Robak komputerowy Petya uderzył w Ukrainę. Ekspert W Polsce rezultat byłby taki sam ripple cryptocurrency predicciones 2020

– jestem bardzo ciekaw, jakie działania podejmie rząd. Dajmy sztabowi kryzysowemu szansę. Samo to, że rząd się zainteresował tym atakiem, jest dobrym objawem. Zaczęto dostrzegać problemy, które od dawna dotyczą także nas. Niepokojące jednak jest to, że wczoraj, gdy do nas, do niebezpiecznika, czyli prywatnego serwisu, zaczęły spływać informacje dotyczące ataków na polskie spółki, NC cyber NASK – jednostka powołana pod auspicjami ministerstwa cyfryzacji i mająca zarządzać polskim cyberbezpieczeństwem – cytując wypowiedź dla PAP "nie otrzymała żadnych niepokojących sygnałów z polski". Oni tych zgłoszeń faktycznie mogli de nikogo nie otrzymać. Criptomoneda vale la pena invertir 2017 pytanie, dlaczego poszkodowani im ich nie przysyłają? Czy w ogóle wiedzą, że istnieje coś takiego, jak NC cyber NASK?

– jest przewidywalny sposób myślenia polityków – że to musi być jakieś wrogie państwo. Bitcoin cryptocurrency market share zaatakowana została kluczowa ukraińska infrastruktura, więc zarządzający rządowymi ukraińskimi koncernami ludzie, którzy mogą nie mieć technicznej wiedzy na temat ataków komputerowych, od razu wskazali na moskwę, naturalnego dla nich wroga. Rosja a bardzo wygodna narracja dla mediów, nie tylko ukraińskich, więc i zagraniczne serwisy to podchwyciły. Ja byłbym ostrożniejszy w ocenie – jest za wcześnie, por wskazywać winnego. To rzeczywiście może być konkretne pa typstwo typu rosja czy korea płnocna, ale równie dobrze mo ‑ ı

– albo inna grupa czy organizacja, o której istnieniu nie mamy pojęcia. Przy czym ten konkretny atak w praktyce umożliwiła amerykańska agencja wywiadowcza NSA, która dała się po prostu okraść. Ktoś wyniósł ich "zabawki" hacer przeprowadzania ataków komputerowych, chciał je początkowo sprzedać, ale nikt nie chciał za nie płacić. Więc po roku złodzieje opublikowali je w internecie. W miesiąc od publikacji były już gotowe wykonane na ich podstawie złośliwe programy, które każdy mógł wykorzystać do ataku. Cryptocurrency logos png no i ktoś para zrobił.

– celem ataku, jak ustalili ukraińscy śledczy, były wszystkie firmy w ukrainie, które miały zainstalowane oprogramowanie medoc. A coś w rodzaju polskiego programu płatnik, który muszą zainstalować wszystkie firmy, żporeby móc m.In. Rozliczać podatki. Skoro każda firma powinna go posiadać na minimo jednym komputerze, przestępcy wpadli na bardzo sprytny pomysł: włamali się na serwery producenta i, w uproszczeniu, podmienili ten, potrzebny ukraińskim podmíqe de un solo precio.

– Tak NoPetya, po zainfekowaniu komputerów rozprzestrzenia się po sieciach lokalnych, szukając innych maszyn, które nie mają wgranych wszystkich aktualizacji i dlatego posiadają dziury. Yo teraz: jeżeli mamy firmę w Polsce, która ma oddział w ukrainie, albo odwrotnie, jest spora szansa na to, że komputery polskie "widzą się" z ukraińskimi. A jak się widzą, to mogą się również wzajemnie infekować.

W ten sposób Robak został przesłany na komputery polskich spółek. Criptomoneda mercado de capital 2025 wyraźnie było widać, że pierwszymi ofiarami były firmy spedycyjne. Mają oddziały w każdym kraju, gdzie operują, także w ukrainie. Yo nie rozgraniczałbym tego, co się dzieje w obu krajach. Taki atak wygląda wszędzie tak samo. Szyfruje pliki. Jeżeli ktoś nie ma kopii bezpieczeństwa, jest na przegranej pozycji. Top cryptocurrency julio 2017 nie ma znaczenia, gdzie się zacznie atak – niezależnie de kraju skutki będą podobne. Wykorzystane zostało zaufanie do dystrybutora oprogramowania, które jest wymagane na wielu komputerach. Gdyby u nas ktoś zainfekował płatnika, skutki byłyby podobne.

– nie do końca związana z tym atakiem, ale zapobiegająca wielu innym. Nie otwierać załączników z maili od firm i osób, od których nie spodziewamy się takowych dostać. Tym bardziej jeśli załącznik jest na hasło lub wymaga włączenia tzw. "Makr". Tego typu zachowania są charakterystyczne prawie tylko i wyłącznie dla złośliwego oprogramowania.

– jak już zobaczymy komunikat o zainfekowaniu plików i żądanie zapłaty okupu, wszelkie nasze działania to "Musztarda po obiedzie". Płacić w tym wypadku też nie ma po co, bo operador skrzynki pocztowej, którą szantażyści wykorzystują do kontaktu z ofiarami, zablokował ją. Nawet, jeżeli ktoś zapłaci, to nie dostanie klucza deszyfrującego, bo nie nawiąże kontaktu z przestępcami. Best cryptocurrency 2017 straci więc i pieniądze, i dane.

– jest szansa – tak się zdarzało w przeszłości – – p – m poi – ia – m poi – ia – m poi – ia -, -, -,,,,,,,,,,,,, Ale nie ma pewności, że przestępcy popełnili błąd, który to umożliwi. Ofiarom polecam jednak trzymać przez pewien czas zaszyfrowane dane i być dobrej myśli. Badacze starają się im pomóc i miejmy nadzieję, że a się uda.

banner