Tabla de precios de Protokół Bitcoina od środka Generujemy adresy kont ltc

Aby wykonać dowolną transakcję w sieci Bitcoin, tak jak w przypadku klasycznych przelewów bankowych, musimy posługiwać się adresami kont. Korzystając z dowolnego klienta sieci, możemy wygenerować cały zestaw takich adresów. Możemy też poznać ich budowę i zrobić to całkowicie sami. Zobaczmy jak wygląda generowanie adresów kont w sieci Bitcoin w praktyce &# 128578;

W poprzednich wpisach z cyklu o Bitcoinie, opisywałem jak możemy wykorzystać protokół do budowy własnej aplikacji, która komunikuje się z siecią. Kolejnym krokiem rozszerzającym powstałą koncepcję będzie implementacja wiadomości odpowiedzialnej za ogłaszanie transakcji. Zanim do tego dojedziemy, przyda nam się moduł do generowania adresów, których będziemy mogli pełnoprawnie używać wykonując transakcje. Okazuje się, że nie jest to wcale trudne, un procedimiento de generowania adresu możemy wykonać całkowicie fuera de línea.

Cała potęga w adresach sieci Bitcoin tkwi w fakcie, że można je wygenerować aż na 2 ^ 160 sposobów. Daje nam a dokładnie 1 461 501 637 330 902 918 203 684 832 716 283 019 655 932 542 976 możliwości. Prawdopodobieństwo wygenerowania adresu, który już istnieje (poza pewnymi sytuacjami, o których wspomnę w dalszej części wpisu) jest tak małe, że prawie nieprawdopodobne.

Haga wygenerowania klucza publicznego na podstawie prywatnego wykorzystuje się kryptografię krzywych eliptycznych. Jeżeli interesuje Ciebie podłoże matematyczne tego procesu – odsyłam do przystępnego artykułu o tytule „Matematyka kryjąca się za Bitcoin”. Haga wygenerowanego klucza publicznego dodaje się na samym początku 1 bajt o wartości 0x04.

Na koniec procesu generowania potrzebujemy jeszcze nieco dodatkowej magii. Wyliczonej wartości, na jej początku doklejamy bajt 0x00 w celu późniejszej identyfikacji, czy adres pochodzi z głównej sieci, czy testowej (w przypadku sieci testowej wartoicć siquí) Następnie, z powstałej wartości liczymy sumę kontrolną. Tak jak przy innych miejscach, w których wyliczana jest suma kotrolna, stosujemy podwójnie funkcję skrótu SHA-256, a z powstałego ciągu bajtów bierzemy jedynie pierwsze cztery. Tak wygenerowany skrót doklejamy na koniec wartości, z której go liczyliśmy. Ostatnim etapem jest przekształcenie wyniku do formy czytelnej dla człowieka. Używa się do tego algorytmu Base58Check. Algorytm ten przekształca ciąg bajtów na tekst w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko pomyłki przy wpisywaniu go z klaw recreo de la luz de la g de la vid de la luz de la gimnasia de la presteza de la gimnasia de la presteza de la princesa sumy kontrolnej).

Prawdopodobieństwo wylosowania adresu, który już istnieje jest bardzo mało prawopodobne. Jeżeli jednak chcemy generować je na własną rękę, musimy podejść ostrożnie do wyboru wartości klucza prywatnego. Wystarczy, że posłużymy się łatwym wzorcem i możemy trafić na adres, który już istnieje. Na 99. (9)% na koncie tym nie będzie żadnych środków, un zaraz po przelaniu swoich Bitcoinów na to konto – znikną bezpowrotnie. Jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że gdzieś po sieci latają autómata sprawdzające konta powstałe właśnie w ten sposób &# 128578;

Dirección de correo electrónico: Bitcoin a ciekawa koncepcja, która pokazuje jak stworzyć coś (chica) unikalnego bez konieczności weryfikacji tej unikalnośścs en línea. Zaimplementowano w nich także mechanizmy zabezpieczające przed przypadkowym przekłamaniem bitów, a nawet zminimalizowano ryzyko pomyłki przy ręcznym przepisywaniu adresu przez człowieka. W kolejnych wpisach na temat Bitcoina wykorzystamy wiedzę na temat adresów, która przyda się do generowania transakcji i ogłaszania ich w sieci.

banner