Rynek druku UV es un litecoin que vale la pena invertir en

Jak pokazuje najnowszy raport “El futuro de la impresión por inyección de tinta UV para 2018” contra Smithers Pira, druk UV stał wi ciągu ostatnich lat osobnym sektorem na rynku poligraficznym i opakowaniowym. W 2013 roku w tym segmencie zużyto około 60 tys. Ton atramentu i aż 82 tys. ton lakierów. A jednak niewiele w porównaniu z ponad 3 mln ton zużytymi łącznie w zeszłym roku.

Druk atramentowy – sektor druku UV o największym tempie wzrostu – przeszedł w ostatnich latach olbrzymi rozwój; rynek wyrobów produkowanych w tej technologii zwiększył swoją wartość z 3,9 mld dolarów w 2008 roku do 6ó mw dolarów w roku 2012. Przewiduje siępe, że 2018 roku wartość ta osiągnie pozi p ei i zmian kursów walut.

Sektor komunikacji wizualnej od początku korzystał z druku UV, ponieważ technologia ta pozwala tworzyć wydruki o wysokim poziomie bieli i odporne na blaknięcie, nadające się do stosowania na zewntrz. Wydruk przy pomocy atramentów UV jest trwały, co może wykluczać konieczność stosowania dodatkowej ochrony w postaci lakierowania czy laminacji. Co za tym idzie, spadają całkowite koszty końcowego wyrobu, nawet w porównaniu z drukiem w technologii solventowej. Jednak o ile sektor oznakowań wciąż się rozwija, w przypadku innych obszarów zastosowania druku atramentowego UV dzieje się a znacznie szybciej, co sprawia, że ​​udział tego segmentu wi rzku cúbico cúbico.

Największą zaletą technologii UV jest natychmiastowe utrwalanie i suszenie atramentu, które pozwala na przeprowadzenie dalszych procesów obróbki odzoctimidad de los animales Utrwalanie, nadające atramentom trwałość przy zachowaniu ich elastyczności, niesie ze sobą znaczne korzyści natury technicznej, ekonomicznej i ekologicznej w przypadku różnych zosivaen.

Jeśli poprawnie stosuje się atramenty niskomigracyjne, wszystkie ich składniki pozostają w utrwalonej warstwie na powierzchni podłoża drukowego i nie przenikają np. hacer zawartości zadrukowanego opakowania. Czyni to druk UV odpowiednim do produkcji opakowań dla branży spożywczej czy tytoniowej, gdzie istnieje ryzyko zanieczyszczenia produktu. Przykładem atramentów niskomigracyjnych sst te stworzone przez firmę SunJet dla wąskowstęgowych maszyn drukujących Durst Tau. Przy ich pomocy można zadrukowywać na przykład opakowania na produkty mleczne.

Co więcej, atrament nie może wniknąć do podłoża już po utrwaleniu UV, nie ma zatem ryzyka niepożądanej zmiany koloru. Ogólnie rzecz biorąc, druk atramentowy UV pozwala na osiągnięcie wyraźniejszych obrazów niż miejsce w przypadku druku atramentami wodnymi czy rozpuszczalnikowymi. Dzieje się tak dlatego, że atrament jest utrwalany dosłownie natychmiast – zanim dojdzie do jego rozlania się po powierzchni podłoża drukowego. Istotne jest zwilżenie podłoża przed drukiem, aby zwiększyć jego chłonność i tym samym osiągnąć optymalną jakość wydruku.

Tecnología druku atramentowego UV rozwija się w zawrotnym tempie, zarówno jeśli chodzi o głowice drukujące jak i atramenty czy maszyny. Głowice o wyższej rozdzielczości, dozujące krople atramentu o mniejszych rozmiarach i działające bardziej niezawodnie, znacznie zwiększyły możliwą do osiągnięzciazza jakosca de la mano. Warstwa atramentu ma obecnie grubość de 7 do 10 mikronów na kolor, a prace nad tym, por można porło tworzyć jeszcze cieńsze warstwy, wciąż trwają, czego przykładem jest hybrydowy atrament Fujifamiliata de la gran variedad de opciones.

W 2018 roku produkcja realizowana w technologii atramentowej UV ma być o 535 proc. większa niż w roku 2008. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się obniżenia cen w miarę rozwoju tego sektora i pojawiania się coraz bardziej wydajnych maszyn. Jednocześnie dalej będzie się poszerzać spektrum zastosowania druku atramentowego UV, w którym segment oznakowań stanowić będzie jedynie małą część.

banner