Strona główna Internetu, czyli Reddit dla początkującychOnline Marketing Blog monterosso cinque terre restaurantes

Nie wygląda jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest (dobra, może odrobinę jak Pinterest), Instagram czy którykolwiek z pozostałych serwisów społecznościowych, które zdominowały naszą codzienność. Owszem, jest to serwis społecznościowy (swojego rodzaju), ale jego społecznościowy aspekt ogranicza się ściśle do komentarzy pod linkami wklejanymi prez użytkowników. Oznacza to tyle, że Reddit z pewnością nie jest drugim Facebookiem, na który wrzucamy zdjęcia z ubiegłego wieczoru, ani kolejnym Twitterem, gzyzzz dzielim ysi naszymi błyskotliwi chi de un búho de búho. Nie jest to także sieć związana z życiem zawodowym, jak LinkedIn, ani strona marketingowa (jak, powiedzmy, Pinterest), na której użytkownicy przeglądają linki, żeby zdecydować, co kupiąą.

W Redditowej terminologii subreddit a Redditowa społeczność oparta na temacie. Każdy subreddit jest niczym innym, jak miejscem, w którym użytkownicy (zwani reddytorami) mogą dodawać i dyskutować o treści dotyczącej wybranego tematu – jak choćby marketingu w media social. Reddytorzy mogą dopisywać się do subredditów związanych z interesującymi ich kwestiami, co pozwala im być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami.

Jeśli chcesz Prowadzić marketing en Reddicie, musisz absolutnie zrozumieć ideę subredditów. Wszystkie subreddity to zamknięte społeczności z własnym regulaminem, reddykietą, kulturą i charakterystyką demograficzną. Innymi słowy, szeroka redditowa „publiczność” prawdopodobnie nie będzie zbyt zainteresowana Twoją marką – i naprawdę może dać temu wyraz, jeśli zaczniesz reklamować swoją ofertę tui wizi. Jest natomiast bardzo prawdopodobne, że znajdziesz określony subreddit, w którym powitają Cię fani pragnący usłyszeć dokładnie to, chcesz im powiedzieć.

Każdy post publikowany na Reddicie otrzymuje punktację, una reddytorzy mogą głosować zarówno na tak, jak i na nie. Wyświetlana punktacja stanowi różnicę pomiędzy łączną liczbą głosów pozytywnych i negatywnych. Oznacza to, że jeśli w tym samym momencie pojawi się dziesięć nowych postów, zostaną one ułożone odpowiednio do wyników – im lepszy wynik, tym wyżej post znajdzie się na stronie.

Pomyśl więc o swoim blogu – jakiego rodzaju treści tworzysz? Jeśli podchodzisz do tego rozsądnie, nie wciskasz po prostu swoich produktów innym. Zamiast tego budujesz wartość marki, dając użytkownikom mnóstwo dodatkowych powodów, żeby zajrzeli na Twoją stronę. Polega a na zamieszczaniu najlepszych wskazówek, najświeższych wiadomości z branży, a także tutoriali, przewodników, artykułów opiniotwórczych i wielu innych elementów. W zasadzie niewielka tego część jest bezpośrednio związana z Twoim biznesem. I właśnie taką taktykę musisz przyjąć przy kreowaniu i opiece nad treścią publikowaną na Reddicie.

Jeśli zdecydujesz się podążać redditową ścieżką, zaangażuj się w a całym sercem. System głosów oznacza, że ​​możesz szybko nadwerężyć Reddytowe algorytmy, jeśli otrzymasz dużo głosów negatywnych za brak zaangażowania w subreddit, którego masz być częścią. Szybko odpowiadaj na komentarze i wiadomości – szczególnie te komentarze, które zostały pozytywnie ocenione przez pozostałych reddytorów.

Para wyjątkowo ważne. Jeśli chcesz być aktywnym członkiem subredditowej społeczności, musisz cały czas angażować się w posty innych osób. I nie ograniczaj się do wrzucania linków do własnego bloga. Skop się bardziej na opiece nad treścią, niż nad jej tworzeniem – pamiętaj, że chodzi o aby wyróżnić się w subreddicie poprzez wnoszenie wartości, una nie nieustanne kierowanie uwagi na cz.

banner