W 2022 europejski rynek projektów wykorzystujących blockchain osiągnie wartość 3,5 miliarda dolarów Interaktywnie.com gtx 1080 ethereum hashrate minero

Wydatki na technologię blockchain rosną w europie z prędkością 80,2 proc. rdr – szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC. Według jej najnowszego raportu, Europa to drugi co do wielkości rynek dla tej technologii. Prym wiodą Stany Zjednoczone, gdzie inwestorzy pompują w nią największy kapitał. Według IDC po blockchain najchętniej sięgają branże finansowa, produkcyjna i usługowa.

Blockchain to wykorzystywana przez kryptowaluty technologia rozproszonego rejestru łańcucha bloków. Mimo

Todos los días en Starym Kontynencie inwestycje w blockchain sięgną 400 mln dolarów – prognozuje firma doradcza IDC. Para saber más, jak na stosunkowo młodą technologię, jednak niewiele w porównaniu z pulą inwestycji szacowaną na rok 2022. Za 4 lata wydatki na rozwiązania oparte o blockchain sięgną w Europie 3.5 miliarda dolarów. Oznacza to, że rynek ten rozwija się zawrotną prędkością 80,2 proc. rdr

– Dynamiczny rozwój rynku blockchain nie powinien nikogo dziwić. A la tecnología, która wnosi zupełnie nową jakość w obszarze zapisywania i przechowywania danych. Raz zapisanej wartości nie da się zmienić lub wymazać. Wszystko za sprawą zaawansowanej kryptografii i rozproszonego po sieci użytkowników rejestru danych. W branżach, w których przejrzystość, bezpieczeństwo i autentyczność informacji stanowią wysoką wartość, rozwiązania tej klasy są nie do zastąpienia. Oparte o nowej generacji blockchain rozwiązanie, ma przywrócić pełną kontrolę nad cyfrowymi informacjami internautom, umożliwiając ich dobrowolną monetyzacjęne.

Analitycy z IDC wyodrębnili sześć sektorów, w których spodziewają się największej penetracji rozwiązań opartych o blockchain. Z prognozy wynika, że ​​rozproszony łańcuch bloków największym zainteresowaniem cieszyć się będzie w obszarze finansów. Aż 43 proc. wydatków na toch technologię pochodzić będzie z tego sektora. Na drugim miejscu, z 20 proc. udziałem, znalazła się branża produkcji przemysłowej. 11 proc. inwestycji w blockchain pochodzić ma z branży usługowej, 8 proc. rynku infrastruktury i tyle samo z sektora publicznego.

– Blockchain de Samego początku związany jest branżą finansową. Popularność kryptowalut jest dla banków jak kubeł zimnej wody. W Obawie Przed marginalizacją klasyczne instytucje finansowe robią wszystko, por ahoraa categoría kdecentralizowanych rozwiązań nie wypchnęła ich z rynku. Kierują się więc przekonaniem, że jeśli technologicznej rewolucji nie da się powstrzymać, to trzeba ją okiełznać i stać jej jej liderej. Stąd rosnące zainteresowanie banków blockchainem – wyjaśnia Krzysztof Gagacki.

Sektor przemysłowy, który według IDC ma odpowiadać za 20 proc. inwestycji w blockchain, przeznacza obecnie spore środki na cyfrową transformację. Polscy producenci chętnie wdrażają systemy klasy ERP oraz inne profesjonalne oprogramowanie. Sporym zainteresowaniem cieszy się również internet rzeczy oraz narzędzia do analityki danych, których implementacja wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0. Blockchain i UX

Blockchain, którego adaptacja, przez dziennikarzy The Harvard Business, jest porównywana do zmian, jakie przyniósł internet w ogóle, będzie wyzwaniem nie tylko dla programistów, ale także dla designerów. Start-upy, które rozwiajają projekty oparte na łańcuchu bloków, nie powinny bowiem skupiać się jedynie na eksplorowaniu możliwośśśsci uzz chi uzz wan A do masowego wdrożenia takich rozwiązań, dobry UX będzie kluczowy.

– Jednym z największych problemów chociażby przy tworzeniu interfejsów dla giełd kryptowalutowych jest fakt, że bazuj one one skomplikowanych interfejsach finansowych, które dla codziennego użykownika en una Interfejsy, które odpowiadają potrzebom związanym z wykorzystaniem blockchaina to takie, które w intuicyjny sposób edukują i przeprowadzają użytkownika przez stronęz. Największym wyzwaniem przy projektowaniu interfejsu dla projektów blockchainowych jest połączenie zaawansowanej technologii z minimalistyczną powłoką wizualn produktu – mówi Michał Zielikaská cz.

– Za blockchainem idzie idea otwartości i przejrzystości w wymianie informacji i dóbr, a więc można spodziewać się, że przej sír. – Dodatkowo kryptowaluty będą rosły w popularność jako metoda płatności co sprawi, że będzie trzeba zrewidować procesy zakupowe w serwisach i interfejsy, na których się opierają.

banner