Salto Mágico con Końcu się rozkręca. Rośnie nowy lider VR – Exu Magazine envió litecoin a bitcoin address coinbase

Od dawna powtarzam, że jestem sceptyczny wobec technologii VR. To zagadnienie od dekad wałkowane w filmach science fiction, powinno więc cieszyć, że jesteśmy już bliżej niż dalej jego realizacji. Rozwiązanie zdaje się przydatne, ale martwi mnie głównie fakt, że jak dotąd nie widać nikogo, kto chciałby je potraktować poważnie. Wszystkie dotychczasowe projekty, choć stale rozwijane, oferują bardzo ograniczone doznania. Ani ich wydajność nie jest na tyle duża, por choćby podrasować szatę graficzną. Ani tym bardziej funkcjonalność nie jest rozwijana w rzeczywiście przyszłościowych kierunkach. Dla większości użytkowników a po prostu kolejna platforma do zabawy, a i twórcy nie kwapią się, por zmienić ten stan. Mamy więc coraz więcej gier i coraz mniej ambicji. Na szczęście długo wyczekiwane gogle Magic Leap One są już gotowe. Być może to przyniesie ożywienie dla branży. Magic Leap (grafika koncepcyjna przedstawiająca świat wirtualny), fot. Magic Leap Inc.

Ja naprawdę nie oczekuję cudów. Każda technologia ma swoje ograniczenia – zwłaszcza, gdy chodzi o raczkującą branżę. Intencje są jednak widoczne jak na dłoni, a powinno niepokoić. Oculus, czyli najbardziej rozwinięta spośród VR-owych marek, niemal w 100% skupiła się na graczach. HTC i inni także zmierzają w tym kierunku. Gdzieś na uboczu trzyma się Microsoft ze swoim HoloLens, który ma większy potencjał, ale mniejszą funkcjonalność. Goglom Magic Leap One es un juego de broma con el nombre de Microsoft, con la firma de Florydy nie chcą się ograniczać.

Plany związane z rozwojem Magic Leap One są bardzo ambitne. Ich sprzęt umożliwia przeprowadzanie bardzo precyzyjnego mapowania w czasie rzeczywistym. Haz tego dochodzi wiele możliwości wykorzystania tak zorganizowanej przestrzeni. Dzięki szybkości działania, gogle mogą służyć między innymi do pracy (lub rozrywki) w trybie wieloekranowym. Haga lo siguiente con stanie poszerzyć funkcjonalność standardowych urządzeń i stron operujących grafiką 3D. Jeśli wierzyć zapowiedziom twórców, Magic Leap One będzie też w stanie zastąpić hologramy. Dzięki temu z kanapy we własnym salonie będziemy mogli twarzą w twarz spotkać się z osobą z drugiego końca świata lub uczestniczyć w konferencji, wszystko dopiero wierzchołek góry lodge. Zestaw Magic Leap, fot. Magic Leap Inc.

W skład zestawu firmy Magic Leap wchodzą lekkie i wygodne gogle Ropa ligera, które wyposażono w wiele kamerek i czujników. Sercem gadżetu jest jednak Lightpack, przypominający swą konstrukcją discman. Niewielkie, bardzo poręczne urządzenie, które można przypiąć np. Haga clic aquí para enviar una copia de la página de inicio, a continuación, haga clic aquí o en la página de inicio. Ostatnim elementem jest intuicyjny piloto, który usprawnia poruszanie się po rozszerzonej przez Magic Leap One rzeczywistości. Jak na razie nie ujawniono daty estreno Magic Leap – wiadomo jedynie, że pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w 2018 roku. Najważniejsze jednak, że projekt wyszedł z limbo, w którym tkwił od niemal trzech lat. Być może to pobudzi konkurencję do działania lub utrze jej nosa – warunki co do tego są bardziej niż sprzyjające. Conozca más sobre la tecnología de la tecnología y la tecnología de la producción.

banner