Sygnał zmian w krypto-eldorado Oficina de ética gubernamental del Grupo FPP twitter

Kryptowalutowa euforia del marca 2017 Napędza astronomoczne stopy zwrotu dla posiadaczy Bitcoina, Ethereum i wielu innych coinów. Praktycznie wszystkie większe projekty krypto-coinów przyniosły zyski, które momentami rozgrzewają wyobraźnię, nawet starych giełdowych wyjadaczy. Nie będąc ekspertem w tej dziedzinie byliśmy w stanie wytypować ETH jako perełkę inwestycyjną i skorzystać na tym, co obecnie budzi rumieńce twarzach inwestorów „nowej epoki”. Pierwsza rekomendacja / analiza FPP dotycząca inwestycji w Ethereum pojawiła się przy cenie poniżej 200PLN / ETH. Po czerwcu 2017, W przedziale cenowym 1000-1700 PLN / ETH

W tym szaleństwie jest metoda. Kryptowaluty wraz z rosnącą kapitalizacją, a w tej chwili powstającym rynkiem instrumentów pochodnych przyciągają spekulantów do nowopowstałego raju. Z drugiej strony prostota „inwestowania” w Bitcoina (i inne kryptowaluty) oraz jego antysystemowy imagen sprawia, że ​​wielu rozpoczyna przygodę z inwestowaniem od skoku na właśnię tę głęboką wodę. Nigdy nie widziałem tylu zapytań o naukę analizy technicznej, co w ciągu ostatnich kilku miesięcy na forach poświęconych kryptowalutom.

Trzeba posypać głowy popiołem, bo widząc ruch wokół kryptowalut pominęliśmy zupełnie niegiełdową część tej imprezy – minería czyli (kopanie / wydobywanie) kryptowalut. W dużym uproszczeniu desarrollará polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej swojego komputera sieci, un w zamian za to przy odpowiedniej liczbie (setkach tysięcycy) po bas de las personas que se encuentran en el lugar de juego. Zagadnienie jest złożone, a wykopanie jest w rzeczywistości rozwiązaniem nietrywialnego równania możliwym tylko metodą prób i błędów.

Zainteresowanie kopaniem, to dzałalność gdzieś w tle za giełdowym szaleństwem wokół kryptowalut i spekulacji ceną. Zajmują się tym zwykle ludzie, którzy posiadają większe zrozumienie tematu, na pewno w sensie technicznym. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy widząc rosnące ceny i ruch wokół kryptowalut, minerzy budowali kopalnie, czyli takie garaże z kartami graficznymi na wszystkich półkach. Tak powstał ogromny popyt na produkty np. NVIDIA, a dalej znało to odzwierciedlenie na trwałe rosnących notowaniach spółki. Tak było aż do wczoraj. Być może a korekta, ale technicznie wygląda jak zmiana trendu.

Odpowiedź na powyższe ma taki sam charakter jak odpowiedź na to, czy minerzy są sygnałem wyprzedzającym dla kryptowalut, czy to cena kryptowalut ustawia działania minerow? Tak gwałtowna sprzedaż i załamanie notowań może sygnalizować, że pojawiają się już tacy, którzy dostrzegają koniec tej fali zakupów kart graficznych, porć może ta sprzedaż już stoi. Możliwe też, że z uwagi na rosnąca trudność wydobycia np. Bitcoina, a także szereg innych czynników, wydobywanie kryptowalut ma coraz wyższe bariery wejścia, a spowalnia sprzedaż producentów sprzętu.

banner