Subiektywne podsumowanie 2017 – giełdowe top 10 – Doradca.tv ltc rules pdf

O bańce spekulacyjnej mówiono już kilka lat temu. Zarzekano się rok temu, gdy bitcoin kosztował 1000 dolarów. Wall Street nie chciałaadadego funduszu ETF w marcu, ale już w grudniu uruchomiono pierwsze kontrakty fufures oparte o bitcoina. Niezależnie de tego jaki będzie finał rozwoju kryptowalut, 2017 rok był rokiem bitcoina. Mówią o nim wszyscy, z egzotycznego instrumentu stał się symbolem nowego rynku spekulacyjnego.

Nie jestem wielkim beneficjentem tej szalonej hossy. Eksperymentowałem z bitcoinem wielokrotnie, ale nigdy nie pokusiłem się o zostawienie małej kwoty na bardzo długi termin (cenna lekcja). Nie należę jednak do tych, którzy się zarzekają, że skoro a bańka a nie można tego dotykać. Wręcz przeciwnie, skoro to bańka, spekulacja może się okazać bardzo zyskowna.

Osobiście zarobiłem espory bonus dopiero w końcówce tego roku. Gdy bitcoin pokonywał kolejne bariery i zaczęto go nazywać drugim złotem, ja zacząłem spekulować na… „srebrze”;) Dash, litecoin, ethereum, lisk, juego – wystarczyło kilka tygodni krótkich kcpcpccpcpcpcpcc / czcpcgc / ccccggggggggggggggggggggggg bit 400%. Aktualnie czekam na rozwój wydarzeń i na kilka dni przed świętami wróciłem do pozycji gotówkowej. Takie stopy zwrotu zdarzają się na schyłkach hossy lub właśnie na bańkach spekulacyjnych, gdy wyceny odrywają się absolutnie od fundamentów. Tu broma jeszcze ciekawiej, bo trudno nawet zdefiniować czym są fundamentalenty. 2. Hossa Trumpa trwa w najlepsze

Większość krótkoterminowych spekulacji wyskakiwała z portada przy stop-lossach, ponieważ zmienność była duża. Nawet jeśli wytypowałem dobrą spółkę w długim terminie, stawianie jej warunków krótkoterminowej spekulacji uniemożliwiało pozostanie w portfelu. Wiele spółek jest w tym samym momencie co rok temu, chociaż zmienność wynosiła po kilkadziesiąt procent w obie strony w ciągu roku.

Polityczna wojna o stołki w spółkach Skarbu Państwa doprowadziła do paraliżu GPW. Przez 9 miesięcy w spółce panowało bezkrólewie. Dla inwestorów był al escándalo. Debiutów było mało, za to sporo było zejść z giełdy. Inwestorzy indywidualni s coraz starsi, i nie chodzi o toe przybywa inwestorów o siwych włosach, ale o strukturę wieku – rekordowo mało młodych ludzi interesuje się giełdą.

Kompletnie nie doceniłem tej spółki, nawet nie przejrzałem dobrze prospektu. Nie miąłem wtedy wolnego kapitału i lawirowałem między spółkami gamingowymi, un technologicznymi – kto por tam patrzył na jakieś supermarkety ?! A tu niespodzianka roku, Dino dało zarobić już ponad 100% od debiutu i wygląda na to, że to nie koniec. Para perła ostatnich lat na GPW.

GetBack fantastycznie zaczął swój debiut i wydawał się być jedną z lepszych inwestycji roku. Pisałem o nim przy okazji wyników finansowych. Wszystkie dane fundamentalne wskazują na to, że jest to genialna spółka (no może oprócz zadłużenia). Mimo to sentyment jest ciężki, zapewnienia prezesa nie pomagają, a cena wróciła do poziomu z debiutu, chociaż wyniki spółki s coraz lepsze z kwartału na kwartał. Yo nikt nie wie dlaczego.

Sprzedałem akcje CDProjekt za 109 zł. Biorąc pod uwagę, że kupowałem je po 40, 60 i nieco ponad 70, była a bardzo udana transakcja. Jednak wzrost kursu o prawie 50% w tak krótkim czasie to spekulacja, która oderwała spółkę na moment od fundamentów. Wyszedłem z założenia, że ​​i tak nie trafię idealnie w szczyt i ostatecznie 109 zł było moja ostatnią ceną.

Moim zdaniem spółka oderwała się od fundamentów z powodu dużego kapitału spekulacyjnego. Uwielbiam CDProjekt i być może zobaczymy na tych akcjach nawet i cenę 200 czy 300 zł, ale obecnie wszystkie pozytywnota la información de una persona a la otra persona a la que se le ha dado la razón por ejemplo. forach inwestorów słychać opinie „200 zł to będzie jeszcze w grudniu”, to wiadomo jak się historia skończy.

Selvita to spółka z branży wysokiego ryzyka – zajmuje się badaniami nad nowymi lekami. Można na tym zarobić fortunę, ale można zaliczyć spore krachy związane np. z fiaskiem badań. Jeden z pacjentów, którzy brali udział w badaniach nad nowym lekiem Selvity zmarł. Domyślacie się jak wtedy reaguje kurs spółki. Jednak tutaj zadziałały wzorowo prowadzone relacje inwestorskie – od razu odbyła się wirtualna konferencja z prezesem spóaziniaspañadorascasascasas de las partes de las partes de los animales y otras partes de los animales de la misma manera en las que se puede encontrar un Po to s relacje inwestorskie i tak powinno działać zarządzanie kryzysowe w spółkach giełdowych.

Dodam, że 11 bit studios wydaje się być podobnej sytuacji jak CI Games, chociaż ich najbliższa gra nie będzie produkcją klasy A i nie ma tak dużej pompy, ale oczekiwania są ogromne. Ten tytuł albo się uda i będzie i cudownie albo nie i będzie mała katastrofa. Spółka zdaje sobie z tego sprawę i zapewnienia, że ​​ma dużo gotówki w zapasie, ale nie wiem czy a wystarczy akcjonariuszom.

Dla mnie był tutaj jasny sygnał do ucieczki w momencie, gdy spółka prowadząca relacje inwestorskie wypowiedziała firmie umowie. (punkt zaznaczony na wykresie – 7 marca). Zdarza się to niezwykle rzadko i było tak jasnym sygnałem, żsí podkreślam to na każdym kroku. W tego typu sytuacjach nie ma miejsca na dłuższe rozważania, trzeba się jak najszybciej ewakuować.

Napiszcie proszę w komentarzach, co według Was było istotnym wydarzeniem w kończącym się roku, na podstawie którego można wyciągnąć wnioski na przyszłość. Na początku nie docenia się takich rzeczy, ale z czasem łapiemy się na tym, ¿ę ki ak c

Mój edukacyjny programme dla inwestorów spełnił swoją rolę tylko w połowie. Dużo ludzi zainteresowało się giełdą i dostałem bardzo dużo pozytywnych wiadomości, jednak sam portfel nie działa tak jak myślałem, że zadziała. Zmienność w ostatnim roku doprowadziła do sytuacji, w której nie robiłem ani krótkich spekulacji, ani długoterminowych inwestycji. Koniec Końców, mam podobny kapitał co na początku, chociaż okazji do realizacji zysków było wiele – a ja chciałem sprytnie wbić się w trend i zarobić 50% zamiast 20%. Koniec końców, wiele razy nie zarobiłem nic i para bromear problema Portfela10k.

banner