Rozwiązania fintechowe, które warto znać – tamaño de la cadena de bloques de bitcoin actual de Bluemedia

Płatności automatyczne to ogół płatności dokonywanych bez potrzeby każdorazowego wprowadzania danych karty płatniczej lub danych do autoryzacji przelewu. Płatność taka może być realizowana cyklicznie, bezobsługowo (klient rejestruje usługę i otrzymuje monity o obciążeniu rachunku) lub na jedno kliknięcie (klient w uproszczoneza laza de la mano en la caza de los animales en la caza de los animales de la India).

Na początku 2018 r. wejdzie w życie unijna dyrektywa PSD2, która potencjalnie może wywrócić do góry nogami rynek płatności automatycznych w Europie. Przepisy wprowadzają wymóg podwójnej autoryzacji – niezależnie od tego, czy dane karty były wcześniej zapisane, może wystąpić konieczność zalogowania się na stronie banku i podania hasła ésa kaquu kazi ha kaqa kaqa ha – Może się jednak okazać, że a sami konsumenci nie pozwolą zahamować rozwoju tej formy płatności. Płatności jednym kliknięciem s obecnie popularyzowane przez znane aplikacje mobilne, jak i samych operatorów płatności. W przypadku zakupów mobilnych komfort i wygoda płatności bywają kluczowe – ocenia Krystian Wesołowski, ekspert Blue Media, odpowiedzialny za rozwój Płatności En línea BM.

Tecnología łańcucha bloków leży u podstaw obrotu kryptowalutami (np. Bitcoin). W uproszczeniu działa jak publiczna, zdecentralizowana baza danych o wszystkich transakcjach ułożonych w porządku chronologicznym. Dzięki temu, że każda transakcja kryptowalutą jest rejestrowana, cadena de bloques stanowi weryfikowalne i przejrzyste ródło informacji o historii transakcji. A czyni z tej technologii wymarzone narzędzie dla sektora finansowego.

W 2015 r. w firmy rozwijające technologię zainwestowały m.in. MasterCard, Visa y American Express. Według analityków Greenwich Associates, Estados Unidos de América del Norte rozwiązania blockchain w 2016 r. przekroczyły wartość miliarda dolarów. Raport Santander InnoVentures wskazuje z kolei, że popularyzacja blockchaina w sektorze finansowym mogłaby do 2022 r. przynieść bankom oszczędności infrastrukturalne na transakcjach międzynarodowych i handlu papierami wartościowymi de 15 do 20 mld dolarów. Według Światowego Forum Ekonomicznego do 2027 r. nawet 10 proc. światowego PKB będzie przechowywane na platformach cadena de bloques.

Robo-doradcy to aplikacje i usługi automatycznie zarządzające środkami klientów instytucji finansowych na podstawie profilu klienta. Robo-doradcy już dziś obracają miliardami dolarów. Betterment, jeden z dostawców takich usług, ogłosił w połowie 2016 r., Że łączna wartość aktywów w zarządzaniu jego robo-doradców przekroczyła poziom 5 mld USD. Należy spodziewać się, że te wartości będą rosnąć. Analitycy A.T. Kearney oceniają, że odsetek aktywów amerykańskich klientów, jakimi obracają komputerowe algorytmy, wzrośnie z 0,5 proc. w 2015 r. hacer 5,6 proc. w 2020 r. Mi nombre BI Intelligence w ujęciu globalnym zautomatyzowani doradcy finansowi będą zarządzać nawet 10 proc. aktywów o wartości 8 bilionów dolarów.

Płatności ekspresowe to transakcje możliwe do wykonania codziennie przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę – takie, które pozwalają natychmiast bądź prawie natychmiast przenieść środki finansowe na wybrany rachunek. Systemy płatności natychmiastowych działają w kilkunastu krajach, w w kolejnych kilku, w tym w Stanach Zjednoczonych, są w trakcie wdrażania. W Polsce od 2012 r. Sistema funkcjonuje Płatności BlueCash. Pod koniec 2016 r. oferowało go ponad 90 banków, na czele z dwoma największymi – PKO BP i Pekao SA. Ogółem w ubiegłym roku za pośrednictwem Systemu Płatności BlueCash zrealizowano ponad 3,3 mln transakcji o wartości ponad 4,5 mld zł.

banner