszystko co potrzebne aby posłużyć się tożsamością ofiary do popełniania innych przestępstw. Po wyłudzeniu tych informacji oszust może dalej wykorzystywać nieświadomość użytkownika.

W przypadku fałszywych ofert pracy, zadaniem ofiary jest zazwyczaj przesyłanie pieniędzy, wpływających na konto, do wskazanych przez oszustów osob czy banków. Przy czym przesyłanie pieniędzy odbywa się za pośrednictwem systemu płatności uniemożliwiającego identyfikację odbiorcy. Ofiara jest przekonana, że ​​pieniądze pochodzą z legalnie działających firm, przesyła pieniądze w żądane miejsce za co pobiera prowizję. Ofiary nie zdają sobie sprawy, że uczestniczą w procesie tzw. „Prania pieniędzy”, pochodzących

Fałszywe oferty pracy wykorzystywane są również do wyłudzania pieniędzy. Odbywa się w podobny sposób. Oszust wysyła bardzo korzystną ofertę pracy za granicą. Ofiara odpowiada na ofertę, bardzo łatwo przechodzi rekrutację, a następnie ma zgłosić się do pracy. Oszust zapewnia, że ​​wszystko jest już załatwione, prosi jedynie o wpłacenie niewielkiej kwoty np. na zakup biletu lotniczego, wykupienia wizy, pozwolenia na pracę czy opłacenia wynajętego mieszkania. Przestępstwo takie jest formą „oszustwa nigeryjskiego”.

Oszustwa dokonywane za pośrednictwem ofert kupna / sprzedaży s jedną z najstarszych metod wyłudzania pieniędzy. Najczęściej oszuści zamieszczają bardzo atrakcyjną finansowo ofertę kupna np. samochodu lub motocykla na portalu aukcyjnym. Ofiara kontaktuje się z oszustem w celu dokonania zakupu, a oszust chce otrzymać pieniądze jak najszybciej. Odbiór osobisty nie jest możliwy, gdyż oszust bardzo często przebywa właśnie za granicą i zależy mu na szybkiej sprzedaży samochodu. W celu uwiarygodnienia swojej oferty, oszuści proponują dokonanie transakcji poprzez zaufaną firmę pośredniczącą tzw. “Servicio de depósito en garantía”, która ma gwarantować dostawę samochodu do klienta. Przy czym firma “Servicio de depósito de garantía” nie istnieje, jest stworzona przez oszusta. Ofiara wysyła pieniądze i na tym kontakt się urywa.

Drugą wersją tego oszustwa (choć dużo rzadszą) jest zamiar dokonania przez oszusta zakupu np. samochodu, bźd tow innego towaru jaki potencjalna ofiara oferuje do sprzedaży przez portal ogłoszeniowy lub aukcyjny. Esquema de broma bardzo podobny. Oszust prosi o przesłanie towaru za granicę i proponuje zabezpieczenie transakcji poprzez Servicio de depósito de garantía – firmę pośredniczącą, gwaranta bezpiecznej transakcji. Ofiara dostaje maile od fałszywego Servicio de depósito de garantía, información actualizada sobre la base de datos y servicios. Oczywiście pieniądze nigdy nie docierają do ofiary. Czasem pokrzywdzeni otrzymują wiadomości correo electrónico z darmowych skrzynek mailowych, imitujących znane instytucje bankowe.

Oszustwo nigeryjskie (z ang 419 Fraude, Fraude de África Occidental.) – oszustwo na zaliczkę broma znane desde wieku XVI, wówczas znane było vaina nazwą listu Hiszpańskiego Więźnia, un hacer jego popełnienia wykorzystywano pisanie i wysyłanie listów. Obecnie oszuści wykorzystują w tym celu pocztę elektroniczną. Z bzzzzzzzzzz ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż żz ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż ż… .U….. .U.. .Uuuuuuuuuuuuu .kkku .kkkkkk c ck c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c czyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzyzy– Ofiara jest zapewniana, że ​​otrzyma dużą część przedmiotowej kwoty w zamian za wpłacenie kwoty na np. opłaty skarbowe czy prawników prowadzących sprawę spadkową. Jest a jedna z wielu de tego oszustwa.

Proste oszustwo polegające na wyłudzeniu pieniędzy od osób, które za skorzystanie z usług dostępnych na różnego rodzaju stronach internetowych płacą wysyłając wiadomość tekstową SMS. Internauci otrzymują wiadomość correo electrónico zachęcającą np. hacer wykonania testu na inteligencję i sprawdzenia swojego IQ. Aby otrzymać rozwiązanie testu należy wysłać płatną wiadomość SMS, której cena nie jest jasno sprecyzowana np. wymaga się od użytkownika aby zachował ściśle określony, kilkuetapowy sposób wysłania wiadomości.

W efekcie rachunek za tę usługę zaskakuje niemile. Kolejny przykład to wysyłanie e-kartek. Cena za wysłanie takiej kartki nie jest wysoka, wynosi kilkadziesiąt groszy. Za wysłanie płaci się SMS-em, który w rzeczywistości kosztuje użytkownika nie kilkadziesiąt groszy ale kilkadziesiąt złotych. Powodem tego jest zapis w regulaminie, według którego użytkownik płaci za sto takich kartek, o czym nie miał pojęcia.

Wcześniej przestępcy za pomocą ransomware’u sugerowali, że za blokadą komputera stoją organy ścigania. Teraz idą o krok dalej: ich ransomware szyfruje wszystkie dane osobiste, jakie może znaleźć. Ofiary wirusa nie mogą więcej korzystać z własnych dysków i ważnych dokumentów. W kolejnych latach ten problem się zaostrzy, ponieważ tworzenie i zamawianie tego typu szkodników jest coraz łatwiejsze. Producenci ransomware’u są już dobrze zorganizowani, niektórzy oferują nawet działające linie wsparcia technicznego: pracownicy wprawdzie nie pomagają forierze pozbyć siz szkodnika.

banner