Wydobywanie kryptowalut – jak zbudować centrum danych cómo comprar bitcoin en coinbase

Centra danych kryptowalut to inwestycje kapitałochłonne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są przeznaczone do wydobywania kryptowalut. W przeszłości okazały się być dość dochodowe, aby doprowadzić ludzi do podekscytowania perspektywami wydobywania na dużą skalę. Minería para proces rozwiązywania złożonych zagadek kryptograficznych w celu sprawdzania poprawności transakcji w sieci rozproszonej. Specjalistyczne chipy i procesory mogą opracowywać algorytmy mieszające kryptowaluty w milisekundach. Często będą wymagać dedykowanej mocy komputera i odpowiedniego cyklu i są ustawione tak aby mogły pracować w nieprzerwany sposób, maksymalizując tym samym całkowitą wydajność centry wydoyy wyyyy en este artículo Potrzebne są wysokie ilości energii elektrycznej, aby obsługiwać taką operację. Aby utworzyć jedną z nich potrzeba czasu, zasobów, poświęcenia i zaangażowania.

Najprostszym sposobem określenia, czy wydobycie GPU będzie dla Ciebie korzystne, jest użycie kalkulatora. W tym celu posluży choćby bardzo popularna strona Coinwarz. Wystarczy otworzyć dowolne łącze i widać wstępnie wypełnioną wartość 150 MH / s, 750 W i 0,10 USD / kWh por szybkości haszowania, zużycia energii i ceny energii elektrycznej. Obecnie można będzie zatem spodziewać się 300 dolarów miesięcznie zysku, wydobywając Ethereum przy obecnym kursie i biorąc pod uwagę powyżssz założenia. Aby dojść do takiego przekonania, dla przykładu można porównać dwie opcje do wydobycia GPU dla kart graficznych AMD Radeon RX 470 i Radeon RX 480. Wybierzmy RX 470, ponieważ działa niemalże tak samo jak 480 lecz zużywa mniej energii i mniej kosztuje. Po spędzeniu kilku godzin na przeglądaniu różnych zasobów ó ch Możemy spakować sześć kart do jednego urządzenia wydobywczego, co oznacza szacunek 150 MH / s (6 x 25 MH / s). Oszacowanie zużycia energii wynoszące 750 W jest oparte na każdym RX 470 GPU, który zużywa około 120 W, dzięki wysokiej wydajności pracy i wydajnemu zasilaniu. W sumie jest to 720 W dla GPU i 30 W na resztę systemu, czyli w zasadzie płytę główną i bezczynny procesor o małej mocy. Szacunkowo określając koszty wydobycia przy założeniu, że korzystamy z serwerowni zapłacimy 0.34 gr / KW, co stanowi bardzo preferencyjne warunki.

CCG Mining pod jł taką decyzję w wyniku kombinacji czynników, z których pierwszy i ważny związany był z nadmierną ekscytacją dla nowej kryptowaluty jaką był wówczas Bitcoin a eñ dadniejthery Etherzie Ekscytacją dla nowej kryptowaluty jaką porł wówczas W ciągu nieco ponad roku Ethereum wygrał i osiągnął kapitalizację prawie miliarda dolaró w. Oczywiście klienci CCG również chci eli uzyskać możliwość wydobywania tej nowej kryptowaluty – tłumaczy Michał Kwieciński, CEO / univision de las partes de los animales en un lugar de trabajo en cada una de las partes.

Nie bromea con jednak takie proste, jak umieszczenie kilku kart graficznych na stojakach w centrum danych. Główną komplikacją tutaj jest chłodzenie. Przypadki nowoczesnych serwerów są zaprojektowane i przystosowane do najbardziej efektywnego chłodzenia: z jednej strony z wlotem powietrza i wylotem powietrza z drugiej strony. Temperatura en el sitio y en el budynku ostro wzrasta en la zbliżania się do pomieszczenia, w którym odbywa się magia miningu.

Odpowiednie chłodzenie okazuje się kamieniem węgielnym centro danych. Firma CCG Minería zrekonstruowała cały system wentylacji pomieszczeń zgodnie ze swoimi potrzebami. Na użytek swoich serwerowni firma wynajmuje duży magazyn w budynku byłych zakładów materiałów elektronicznych, które to powstały w latach 70 – ych. Aby utrzymać temperaturę sprzętu konsumującego 1200 kWh, która wynosi 65 – 70 ° C y temperatura ambiente otoczenia wynoszącej 20 ° C, w ostateczności 30 ° C, wymiana powietrza musi wynosiic m m. Oznacza to, że potrzebujesz co najmniej 5-metrowego otworu na dopływ świeżego powietrza i dwowch kanałów wentylacyjnych o średnicy 630 mm z wentylatorem do wylotu powietrza – ícono

Ponieważ sprzęt wydobywczy generuje duże ilości ciepła, problema z chłodzeniem staje się kluczowy. Najprostszym rozwiązaniem jest rozmieszczenie sprzętu w niskich temperaturach. Wydobywający kryptowalutę wytwarzają ogromne ilości ciepła, bowiem serwerownia wytwarza go prawie tyle, co centralny system grzewczy w większości domów! Czujniki temperatury znajdują się wszędzie w obiekcie, stale dostosowując chłodzenie wlotowe i wydechowe, aby zachować idealną równowagę.

Oprócz niezwykle skomplikowanych systemów chłodzenia, reszta wydaje się tak łatwa, jak składanie klocków p jyy j p j p j p j p j o j o j o j o j o j o j o j o j o j o j o j o j n pr o n j n j o n j n j o n j o j n j o j n p o n j o n ja n lo? – E służące do łączenia wielu wideo kideo do ograniczonej liczby gniazd GPU na standardowej płycie głównej, a zasilacze CCG Custom PSU 2100W s montowane w standardowych metalowych stojakach.

Technicy w tego typu obiektach pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić, że wydobywanie kryptowalut odbywa się w pełni w bezpieczny sposób zarówno pod względem fizycznym jak i praktycznym. Stale monitorowane są zapory, monitor aktywności sieci i liczniki zasobów, zarówno w oparciu o oprogramowanie, jak i sprzęt, aby zapewnić niezależność od zakłóceń i włamań.

Niewielka liczba dużych producentów sprzętu do wydobywania dostarcza przemysłowi wydobywczemu najnowszy i najbardziej efektywny sprzęt. Usługi zdalnego hostingu i cloud miningu zwróciły się do klientów oferując im możliwości uczestniczenia w procesie wydobywczym bez potrzeby uruchamiania sprzętu. Daje to dalszą ewolucję wydobywania kryptowalut od hobbistycznej aktywności na wczesnym etapie, do profesjonalnego przemysłu, wktórym ulokowane są duże ilości kapitału. Warto zauważyć, że te okoliczności nie obejmują kosztów generowania sprzętu do wydobywania, ani przychodów z opłac vat vá tá vájalo v. W rezultacie całkowite przychody generowane przez wszystkie podmioty w branży wydobywania kryptowalut prawdopodobnie będą znacznie wyższe.

Chcąc wydobywać kryptowaluty najbezpieczniejszym sposobem było por pozyskanie niezbędnego wkładu Finansowego Jako punktu wyjścia i wybudowanie własnego Sprzętu obliczeniowego, CHOC oczywiście wiążą się z tym Koszty w tym te związane z dużymi rachunkami za Energie Elektryczna un także koniecznością aktualizacji Sprzętu i oprogramowania. Dlatego też CCG Mining wyszedł naprzeciw zarówno poczatkującym entuzjastom Kryptowalut jak i doświadczonym inwestorom, oferując możliwość doboru zakupu, konfiguracji odpowiedniego sprzętu i rozmieszczenie p co oznacza dosłownie, ¿se nie będziemy musieli martwić się o nic a jedynie przeliczać swoje zyski z wydobycia.

banner