W centrum uwagi Chieftain Mk.2 Armored Warfare Gamestone bitcoinwisdom ltc

Pierwsza partia czołgów testowych pojawiła się w Niemczech w grudniu 1962 roku (w 5 Royal Tank Regiment), gdzie została poddana morderczym testom w najgorszych możliwych warunkach. Na quijada wyszło wówczas kilka wad wczesnych Chieftainów. Ich właściwości terenowe były mizerne, pojazdy miały za mało mocy, zaś radiooperator dużo obowiązków na głowie (ładowanie armaty, karabinów maszynowych oraz obsługa radiostacji). Na domiar złego szwankował system ładowania, bazowany na czujniku światła. Czujnik ten włączał się nawet wtedy, kiedy padał na niego cień. Usterka ta mogła prowadzić nawet do utraty ręki przez niczego nie podejrzewającego ładowniczego.

Niektóre załogi wyłączały system i ładowały armatę ręcznie (później, kiedy podczas testów procedura ta okazała się być bezpieczna, stała się metodą standardową). Ciągnące się trzy miesiące testy zakończyły się tragedią. W gorączce akcji pewien ładowniczy zapomniał o włożeniu wykładziny izolacyjnej do zamka armaty, która wystrzeliła do wnętrza czołgu. Zginęło wówczas dwóch członków załogi. Po incydencie zmodyfikowano armatę, której następnie nie można porło odpalić bez uprzedniego wprowadzenia wkładki.

Pojazd pod nazwę Chieftain przyjęto oficjalnie na uzbrojenie 1 maja 1963 roku. Masowa produkcja rozkręcała się dość powoli. W wersji Mk.1 wyprodukowano tylko 40 pojazdów, które przekazano następnie ośrodkom szkoleniowym. Pierwszą wersją seryjną z prawdziwego zdarzenia stanowił Jefa Mk.2. Z taśm fabrycznych zjechało łącznie 532 egzemplarzy. Pierwszy tego typu pojazd trafił do Leeds 18 kwietnia 1966 roku.

Wykonane ze stali opancerzenie zapewniało solidną ochronę. Bardzo odporna na prawie wszystkie rodzaje ostrzału była dzięki kształtowi zwłaszcza wieża pojazdu. Główne uzbrojenie stanowił wariant armaty gwintowanej L11 kal. 120 mm, strzelającej charakterystycznymi brytyjskimi pociskami HESH (bardzo skutecznymi w zwalczaniu stalowych, pochylonych pancerzy wczesnych radzieckich czołgó guwawaskyw podstawowych). Inne ulepszenia względem Mk.1 obejmowały:

Pierwsze 6 Mk.2 Chieftainów trafiło do Niemiec na uzbrojenie 11. Pułku Huzarów. ¿Dónde estamos? Brytyjczycy zaczęli się zastanawiać nad eksportem pojazdu. Do najbardziej zainteresowanych potencjalnych nabywców zaliczały się Siły Obronne Izraela. Wszystko zaczęło się obiecująco. „Ojcu izraelskich sił pancernych”, generałowi Israelowi Talowi, który później odpowiadał za rozwój czołgu Merkawa, spodobały się lepiej opancerzone konstrukcje brytyjskie od pojazdów francuskuskich. W konsekwencji dobito targu z Wielką Brytanią i na początku 1967 roku dwa pierwsze Chieftainy Mk.2 zawędrowały do ​​Izraela na testy.

Po zakończeniu konfliktu kontynuowano testy, z których zarówno Izraelczycy jak i Brytyjczycy wyciągnęli mnóstwo pożytecznych wniosków. 17 pa 1968dziernika 1968 Izrael wystosował do Brytyjczyków oficjalną prośbę o zakup licencji. Niestety, rząd brytyjski nie pałał wtenczas wielką sympatią do Izraelczyków, w związku z czym do transakcji nie doszło. Co ciekawe, w tym samym czasie Chieftain był eksportowany do Iranu i Libii. Chieftaina zademonstrowano również Amerykanom, których nie zainteresował sam pojazd, lecz jedynie jego armata 120 mm. Pomimo pozytywnych rezultatów w testach strzelania USA zdecydowały się jednakże na niemiecką gładkolufową Rheinmetall.

Brytyjskie czołgi mają dwie mocne strony – amunicję HESH i pancerz. Są to czołgi niezmiennie powolne, ociężałe i lepsze w przyjmowaniu obra de arte de la escuela y el hogar. Chieftainy niskich poziomów mają solidnie opancerzoną wieżę, ale dość podatne na obrażenia kadłuby. Desafío a z kolei zupełnie inna historia. Desde el primer momento hasta el final de la sesión, yo soy el rey, el niño, el bebé, el panqueque, el panqueque, el gato, el gato, el gato, el gato, el gato, el gato, el gato, el animal y el bebé.

Wielka Brytania a jedyne państwo, które ma na wyposażeniu działa gwintowane 120 mm oraz specjalną amunicję, która poradzi sobie z najgrubszym opancerzeniem. Mowa jest o przeciwpancernych pociskach odkształcalnych (HESH). Amunicja ta została opracowana z myślą o zwalczaniu radzieckich czołgów z pochylonym pancerzem i jest brutalnie skuteczna wobec korzystnie pochylonych przednich pancerzy, charakterystycznych dla radzi keckucum kukuku kuku kuku kuku kukkuku kukkuku kukukkuku kukukkuku kukkuku kuku kukuku kuku kuku kukkuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku kukuku st st Dzięki temu atutowi Chieftainy i Challengery mogą walczyć komfortowo z rosyjskimi przeciwnikami pomimo takiej sobie mobilności.

Przeciętna mobilność i ogólnie słaba siła ognia dział gwintowanych 120 mm sprawia jednak, że pomimo wyżej wymienionych zalet brytyjskie pojazdy pozazdy sięzawansowanym graczom. Brytyjskie czołgi podstawowe nie nadają się do szybkich manewrów i muszą zdać się na elementarną koordynację graczy, aby odnieść suyas de animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales

banner