RPrl bananenkapitalismus – blog zapiwniczeni cómo convertir el dinero de PayPal en bitcoins

Najmniej regulacji broma w EE.UU., Cena Hurtowa (futuros) de diámetro exterior 12, detaliczna od 15 do 20 centow, UK ma zblizone ceny, znacznie drozej broma na kontynencie europejskim, Wiadomo UE wyprodukowala Przepisy na Kazda okolicznosc, w hurcie trzeba zaplacic 25 centow. Jeszcze gorzej sytuacja ma sie w PRLbis, gdzie wolny rynek na gaz ziemny zwyczajnie nie istnieje, a cena gazu regulowana jest przez stuletnią umowe panstwową z kacapami. Nie ma tu cienia ironii: 1945 – 2037.

Skroplony gaz Polska moglaby kupowac o 0.20 dolara taniej za m3 w porownaniu z ceną dyktowaną przez kacapow. 2.2 mld dolarow rocznie przez nastepne 27 lat bedzie zasilac budzet kacapski, a nie polski. Tym sposobem towarzysz Pawlak powiekszy w tym czasie nasze zadluzenie o 60 mld $. Sobiesiaki, Chlebowskie, Drzewieckie i Rosoly a zwyczajne cienkie gnojki w porownaniu z tym lokajskim skurwysynem. Ile mu kacapy daly riebuchy? 10% czy 10PPM? Jaka cena umotywowala Pawlaka? Nigdy wczesniej kanalie nie byly tak tanie.

Towarzysze budujacy PRLbis zapewniali nas o cudownej przemianie panstwa, ktore ponoc z dnia na dzien stalo sie wolne, niepodlegle, demokratycze, praworzadne, kapitalistyczne i wolnorynkowe. Razem z umową gazową padl ostatni z tych mitow, mit wolnorynkowego kapitalizmu. PRLbis a pokacapska oligarchia bananowa, rozkradziony i zbankrutowanu socjalizm panstwowy, a wszystko. W stworzone przez Michnika i Kiszczaka mity nadal wierzą tuskomolcy czyli gwniany elektorat Bronislawa K. – 8 933 887 matól o dwa poziomy glupszych nie tylko od silikonowego kutasa, ale nawet od ventiera ivai.

***** "@lankanobi Kolego, powiem tak … kto mysli, ze Prezydent Kaczynski nienawidził Rosjan, jest w błedzie. Yo a duzym. En nienawidzil bolszewikow, komunistow, mafie i aparatczykow a nie narod rosyjski. Tylko ze wszystkie wysilki Polski por byla traktowana normalnie jako rowny partner spelzly na niczym. A ze sami maja kompleks i nie potrafia sie znalezc w sytuacji juz bycia nie-mocarstwem, a inna sprawa. ¿Un compañero de ich a kosztowalo? Nasze Miedzymorze jak juz tu wspominiano i ic prawdziwe przeprosiny" ***** "Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych s osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące: 1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne, mogące danego osobnika poniżyć w opinii ouvełu; 2. denuncjant i zdrajca; 3. tchórz w pojedynku lub na polu bitwy; 4. homoseksualista; 5. dezerter z armii polskiej; 6. nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę, wyrządzoną przez człowieka honorowego; 7. przekraczający zasady honorowe w czasie pojedynku lub pertraktacji honorowych; 8. odwołujący obrazę na miejscu starcia przed pierwszym złożeniem względnie pierwszą wymianą strzałów; 9. przyjmujący utrzymanie od kobiet nie będących jego najbliższymi krewnymi; 10. kompromitujący cześć kobiet niedyskrecją; 11. notorycznie łamiący słowo honoru; 12.zeznający fałsz przed sądem honorowym; 13. gospodarz łamiący prawa gościnności przez obrażanie gości we własnym mieszkaniu; 14. diez, kto nie broni czci kobiet pod jego opieką pozostających; 15. anonimia de la piscis; 16. oszczerca; 17. notoryczny alkoholik, o ile w stanie nietrzeźwym popełnia czyny poniżające go w opinii społecznej; 18. diez, kto nie płaci w terminie honorowych długów; 19. fałszywy gracz w hazardzie; 20. lichwiarz i paskarz; 21. paszkwilant i członek redakcji pisma paszkwilowego; 22. rozszerzający paszkwile; 23. szantażysta, 24. przywłaszczający sobie nieprawnie tytuły, godności lub odznaczenia; 25. obcujący ustawicznie z ludźmi notorycznie niehonorowymi; 26. podstępnie napadający (z tyłu, z ukrycia itp.); 27. sekundant, który naraził na szwank honor swego klienta; 28. stawiający zarzuty przeciw honorowi osoby drugiej i uchylający się od ich podtrzymania przed sądem honorowym.

banner