Tour de Pologne – Wyścig kolarski ltc block año 2014 17

Roadshow 90 lat Tour de Pologne para ver el proyecto en 90-lecie naszego narodowego wyścigu oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. “Desde la mañana hasta la mañana, aby w tym szczególnym roku Tour de Pologne trwał przez cały rok. Chcieliśmy też włączyć się w świętowanie tak ważnej dla całego kraju rocznicy. St pd pomysł Roadshow oraz mobilnego muzeum Tour de Pologne. Już po kilku miastach wiemy, że to by świetny pomysł, bo dzięki temu, możemy być z kolarstwem jeszcze bliżej kibiców “- mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu firme Lang Team. Roadshow to cykl kolarskich wydarzeń, które promują sport i aktywność fizyczną. W specjalnie zaprojektowanych miasteczkach sre strefy wyzwań z konkursem zakładania kół na czas, możliwością startu w mistrzostwach Polski w mikro kolarstwie lub w Grand Prix „wśiguiguiguiguiguiguiguigużżżżżżżżżżżżżżżżąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą W strefie edukacji całe rodziny poznają zasady ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do domu, w w strefie fit można wziąć udział w niedzielnej rozgrzewce i poznać zasady zzadowýyyyyyi

Wyjątkową atrakcją Roadshow jest mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt kolarski na świecie. „Para szczególny rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbędzie się 75 edycja. Chcemy razem świętować rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kowsze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie ”- mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny898 Multimedialne prezentacje przenoszą zwiedzających w czasie do początków kolarstwa na ziemiach polskich, pokazują jak zmieniało się kolarstwo na przestrzeni lat, a także obrazują wkład kolarzy w íci Mówi o tym choćby Rozkaz nr 2 o udziale kolarzy, członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. W zbiorach nie brakuje starych publikacji prasowych, pucharów, proporczyków, medali i plakatów. Jest także rower oraz medalla olimpijski z Moskwy Czesława Langa, desde 25 hasta hoy Tour de Pologne.

Roadshow 90 lat Tour de Pologne to także okazja do spotkania z kolarskimi idolami – tymi sprzed lat oraz współczesnymi gwiazdami peletonu. W Krakowie gościem Roadshow był zwycięzca Tour de Pologne z 2014 roku Rafał Majka. „Naprawdę jest co oglądać i cieszę się, że w w muzeum jest moja koszulka, choć nie ukrywam, że chciałbym znaleźć Pod wrażeniem był także Tomasz Marczyński, który wziął udział w uroczystym otwarciu muzeum podczas Bike Expo w Warszawie i był także w Krakowie. „Można zaobserwować, jak kolarstwo rozwijało się pod względem technologicznym, jak a wyglądało kilkadziesiąt lat temu i jak wygląda teraz. Jest wiele materiałów multimedialnych, gdzie można poznać wiele informacji o całej historii Tour de Pologne. Takie imprezy zachęcają do jazdy na rowerze ”- mówił kolarz grupy Lotto Soudal, zwycięzca dwóch etapów ostatniego Vuelta a Espana i wielokrotny uczestnik Tour de Pologne. Z kolei w Grudziądzu mobilnym muzeum zachwycał się mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski. „Czasem trudno znaleźć wszystkie informacje w internecie, a w muzeum wszystko zgromadzone jest w jednym miejscu, wszystko jest świetnie pokazane i ogląda sięz z ogromnym zainteresowani siem. Oglądając zbiory zauważyłem, ¿moe historia w tym wyścigu jest bardzo malutka. Ale mam tê przewagę nad wieloma innymi, ¿se mogę a jeszcze nadrobić ”- mówił z uśmiechem„ Kwiato ”, który w 2012 roku zajął w Tour de Pologne drugie miejsce. Wśród znakomitych gości Roadshow znaleźli się również Marian w Portezbratkowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne w latach 50. Lech Piasecki i oczywiście Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy i zwycięzca Tour de Pologne z 1980 roku. Lista siguiente medallistów olimpijskich, mistrzów świata i triumfatorów etapów największych kolarskich wyścigów świata zajęłaby całą książkę. Wszyscy oni pisali także historię Tour de Pologne.

Roadshow 90 lat Tour de Pologne kontynuuje swą podróż po Polsce. Jeszcze w czerwcu – 23 i 24 – zawita do Głogowa. W kolejnych miesiącach odwiedzi Chorzów (30.6-1.7), Łódź (25-26.8), Wrocław (1-2.9), Kalisz (29-30.9) i Szczecin (6-7.10). Más información en la dirección de correo electrónico http://90lattdp.pl/. Roadshow Tour de Pologne oraz mobilne muzeum Tour de Pologne en la organización de empresas Lang Equipo oraz Promokraft z partnerstwem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym projektu jest firma Carrefour Polska, partnerem LOTOS, także Soudal, partnerem logistycznym Fraikin.

banner