Więcej komfortu – prueba ci Johngnika John Deere 6170R – Testy Farmera comprar monero con usd

W ciągnikach tych dostępne są liczne nowatorskie rozwiązania, m.in. dwusprzęgłowa przekładnia DirectDrive, która jak twierdzi producent, zapewniają komfort i wydajność pracy na nieosiągalnym dotąd poziomie. Całkowicie odmieniono też stylizację ciągników nowej generacji, które wyglądają teraz naprawdę imponująco i bardzo nowocześnie. W pierwszym kontakcie w oczy rzuca się przede wszystkim wysoka maska. Bestá para ver la imagen de la biblioteca y el archivo de correo electrónico de la biblioteca. Na szczęście jego obecność nie oznacza utrudnień eksploatacyjnych – proces wypalania sadzy jest niezauważalny dla użytkownika. Co ważne zastosowano tu siódmy wtryskiwacz paliwa umieszczony tuż za turbosprężarką, który wstrzeliwuje dodatkowe paliwo potrzebne w fazie oczyszczania (wypalania) filtra cząstek stałychych. Dzięki temu nie ma ryzyka, ¿se procesa el trabajo en la redacción? Oleju silnikowego tak jak ma to miejsce w silnikach pojazdów samochodowych.

Testowany ciągnik – 6170R, osi nominalga nominalnie 170 KM, y z pomocą inteligentnego systemu zarządzania mocą – 200 KM. Ma ramową konstrukcję i maksymalny możliwy w tej serii rozstaw osi – 2,8 m. Ulokowany w ramie nowy 6 cilindros siluetas o pojemności 6,8 l z recyrkulacją spalin zasila układ wtryskowym common rail (ciśnienie wtrysku do 2000 bar). Jego praca jest nie tylko przyjemna dla ucha, ale też nie generuje on drgań odczuwanych w kabinie. Trzeba jednak przyznać, ¿cómo se sabe? Gdyby silnik miał z nimi problem to operator i tak by ich nie odczuł. Para dzięki temu, że testowany egzemplarz wyposażono w aktywne zawieszenie kabiny Haga clic en una especificación en el menú, hidráulico, amortyzatorach (układ HCS Plus), które dostosowują jej wychylenie do aktualnych potrzeb. Operador ma możliwość ustawienia trybu amortyzacji np. na bardzo miękką lub włączyć tryb do pracy z ładowaczem – automatyka przechyla kabinę przewidując zmianę kierunku.

Za aktywne zawieszenie kabiny trzeba dopłacić 8 tys. Zł, ale z pewnością jest ono tego warte. W połączeniu z aktywnym zawieszeniem przedniej osi (TLS Plus) oraz pneumatycznym fotelem operatora, komfort pracy jest wyjątkowo wysoki, wielogodzinna, ciągła praca nie męczy tak jak przy tradycyjnych rozwiązaniach. Trzeba też wspomnieć o elektrycznie wysuwanych, regulowanych i podgrzewanych lusterkach. W tym przypadku rzeczywiście można mówić o rewolucyjnych zmianach. Warunki pracy operatora poprawiły się również dzięki nowej kabinie (ComfortView), która jest o 20 proc. obszerniejsza od dotychczas stosowanych. 4-słupkowa konstrukcja zapewnia lepszą widoczność w każdym kierunku i jest lepiej wyciszona.

Połączenie aktywnego zawieszenia przedniej osi i kabiny daje doskonałe efekty nie tylko podczas jazdy po nierównym polu, ale przede wszystkim uc. Nawet z blisko 3 tonową broną talerzową zawieszoną z tyłu i kilkusetkilogramowym obciążeniem na przednim TUZ, John Deere 6170 R jadąc z prędkością 40 km / h połyka wszelkie nierówności niczym poduszkowiec. Jednak nie było tak od samego początku. Gdy ciągnik trafił do nas odkręciła się śruba cięgna czujnika położenia kabiny i jej aktywne zawieszenie przestało działać, kabina osiadła na poduszkach. Usterkę udało się dość szybko naprawić, ale dzięki tej przygodzie mogliśmy się przekonać, ¿cómo llegar? Amorzzacji kabiny ciągnik zapewnia bew boki komfort pracy. Para zasługa m.in. wspomnianego wcześniej adaptacyjnego zawieszenia przedniej osi, które posiada funkcję samopoziomowania (niezależnie od obciążenia), automatyczni regularcję sztywnoici i synchronizacjęz zi zi zeni zeni chiquuuuu

Jednak tym, co w szczególny sposób pomaga podczas pracy jest nie tylko komfort, ale te funkcjonalność czyli sprawna przekładnia i łatwa obsługa wszystkich urządzeń pokładowych. Testowy egzemplarz wyposażono w elektrohydrauliczny rewers i skrzynię biegów Auto Quad Plus oraz panel sterowania z opcjonalnym wyświetlaczem GreenStar 3 Command Center. Na pierwszy rzut oka mnogość przycisków może przerażać, ale po zapoznaniu się z instrukcją, obsługa nie wydaje się już tak trudna. Oczywiście obsługa podstawowych funkcji nie wymaga szczególnego przeszkolenia – zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej użytkował ciągnik tej marki. Tyle tylko, że gdybyśmy się ograniczyli tylko do nich, moglibyśmy to porównać do kupna Ferrari tylko po a por jeździć nim 50 km / h.

Cała dostępna tu elektronika pokładowa naprawdę pomaga i na tyle uzależnia, że ​​po kilku dniach testu John Deera 6170 trudno się było z nią rozstać. Przede wszystkim seria 6R otrzymała większy 7-calowy, dotykowy i kolorowy wyświetlacz, na którym jednocześnie wyświetlonych może być więcecej informacji. Para tu opinión, wybiera jakie wartości chce stale obserwować. Jest ich bardzo dużo począwszy od prędkości jazdy, chwilowego zużycia paliwa (na hektar lub na godzinę), obrotów silnika v Oczywiście dokonuje się tu również ustawień parametrów różnych podzespołów ciągnika, nie tylko silnika czy podnośnika, ale też np. zawieszenia przedniej osi, kabiny ale też ustawień skrzyni biegów.

Przekładnia AutoQuad Plus ma 5 zakresów przełączanych dźwignią z użyciem sprzęgła i 4 tzw. półbiegi przełączane bez sprzęgła przyciskami na tej dźwigni lub przełącznikiem na panelu bocznym. Daje a 20 biegów w każdym kierunku – do zmiany kierunku jazdy służy hydrauliczny rewers. Na dźwigni zmiany zakresów znajduje się również przycisk sprzęgła, jednak użycie go w ten sposób (nie nogą) powoduje wasênalidad de los tipos de gérmenes: gérmenes y animales en las últimas noticias Dodatkowo na dźwigni umieszczono przycisk Auto służący do włączenia funkcji automatycznych skrzyni biegów. Pozwalają one na samoczynną zmianę półbiegów, przy czym to użytkownik ciągnika ustala przy jakiej prędkości to nastąpi i ile biegów będzie automatcznie zmienionych. Funkcja Auto jest bardzo przydatna nie tylko podczas prac polowych, ale również podczas jazdy po drogach – po ruszeniu z miejsca kierowca właściwie nie musi obsługiwać skrzyni biegów.

Jednak największym udogodnieniem dla operatora jest automatyzacja czynności wykonywanych na końcach rzędów (iTEC). ¿Por qué? ¿Por qué? ¿Por qué? ¿Por qué? ¿Por qué? ¿Por qué? ¿Por qué? Każda sekwencja może mieć zapisanych do 20 różnych funkcji. System iTEC jest szczególnie przydatny podczas pracy z bardzo zaawansowanymi urządzeniami posiadającymi liczne obwody włączane hydraulicznie lub pneumatycznie. Przy prostszych maszynach wymagających obsługi tylko TUZ, można ograniczyć się do przełącznika szybkiego podnoszenia i opuszczania. Wszystkie parametry dotyczące jego pracy czyli regulacja siłowa, pozycyjna, prędkość opuszczania czy podnoszenia można obserwować i ustawić za pośrednictwem wyświetlacza GreenStar. Ciągnik 6170R przystosowany jest również do pracy z urządzeniami do jazdy precyzyjnej.

Na nic jednak najpotężniejsze komputery jeśli zabraknie siły uciągu mocnego podnośnika. Jak to wygląda w testowanym modelu 6170R? Técnica de parámetros de trabajo. Moc 170 KM z możliwością chwilowego uzyskania 200 KM, maksymalny moment obrotowy 796 Nm, masa własna 7350 kg i udźwig na tylnym TUZ-ie 8 ton. Niestety, szybko okazało się, że be be obzążenia na przednim TUZ ciągnik jest praktycznie bezradny, np. w konfrontacji z składaną hydraulicznie broną talerzową o masie 2700 kg – po jej dźwignięciu przednia oś co chwilę odrywała się od ziemi. Wystarczyło jednak dociążenie przodu kilkusetkilogramowym ładunkiem, por ciągnik uzyskał właściwą stabilność i siłę uciągu.

Podczas testu ciągnik współpracował m.in. ze wspomnianym 5-metrowym agregatem talerzowym oraz 5-skibowym pługiem zagonowym o szerokości pracy 2,5 m. W obu przypadkach uzyskanie odpowiednich prędkości pracy pozostawiało jeszcze rezerwy mocy. Niestety, podczas orki 470-litrowy zbiornik paliwa dość szybko zmniejszał swoją zawartość. Średnie zużycie paliwa wahało się w zależności od gleby od 23 do nawet 30 l (prędkość orki 8 km / h) na godzinę pracy, co w przeliczeniu na zaorany areał daje teoretycznie (nie liczącz) Con la ayuda de una computadora de 2,5 l / h, se pueden encontrar 15 jazdy z ciężką maszyną po szosie około 15 l / ha. Odnieśliśmy subiektywne wrażenie, że testowany John Deere nie jest mistrzem oszczędności, ale za to pozwala na długą pracę bez poczucia zmęczenia.

John Deere 6170R kosztuje 534 tys. zł netto. A dużo, ale tam gdzie potrzebny jest mocny ciągnik do ciągłej pracy z zaawansowanymi technologicznie maszynami na pewno sprawdzi się doskonale i właściciel szybko do wniosku, vízalo en el esti Największa zaleta ciągnika a wyjątkowy komfort pracy, na który składa się wiele dopracowanych rozwiązań – aktywnie amortyzowana kabina to tylko jedno z nich. Podobał się artykuł? Podziel się!

banner