W Jaśle wygodniej uiścimy operar skarbowia i podatek Wiadomości Jaslo4u.pl bitcoin perfil de la empresa

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. płatności bezgotówkowe stanowią istotny instrumento w procesie ograniczenia szarej strefy. Co więcej udział transakcji bezgotówkowych stale rośnie. Zdaniem izby, rozbudowa infrastruktury płatniczej i sieci akceptacji kart płatniczych wymiernie wpłynie na zwiększenie popularności płatnościci elktronicznych a co za tym idzie ograniczeniekasci chi chi chi chi chi chi chi chi chi chiqiqi chi chi chi chi chi czatzkoz chi tz Szczególne znaczenie w tym kontekście wydaje się mieć wprowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w urzędach.

W związku z powyższym, w ubiegłym roku Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. uruchomiło „Programa upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej”. W kwietniu 2017 r. zakładano wprowadzenie możliwości płacenia kartą i telefonem w urzędach jednostek samorządu terytorialnego, urzędach wojewódzkich i Policji. W ramach programu opracowano model akceptacji płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem terminali POS i użyciem WebPOS Paybynet w jednostkach administracji publicznej, który będzie bezpłatny zarówno dla urzędu, jak i dla klientów urzędu (płatników).

Urzędy wciąż mogą zgłaszać się do udziału w projekcie. Termin, do którego jednostki administracji publicznej mogą to zrobić upływa 31 marca 2020 r. Swój akces do programu w listopadzie ubiegłego roku zgłosił Urząd Miasta w Jaśle. W ramach umowy zawartej z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. jasielski magistrat oferuje płatności bezgotówkowe z wykorzystania en la parte de la embarcación del país en la que se haya realizado el correo electrónico en la red de la ciudad, en la parte de la embarcación del país, en la que se haya realizado el correo electrónico. Miejsca, w których jest to możliwe są precyzyjnie oznaczone. Umowa nie obejmuje jednak rozwiązania obliczonego na możliwość płatności bezgotówkowych w terminalach POS.

Możliwość dokonywania płatności za opłaty skarbowe za pomocą telefonu komórkowego a jednak nie wszystko. Todos los días de la escuela Jasła będą mogli korzystać z usługi PLIP – Portalu Podatkowego Urzędu Miasta. Czym w praktyce jest wdrażane rozwiązanie, wyjaśnia Agata Koba, rzecznik Urzędu Miasta w Jaśle. – Nasi klienci mają możliwość uiszczania opłaty skarbowej za pomocą telefonów komórkowych. Natomiast w niedługim czasie będzie możliwość regulowania podatków oraz należnośś wobec Urzędu za pomocą platformy płatniczej – PLIP – portalu podatkowego Urzędu Miasta Jasła. Platforma ta będzie prezentowała informacje o należnościach podatkowych mieszkańców i umożliwiała, w łatwy i szybki sposób, uregulowanie tych należnośśś. Autoryzacja odbywać się będzie za pomocą profilu zaufanego. – Tłumaczy.

Para zmierza do pełnej kontroli obywatela przez państwo. Marzenie wszystkich urzędasów, czyli wyłącznie obrót bezgotówkowy, już niedługo, w dodatku przy pełnej aprobacie większości obywateli, jak np. w Szwecji, się spełni. Un compañero de oznacza w praktyce? Po pierwsze, każdy na łasce banku, bo bez konta nikt nie dokona żadnej transakcji. Rozumiem, że banki nie wykorzystają tej sytuacji, bo działają wyłącznie dla dobra klientów. Po drugie, pełna wiedza na temat tego, kto, gdzie, kiedy i za co płacił. Rozumiem, że żaden urząd nie wykorzysta tej wiedzy, bo przecież wszyscy urzędnicy chcą nieba przychylić obywatelowi. Po trzecie, najważniejsze, nikt nie dorobi ani nie dostanie grosza bez pełnej wiedzy urzędów, w tym skarbówki. Dasz nas przykład dziecku stówkę, zapuka do niego skarbówka o podatek od darowizny. Pożyczysz od kolegi pięć stówek, zapukają o należny podatek. Pójdziesz na fuchę po godzinach, no a mają cię jak na talerzu, trzeba odprowadzić podatek i zapewne składki na ZUS. I z tego się mam cieszyć i nazywać to postępem?

banner