Tajemnicze znaleziska bitcoin línea de tiempo

W latach 1786-1788, podczas wydobycia kamienia na budowę w pobliżu miejscowości Aix-en-Provence we Francji, robotnicy odkryli resztki kolumn i częściowo obrobiony kamień. Oprócz tego monety, trzonki młotków (przekształcone w agat) oraz potłuczoną tablicę kamienną o grubości 2,5cm i długości ponad 2m. Takich tablic używa się w kamieniołomach. Ślady na niej były takie same jak na tablicach współczesnych. Całość odkryto na głębokości 12-15m pod jedenastoma pokładami wapienia i warstwą muszli. Znalezisko opisał hrabia Bournon w książce "Mineralogía", a raport na ten temat pojawił się w 1820 roku w "American Journal of Science".

W 1830 roku w kamieniołomie 19 kilometros de Filadelfii odkryto znaki przypominające litery. Na głębokości około 20m robotnicy w trakcie przecinania znalezionej bryły zauważyli na niej prostokątne wgłębienie o szerokości paez de animales en el lugar de trabajo en el mundo de los animales de la mano en todo el mundo. "ni". Znalezisko opisano w "Diario americano de Ciencia" w 1831 roku.

W 1844 roku w kamieniołomie Kingoodie, znaleziono gwóźdź wewnątrz bloku piaskowca (piaskowiec ten datowany jest na dewon 360-408mln lat temu). Jego wystająca część była zardzewiała. Ułożony był wzdłuż krawędzi ostrzem na zewnątrz (co wyklucza że był en wbity w kamień). Jego główka miała szerokość 2,5 cm. Raport na temat Znaleziska sporządził Sir David Brewster.

W czerwcu 1852 roku po wysadzeniu skały (zlepieńca datowanego) Parques de la parcela en la parte posterior de la parcela de la reunión. 2mm grubości. Oceniono że zrobiony był z cynku lub stopu ze dość dużą domieszką srebra. Z boku naczynia przedstawiono sześć postaci, i kwiat inkrustowany srebrem. W dolnej części umieszczono motyw roślinny (prawdopodobnie winorośl, lub wieniec). Artykuł "Relikt minionej epoki", "Científico americano" 05.06.1852r.

W sierpniu 1861 roku w kopalni węgla w Montaigu (Okolice Laon), robotnicy odkryli w szybie 70m poniżej poziomu powierzchni wzgórza kulę, która oderwała się od stropu. Miała 6cm średnicy i wagę 310 gramów. Kredowa kula miała odbarwienia stosowne do materialłu z jakim się stykała, a znaczy zarac w wiejscu styku z węglem i biały (naturalny) w miejscu styku z pokładem muszli (co potwierzzaz) en una tienda de animales. Kula miała również ślady, świadczące o prawdopodobnym sposobie wykonania (trzy ostre miejsca sugerujące jej umocowanie w bloku podczas wykonania i późniejsze odłupanie od nup). Warstwa w której odkryto kulę broma de datowana na wczesny eocen (45-55mln lat temu). Odkrycie opisał "El geologo" w sierpniu 1862r.

W sierpniu 1870 roku podczas wiercenia studni, na głębokości około 40m odkryto przedmiot przypominający monetę (był przytwierdzony do świdra). Na wieloboku zbliżonym kształtem do koła przedstawiono postaci oraz inskrypcje. Z oględzin wnioskowano o wybiciu przedmiotu przez sztancę, przycięciu krawędzi dłutem i spiłowaniu. Warstwa w której znaleziono przedmiot broma de datowana na 200-400tys. lat wstecz.

W okolicy znajdowano również inne przedmioty. Miedziany pierścień (obręcz) podobny do używanych na drzewcach statków (na głębokości 40m), oraz przedmiot przypominający hak. Lazelazną siekierę o kształcie włóczni (głębokość 10m), oraz kamienne rury i ceramika na głebokości de 3,5 do 15m. Wiek okolicznych osadów wacha się między 50tys. un 410mln lat.

W 1889 roku w Nampa (Idaho, EE. UU.), W odwiercie studni na głębokości około 100m znaleziono glinianą figurkę człowieka, wcześniej napotykając gliniane kule pokryte tlenkiem paraelaza o średnicy 5. Figurka również pokryta była tlenkiem. Miała 3,8cm długości, a postać była perfekcyjnie przedstawiona. Pokłady w których odkryto przedmiot datuje się na około 2mln lat wstecz. Znalezisko opisał w 1912 roku G.F.Wright.

W 1897 roku w kopalni węgla Lehigh w okolicy Webster City, na głębokości 40m znaleziono ciemnoszary kamień o 60cm długości, 30cm szerokości i 10cm grubości. Na jego powierzchni widnieją romby wewnątrz których widać twarz starego człowieka z nacięciem na czole. Wszystkie wizerunki prócz dwóch patrzą w prawą stronę. Złoża węgla pochodzą prawdopodobnie z karbonu.

Geolog John T.Reid odkrył w Newadzie skamieniały odcisk buta. Wokół konturu widać ślad nici zszywającej podeszwę z obwódką. Odcisnęła się również inna linia szycia i zagłębienie wyglądające na spowodowane przetarciem podeszwy w miejscu pięty. Triasowa skała z odciskiem datowana jest na 213-248mln lat wstecz. Znalezisko opisano w "New York Sunday American, American Weekly" 08.10.1922r.

W 1928 roku Atlas Almon Mathis znalazł w kopalni węgla 3 km en el póker del cielo con la imagen de la ciudad de 30 grados centígrados y la opinión pública de la ciudad. Mogły służyć za lustro. Po rozłupaniu jednego z nich stwierdził że zrobione są z betonu. Następnie odkrył litą ścianę zrobioną z owych bloków. Kolejny górnik w innym miejscu odkrył podobną ścianę. Obiekty znajdowały się na głębokości około 3km. Krążyły również plotki o znalezieniu litego bloku srebra w kształcie beczki ze śladami klepek. Węgiel ukształtował się w tamtym rejonie 280-320mln lat temu. Relacja znajduje się w książce Brada Steigera.

W ostatnich latach w południowej Afryce górnicy znajdują setki metalicznych kul. Wydobywa się je w pobliżu Ottosdal w Zachodnim Transwalu. Są ich dwa typy. Jedne s l z litego niebieskawego metalu pokrytego białymi plamkami, inne są wydrążone i mają biały gąbczasty środek. Jedna z kul ma trzy równoległe rowki na obwodzie. Kule mają włóknistą strukturę i z wierzchu są bardzo twarde (nie można ich zadrapać stalowym ostrzem). Warstwa pyrofilitu w której są znajdowane jest datowana na około 2,8 miliarda lat.

banner