Tygodnik Biznesowy aretha franklin servicios funerarios

• Biedronka zapłaci ponad 500 ml zł, największa polska firma nawet 150 mln zł. Biedronka będzie największym płatnikiem nowego podatku detalicznego. Nawet co czwarta złotówka, która wpłynie z jego tytułu do budżetu państwa, pochodzić będzie od portugalskiej sieci. Z wyliczeń money.pl wynika, żes rocznie podatek detaliczny da niecałe 2 mld zł. Zysk dla budżetu będzie jednak mniejszy, bo sieci zaoszczędzą na CIT. Ministerstwo Finansów podało jak ono widzi najnowszy projekt podatku od handlu. W założeniach nowa danina zakłada wysoką kwotę wolną od podatku oraz niewielką progresję (więcej na ten temat tutaj). Z wyliczeń money.pl wynika, że ​​głównie płatnikami będą duzi gracze. Praktycznie nie zapłacą podatku małe sklepy. Sama tylko Biedronka będzie musiała wysupłać na handlowy ponad 0,5 mld zł. Para kwota jaką generuje rocznie 36 jej sklepów. Trzeba jednak pamiętać, że w sumie Biedronek jest ponad 2,6 tys. Sklep de facto zapłaci jednak mniej. Właściciel dyskontu Jeronimo Martins wpłaca bowiem nawet 300 mln zł CIT. Teraz dochodowy będzie mógł sobie zmniejszyć, bo handlowy stanie się kosztem uzyskania przychodu. Podatku praktycznie nie zapłaci drugi na rynku handlowym Eurocash. Polska spółka, założona przez Portugalczyków, działa jako hurtownia spożywcza, ale jednocześnie należą do niej sieci franczyzowe abc (ponad 8 tys. Placówek), Delikatesy Centrum czy Oscariati. Może się zdarzyć, że część z franczyzobiorców mających kilka sklepów, będzie musiała uiścić daninę. Będą to jednak pojedyncze przypadki, a i podatek sięgnie raczej kilkudziesięciu tysięcy, a nie milionów złotych. Podobna sytuacja jest z hipermarketami E.Leclerc, supermarketami Intermarche (Grupa Muszkieterów), PPHU Specjał czy Lewiatanem. Franczyza zmniejszy też podatek dla Piotra i Pawła. Według naszych informacji, tylko połowa jej przychodów pochodzi z jej własnych sklepów. Dla Orlenu i Lotosu, które też będą płatnikami podatku, oszacowaliśmy jaka część ich sprzedaży pochodzi ze stacji paliw. Pierwsza z sieci zapłaci, według naszych szacunków, ok. 151 mln zł. Lotos już tylko 24 mln zł, bo ma dużo mniejszą skalę działalności i proporcjonalnie więcej stacji franczyzowych.

• Bitcoin wystrzelił w górę. Przez ostatni weekend cena cyfrowej waluty bitcoin wzrosła o prawie 20 proc. z 460 dolarów do 530 w poniedziałek rano. Jest to najwyższa cena kryptowaluty od sierpnia 2014. Powszechnie uważa się, że za wzrosty odpowiedzialne jest osłabienie juana, jednak eksperci maj również en la teoría. Przez ostatnie tygodnie i większość pierwszej połowy 2016 roku cena cyfrowej waluty była niezwykle stabilna. W czwartek cena bitcoina na polskiej giełdzie BitBay wynosiła 1600 zł, fin de semana wartość ta wzrosła do około 2100 zł. Są trzy przyczyny: wnioski z analizy technicznej, spodziewane wzrosty względu ceny ze na zbliżający się reducción a la mitad oraz zbieg w czasie kilku czynników dotyczących tajnych zastosowań kryptotechnologii: Etereum, DAO oraz coraz poważniejsze irritable blockchainów – uważa dr Krzysztof Piech ze szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Mówi się też o osłabieniu juana: widać, że najpierw do wzrostu cen dochodzi w Chinach, a później na innych giełdach. Ale czy deprecjacja juana była przyczyną wzrostu ceny bitcoina? Czas pokaże.

• Zabawkowe eldorado – to może być rekordowy czas dla sklepów. Tegoroczny Dzień Dziecka może być dla sklepów rekordowy. Zbiega się w czasie z pierwszą wypłatą świadczenia 500+. Ale rynek zabawek rośnie już teraz i bez tych pieniędzy, prawie najszybciej na świecie – informuje „Gazeta Wyborcza”. W ubiegłym roku nasz rynek zabawek wart był ok. 2,5 mld złotych. Dla porównania wartość rynku zabawek w krajach Unii Europejskiej a 12,8 mld euro, czyli ponad 56 mld zł. Średnia cena kupowanej w Polsce zabawki a 34-37 PLN. Rocznie na zabawki, deportista dla dzieci czy akcesoria dla niemowląt rodzice wydają u nas od 50 do 100 euro. Dla porównania w Europie Zachodniej – 340 euro. Jednak dynamika wzrostu naszego rynku jest tak wysoka, żsí przyci sprga do nas sprzedawców i producentów z całego świata. Mi nombre: Firmado por el Grupo NPD należymy do krajów o największej dynamice wzrostu sprzedaży zabawek, nie tylko w Europie, ale też na świecie.

• Polska podpisała umowę o uczestnictwie w EXPO 2017 w Astanie. Polska podpisała umowę o uczestnictwie w EXPO 2017 w Astanie – poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wystawa światowa, organizowana w stolicy Kazachstanu, rozpocznie się 10 czerwca 2017 roku i potrwa trzy miesiące. Jej główny temat to „Energia przyszłości”. Porozumienie w imieniu Polski w środę rano podpisał w Astanie Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Andrzej Stefański. Stronę polską reprezentował również wiceminister Rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki, a gospodarzy – Rapil Żoszybajew, Komisarz Generalny Astana EXPO 2017. Rząd wyznaczył Stefańskiego ruso na Komzaza Generalidad EXPO 2017 22 marca. A la izquierda de la obra Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, a wcześniej był szefem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Ałmaty – największym mieście Kazachstanu. Jak poinformował Stefański, polska wystawa zajmie powierzchnię około 400 m kw. Zapowiedział, że trwają prace nad jej koncepcją już wkrótce zostanie przedstawiony scenariusz ekspozycji. Podkreślił też, że na EXPO 2017 polska gospodarka będzie promowana poprzez energetykę, wystawa pomoże „w kompleksowy i atrakcyjny sposób przedstawić nasze spojrzenie na najważniejsze wyzzaniacelona EXPO 2017 con Astanie potrwa de 10 czerwca do 10 września 2017 roku. W stolicy Kazachstanu powstaje obecnie przestrzeń wystawiennicza o powierzchni 174 ha, na której zaprezentuje się ponad 100 pašstw i organizacji. Oprócz ekspozycji narodowych na terenach wystawowych powstają Kompleks Sztuki i Kultury, Kompleks Kongresowy oraz Platforma najlepszych praktyk energetycznych. Prezentacje BEDA podporządkowane tematowi przewodniemu, un więc energii przyszłości, i trzem wskazanym obszarom: redukcji emisji CO2, życiu zgodnemu z zasadami efektywności energetycznej, energii dla wszystkich. Organizatorzy spodziewają się 5 milionów gości.

banner