Samba4 jako podstawowy kontroler domeny Active Directory crypto coinz calculator

Tym postem rozpoczynam seriop opisującą od podstaw, krok po kroku instalację kontrolera domeny directorio Activo w systemie linux. Każdy, noba osoba niemająca wcześniej do czynienia z tego typu zagadnieniami, powinien sobie poradzić stosując się do wskazówek zawartych w tym i kolejnych artykułach. W przypadku posiadania zainstalowanego systemu operacyjnego i skonfigurowanej sieci, można przejść od razu do części III tego przewodnika.

Istnieje kilka metod instalacji systemu debian. Jedn z łatwiejszych jest pobranie małego obrazu płyty i dokonane instalacji sieciowej. Instalador wykryje ustawienia sieci, dostęp do internetu i pobierze na bieżąco pakiety do zainstalowania. Haga clic aquí para ver los detalles de la instalación y el sistema operativo, el archivo de la tarjeta gráfica y el código postal. Potrzebne pakiety będą dodawane na bieżąco. Po uruchomieniu instalatora z płyty wybieramy opcję instalar lub graphical install (w przykładzie została użyta ta druga).

Trzeba zwrócić uwagę na linijkę forwarders. El mejor robot de comercio criptográfico gratuito para la red de correos de la ciudad de nazwy komputerów w domenie. W razie problemów z rozpoznawaniem innych nazw (np. Adresów internetowych) w nawiasach klamrowych wpisujemy adresy IP pozostałych serwerów DNS, do których mamy dostęp. Mogą to być adresy dostarczone przez naszego dostawcę internetu.

Od pojawienia się poprzedniej wersji poradnika instalacji kontrolera domeny AD-linux na moim blogu minęło już kilka miesięcy. W tym czasie trochę się zmieniło. Przede wszystkim pojawiła sięa stabilna wersja debiana – 7.0 "ruidoso" (oficjalnie wydana 4.05. Br.) oraz jej aktualizacja – 7.1 (15.06 br.). Wydanych zostało też kilka nowszych wersji serwera samba4. Najnowsze wydanie stabilne a 4.0.9 z 20 sierpnia 2013, a na 1 października jest już planowane wydanie wersji 4.0.10. Nowe wersje oprogramowania dają nowe możliwości, dlatego postanowiłem zaktualizować poradnik.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedniej wersji jest użycie wbudowanego w sistema operacyjny serwera DNS. Bind9 w debianie 6.0.X nie współpracował z serwerem samba4. Konieczne było skompilowanie nowszej wersji DNS lub instalacja z repozytoriów testowych (wówczas właśnie „wheezy”). Użyta wersja w najnowszym debianie ma oznaczenie 9.8.4-rpz2 + r1005.12-P1, jest instalowana od razu z systemem operacyjnym a jej konfiguracja jest inna niż opisywana wcześniej.

Na koniec wstępu mam prośbę do wszystkich, którzy korzystali lub będą korzystać z mojego przewodnika, aby w komentarzach dzielili się efektami swojej pracy. Crypto book będę bardzo wdzięczny za informacje czy ktoś wdrożył domenę active directory en serwerze linuxowym w firmie lub instytucji. Tutorial jest dostępny dla wszystkich za darmo, więc niech informacja o wdrożeniu z sukcesem będzie formą "wynagrodzenia" dla autora przewodnika;)

Wybieramy pierwszą opcję. Następnie instalador zapyta o język instalacji. Wybieramy polaco – polski, kraj – polska, układ klawiatury – polski (jeśli ktoś chce, oczywiście może ustawić inaczej). Kolejne kroki instalatora to wykrywanie podstawowego sprzętu i ustanowienie połączenia sieciowego. Diseño de logotipo Crypto nie wymaga to jakiejkolwiek interwencji ze strony użytkownika. Następnie instalator zapyta o nazwę dla naszego serwera i domeny:

Kolejnym krokiem jest podział dysku. Wybieramy opcje domyślne instalatora a na końcu zatwierdzamy i zapisujemy zmiany. Instalador Następnie Działa dalej bez potrzeby naszej interwencji. W kolejnym kroku musimy wybrać serwer lustrzany, ale tylko zatwierdzamy domyślne opcje instalatora. Gdy system zapyta czy chcemy wziąć udział w konkursie na najpopularniejszy pakiet, odpowiadamy nie.

banner