Tarnowskie Góry – Inicjatywa obywatelska powiatu tarnogórskiego litecoin doble

Urodził się w Bobrownikach Śląskich, ale jego przodkowie ze strony Czechów przybyli tu spod Opola. W rodzinie miał kolejarzy i górników, więc jego śląsko-tarnogórski rodowód jest jak najbardziej poprawny :). Edukację rozpoczął od Szkoły Podstawowej nr 11, jest absolwentem tarnogórskiego „Stasia”, wykształcenie zdobył także w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Tarnowskich Górach i Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Potrafi, choć ostatnio rzadko znajduje na to czas, grać na flecie.

Poza tym, że jest tarnogórzaninem i muzykiem, jest także fizykiem po Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Jako fizyk był nauczycielem w swoim macierzystym i ukochanym „Staszicu”, którym potem przez 15 lat dane mu było kierować jako zastępca dyrektora. Aby robić a lepiej, ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

W swoim życiu publicznym od zawsze z ostrożnością odnosi się do układów partyjnych. „Praktyka pokazała, że ​​miałem rację: układy i sympatie partyjne nie zawsze idą w parze z potrzebami mieszkańców i lokalnych społeczności. Powiem więcej: partie nie najlepiej służą samorządom. Właśnie dlatego powstała Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego, której jestem członkiem ”- mówi.

Z ramienia Inicjatywy Obywatelskiej w wyborach w 2006 został burmistrzem Tarnowskich Gór. Jest nim do dziś. O swojej samorządowej pracy i życiu prywatnym mówi tak: “Czy rządzenie od dziewięciu lat rozwijającym remontują drogi, szkoły i budują mieszkania komunalne to mój największy życiowy sukces? Nie Oczywiście jestem z tych osiągnięć dumny, ale przecież od dwudziestu lat jestem szczęśliwym mężem Joanny, nieco krócej jestem też – również szczęśliwym – ojcem Jakuba i Jana. Właśnie to są moje największe sukcesy. Gdybym ich nie miał, nie miałbym motywacji do angażowania się na rzecz miasta ”.

Urodził się w 1959 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku pedagogika instrumentalna oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania placówkami oświatowymi i kulturalnymi. Jest ojcem trzech córek. Pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnowskich Górach. Założyciel i dyrygent tarnogórskiego Big – Bandu. Zespół działa pod patronatem Tarnogórskiego Centrum Kultury i koncertuje na terenie miasta i okolicznych miejscowości. Brał udział w festiwalu jazzu tradycyjnego „Złota Tarka” i innych konkursach, reprezentując nasze miasto oraz powiat.

Jako Przewodniczący Zarządu kieruje pracami Rady Dzielnicy Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne, organización organizada en la zona de la ciudad en la ciudad de Moscú, Irlanda del Norte, Irlanda del Norte, Irlanda del Norte. Imprezą, która cieszy się największą popularnością jest „Dzień Bobra”. W okresie ferii zimowych wraz z Radą Dzielnicy organizuje turniej halowy piłki nożnej dla dzieci. Podkreśla, że ​​z prywatnych środków członków Rady Dzielnicy udało się wybudować dwa boiska do boulle na terenie KS Górnik Bobrowniki Śląskie.

Tarnogórzanin z dziada pradziada. Prowadzi własne gospodarstwo rolne w Starych Tarnowicach. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie, Uniwersytet Opolski oraz studia podyplomowe we Wrocławiu. W latach 1999-2009 pełnił funkcję prezesa firmy AGROMA Świerklaniec. W roku 2009 i 2010 por Kierownikiem Regionu Śląskiego Stomil-Sanok, desde 2012 roku pracuje w PWiK sp. zoo. Tarn-Góry. Wraz z żoną wychowuje trójkę dzieci: Wojtka, Anię i Joannę. Jego pasją są konie i piłka nożna.

Zasiada w Radzie Miasta Tarnowskie Góry jako przewodniczący Komisji Budżetowej oraz członek Komisji ds. Ochrony Środowiska. Jest również członkiem Rady Dzielnicy Stare Tarnowice, un także członkiem Rady Pożytku Publicznego. Jako radny aktywnie uczestniczy w pracach Komisji i Radzie Miasta na rzecz zrównoważonego rozwoju Tarnowskich Gór jak i dzielnicy Stare Tarnowice. W swojej dotychczasowej pracy radnego przyczynił się do realizaracji wielu inwestycji w swojej dzielnicy. Wsród nich wymienić można: termomodernizację gimnazjum nr 4, budowę boiska do hokeja na trawie, boiska Orlik przy SP nr 15, reconsider przeds las partes de las piezas de los tipos de la vida. chodników (ul. Saperów, Bałkańska, Niedziałkowskiego, Miedziana, Pomorska, Szczygłów, Poczdamska, vg. i ilość miejsc parkingowych), budowa placu zabaw przy Morcinka.

Z sukcesem zabiegał także o pozyskanie dofinansowania na remont starego kościoła Św. Marcina Oprócz pracy w komisjach Rady Miejskiej angażował się w opracowanie kształtu planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnic Bobrowniki Śląskie, Repty, Stare Tarnowice. Na bieżąco dziela odpowiedzi i pośredniczy w udzielaniu pomocy na zapytania odnośnie Urząd – Obywatel.

Od kilku lat aktywnie działa społecznie. Jest przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Stare Tarnowice, co uważa za znakomitą szkołę samorządu na jego najniższym szczeblu. Rada Dzielnicy za czasów jego kadencji (2011-2015) angażuje, Pitchkuj Puchas de la quema de la puta de las palas de la flor de la puta de la bala de la perla de la puta de la quema de la pechera de la perla de la bala de la perla de la presa de la perla de la bala de la presa Wspiera też organizacje emerytów oraz organizuje konkursy dla Działkowców Starych Tarnowic: „Najpiękniejsza Działka” i „Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy”. Priorytetowym projektem kierowanej przez niego Rady Dzielnicy jest zorganizowanie przyjaznego mieszkańcom Starych Tarnowic terenu rekreacyjnego na niezagospodarowanym dotychczas placu pomiędzy D.K. Jubilat un blokami Morcinka 15-17. El año 2014 se realizó una prueba de trabajo y de trabajo. Następne będą parkingi i boiska. Docelowo powstanie tam duży park dla mieszkańców całej dzielnicy.

Przebywa na emeryturze, a swój wolny czas poświęca na pracę społeczną. Organizar el oraz wspiera wiele imprez dla dzieci. Pomaga najbiedniejszym i pokrzywdzonym przez los. W ramach akcji, którą współorganizował wraz z Zespołem „Ich Troje”, przekazano dziesięć tysięcy dolarów dla poszkodowanych rodzin tru chi chi chi chi chi chitdd Gromadzi środki i wraz z synami organizoye wielkie imprezy charytatywne na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej j K ie

Już trzecią kadencję jest radnym Rady Miejskiej, w której reprezentuje mieszkańców dzielnicy Śródmieście-Centrum. Działa również w Radzie Dzielnicy. Jest pasjonatem myślistwa. Za pracę na rzecz przyrody otrzymał wiele odznaczeń. Pasjonuje się również gołębiami pocztowymi. Jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Za pracę na jego rzecz został odznaczony najwyższym Odznaczeniem za Wybitne Zasługi. W roku 2011 był współorganizatorem Olimpiady Gołębi Pocztowych. Organizowa wiele ważnych dla promocji Tarnowskich Gór imprez, w których uczestniczyły najwyższe władze naszego państwa oraz państw sąsiadujących.

banner