Sieci blockchain kryptowalut jako narzędzie najbardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji (Centrum Prasowe) adaptador de red ethernet

Moc sieci bitcoin jest kilka tysięcy razy większa niż sumaryczna moc obliczeniowa 500 najpotężniejszych komputerów na świecie, gdzie jeden z najpotężniejszych licie sobie 93 petaflopsów. Poza siecią bitcoin istnieje jeszcze ponad 1000 innych kryptowalut, z których każda dysponuje swoją mocą obliczeniową. Sieci te powstały praktycznie bez żadnego budżetu. Stworzenie takiej mocy obliczeniowej byłoby poza zasięgiem najbogatszych przedsiębiorstw. Niektóre z kryptowalut, jak golem, opierają się na sprzedaży mocy obliczeniowej komputerów podłączonych do sieci. Niektóre systemy korzystają z rotów cryptojacking i wystarczy uruchomić konkretną stronę internetową, por nieświadomie udostępnić zasoby obliczeniowe swojego PC.

Uzyskanie takiej mocy możliwe jest dzięki systemowi blockchain – jest para łańcuch bloków, który jest zdecentralizowanym, rozproszonym zbiorem danych. Jest podtrzymywany przez wiele urządzeń podłączonych do siebie, tworzących wspólną sieć. Pomimo występowania na wielu komputerach jest traktowana jako jedna, spójna całość. Dlatego też zmiany występujące na jednym komputerze, uwzględniają zmiany na pozostałych.

Bloańcuch blokowy odpowiada za księgowanie transakcji, do których dochodzi wewnątrz sieci blockchain. Równe prawa wszystkich użytkowników zapewnia architektura P2P (peer-to-peer), która pozbawiona jest funkcji administratora czy cenzora. W blokach mogą być przechowywane dowolne informacje. Używanie coraz bardziej rozbudowanych systemów niesie też za sobą ryzyko błędów. Powstaje zjawisko tenedor, czyli rozwidlenie łańcucha bloków, które może powstać przypadkowo (np. Przez błąd w systemie) lub celowo, na drodze działalności programistów. Celowe rozwidlenie prowadzi do stworzenia nowej kryptowaluty (np. Forkiem dla bitcoina jest m.in bitcoin cash, bitcoin gold, bitcoin silver, bitcoin private i wiele innych).

W Korei Południowej jedna firma walczy o to, por jako pierwsza połączyć kraj za pomocą potężnego blockchainu i już nabiera tempa. W styczniu br. południowokoreański koncern ogłosił stworzenie projektu ICON, jako matkę wszystkich blockchainów, ogniwo spajające całą sieć w jeden organizm. Wielki ekosystem, który pozwoli na komunikację między sobą w całej sieci różnych blockchainów poprzez jeden zunifikowany protokół. Dzięki niemu każdy z nas będzie mógł stworzyć swoją społeczność, która wychodzi poza ryzy standardowego systemu ekonomicznego jak i fiskalnego. ICONO tworzy wydajną oraz skalowalną sieć, która nie zna pojęcia jak limit czy ograniczenie.

Koreański projekt buduje zdecentralizowaną sieć, która pozwala niezależnym od siebie blockchainom, kontrolowanym przez różne podmioty, nawiązywać ze sobą komunikację oraz wchodzićzzyzyzyzzy spaceanzyzeanzyczyzeanzyzeanzyzeanzyzeanzyzeanzyzeanzzyzeankzyzeanzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzeanzzyzeanzzyzeanzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzyzzy.es Para oznacza, ¿cómo se hace? ICON można podłączyć różne sieci typu bitcoin, ethereum, qtum, NEO. itp ICONO para pierwszy koreański projekt, który osiągnął sukces w fazie ICO, przeszedł przez fazę testów, nawiązał kilka bardzo obiecujących umów o współpracęz. Dodatkowo 5 różnych zespołów pracuje już nad uruchomieniem swoich projektów na sieci ICONO. Za ICON stoi Dayli Financial Group, czyli jedna z największych południowo-koreańskich spółek FinTech.

Obecnie Systemy oparte na blockchainie odgrywają kluczową rolę w rozwoju AI. W uproszczeniu dużym – hacer stworzenia AI opartej na sprzęcie elektronicznym potrzebne są 3 rzeczy: odpowiednio Szybki i pojemny komputer – Oprogramowanie uruchamiające Sprzęt oraz algorytmy tak zaprojektowane, żeby Sprzęt sam generował i podejmował kolejne decyzję lub rozwiązywał problemy – Material zewnętrzny, czyli niezależne danés zdatne hacer Analizy sistema przez. Sprzęt produkowany przez koncerny elektroniczne np. (Nvidia) i wykorzystywany w koparkach jest identyczny jak ten używany w systemach autonomicznych opierających się na architekturze głębokiego uczenia, np. w samouczących się samochodach Tesli. Pomimo swoich niewielkich gabarytów moduły te dają dość wymierne rezultaty autonomicznego uczenia się. Najbardziej znanym obecnie przykładem jest “sztuczny mózg” Google. Stworzona przez zespół naukowców maszyna, która jest w stanie zrozumieć a, co widzi i jeszcze wyciąga z tego wnioski, obecnie sama projektuje kolejne udoskonalone generacje algorytmów AI. Dla porównania, sistema autonomiczny TESLI, zaliczany jako AI, uczy się autonomicznej jazdy w ciągu kilku miesięcy.

Przy obecnym stopniu zaawansowania AI naukowcy zaczynają się zastanawiać nad najbardziej podstawowymi a zarazem skomplikowanymi kwestiami. 7 grudnia ub.r. w Kalifornii odbyła się coroczna konferencja poświęcona sztucznej inteligencji. Setki specjalistów w tej dziedzinie zastanawiało się, dlaczego i w jaki sposób AI w ogóle podejmuje konkretne decyzje, a już oznacza, żs sami twórcy nie rozumieją tych mechanizmów. Zasady matematyczne są dobrze znane, jednak sam proces decyzyjny a matematyczna czarna skrzynka.

Dzieje się tak, ponieważ sztuczna inteligencja uczy się na przykładach. Jeśli np. chcemy nauczyć sztuczną inteligencję rozpoznawać psa, nie musimy zaprogramować jego cech szczególnych. Po prostu trenujemy algorytm na setkach tysięcy zdjęć psów i nie-psów, aż miliony matematycznych wskaźników wewnątrz algorytmu same ustawią się tak, żeby odróżniać psa od nie-psa. Wynik będzie w większości przypadków poprawny. Co do niego doprowadziło? Jaka jest wewnętrzna reprezentacja cech typowych dla psa wewnątrz algorytmu? Tego niestety nie wiemy. Wiemy natomiast, jak ogromną rolę odgrywa blockchain w regulacji uczenia się maszyn i technologii AI. Diez sam blockchain, który jest głównym narzędziem w tworzeniu kryptowalut.

O zagrożeniach wynikających z tej technologii wielokrotnie wspominał zmarły przed kilku dniami Stephen Hawking. Według Hawkinga “obecnie jeden z głównych problemów dotyczy tego, ktotroluje sztuczną inteligencję.” Natomiast bardziej niepokojące są perspektywy związane z przyszłością. Naukowiec zastanawiał się, “czy ludzie w ogóle bêdą

Opinión sobre podziela Elon Musk, twórca TESLI, autonomicznego samouczącego się systemu. Musk otwarcie mówi, że boi się sztucznej inteligencji. Jego zdaniem niebezpieczeństwo, jakie dla nas stanowi AI, jw o wiele większe niż to, które w tej chwili stwarza Corea Północna. Jak wszystko, co zagraża człowiekowi, AI powinna podlegać kontroli publicznej. “Musimy więc być bardzo ostrożni. Jestem coraz bardziej skłonny sądzić, że powinien być jakiś nadzór regulacyjny, może na szczeblu krajowym i międzynarodowym, aby upewnić się, że nie robimy czego fzupi “.

Według Hawkinga jedynym rozwiązaniem tego problemu jest ścisła kontrola naukowców pracujących nad rozwojem sztucznej inteligencji. Skoordynowane działania miałyby NIE dopuścić hacer wymknięcia się Maszyn spod naszej Kontroli “. Sieci blockchain kryptowalut, mimo ZE spełniają -Todos- Warunki Jako Mocé obliczeniowe, które Moga być wykorzystywane Jako sieci neuronowe NIE Maja żadnych ograniczeń o ktorých wspominali naukowcy un ochrona ogranicza się hacer nich po krążących algorytmów, natomiast Projekt ICON udowadnia, że ​​nie ma żadnych ograniczeń na wykorzystanie tej sieci z zewnątrz.

Obecnie bitcoin przechodzi złoty okres rozwoju. Wg Marcina Lipki, głównego analityka Cinkciarz.pl, o popularności tej kryptowaluty przekonaliśmy się pod koniec ubiegłego roku, kiedy bitcoin osiągnął cenęne niespełna 20 tys. dolarów. Zainteresowanie rynkiem kryptowalut wciąż jest duże i wiele wskazuje, żtá ta tendencja się utrzyma. Natomiast korelacja Pomiedzy BTC un klasycznymi aktywami, takimi JAK Akcje czy obligacje, broma niewielka, ale Gdyby bitcoin w przyszłości zdobył podobną Renome co zloto, a niewykluczone, że mógłby być w stopniu pewnym, na zasadzie dywersyfikacji, zabezpieczeniem kapitálu na bardziej np niestabilne. inflacyjne czasy. Wynika z tego, ¿te gusta esta opción? Blockchain kryptowalut będą istniały, dopóki będzie istniał nasz portfel. Zabezpieczeniem ich istnienia będzie chęć zysku i rozwijanie infrastruktury sieci przez górników i wprowadzenie ich jako stabilnego środka płatniczego. Niezależnie co się wydarzy na rynku kryptowalut, un mismo mogą czuć się bezpiecznie.

Cinkciarz. pl dostarcza usługę internetowej wymiany walut klientom indywidualnym i biznesowym. Serwis wyróżniają atrakcyjne kursy walut oraz szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Użytkownik ma możliwość wyboru modelu transakcyjnego oraz narzędzi dopasowanych do jego preferencji. Dostęp do usług serwisu ułatwiają aplikacje mobilne na najpopularniejsze systemy operacyjne. Firma należy do organizacji SWIFT, zrzeszającej największe Banki oraz instytucje finansowe. Analitycy Cinkciarz. pl są regularnie wyróżniani przez wiodące agencje informacyjne za trafność prognoz walutowych. Firma es socio de Chicago Bulls i Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

banner