Red Creek Valley w 4K – recenzja Zaginięcia Ethana Cartera na Xboksa One – gram.pl ethan allen muebles de dormitorio

W kilku słowach o porcie można napisać tak – warto było czekać tych kilka lat. La desaparición de Ethan Carter trafił na Xboksa One późno, ale jednak w momencie chyba do tego najlepszym, dzięki czemu wersja na konsolę Microsoftu jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich do tejy wyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyywyyyyyyyyyyyyyyyyyyywyyywyyyyyyywyyyy Aby jednak z tego skorzystać trzeba posiadać Xboksa One X.

Zacznijmy od zmian w rozgrywce. Tych nie ma zbyt wiele. Xboksowa edycja to dokładnie to samo La desaparición de Ethan Carter co na PC i PS4, przynajmniej jeśli chodzi o wątek fabularny. Twórcy nie zdecydowali się na żadne nowości i trudno im się dziwić. Descripción del producto Los astronautas han sido elegidos bardzo wysoki poziom i ciągle stanowi czołówkę gatunku walking simulator. Oczywiście po drodze pojawiło się kilka gier, które wyraźnie podniosły poprzeczkę. Mam na myśli przede wszystkim genialne Firewatch oraz Lo que queda de Edith Finch. La desaparición de Ethan Carter w rywalizacji z nimi wypada jednak bardzo dobrze. Jugabilidad de juego nieco inny niż wspomnianych produkcjach, ale nadal daje dużo satysfakcji.

Si la desaparición de Ethan Carter se hizo con la música, la música y la música de la música. Ciekawy i mocno ograniczony (pod względem wielkości) świat na każdym kroku oferuje nowe zagadki i ukryte wątki, które budują całą intrygę. Niektóre wydane w późniejszym czasie gry z gatunku (np. Todo el mundo se ha ido al rapto de twortców Querida Esther) nie dostarczały tylu urozmaiconych atrakcji. Również fabuła nadal trzyma bardzo wysoki poziom. Dzisiaj przechodząc grę kolejny raz (ukończyłem ją już na PC-tową premierę) jeszcze bardziej doceniłem opowiedzianą przez The Astronauts historię.

W wątku fabularnym nie zaszły więc żadne znaczące zmiany. Twórcy dodali za to nowy tryb, w którym możemy swobodnie przemieszczać się po całym Valle de Red Creek. Wirtualnemu spacerowi nie towarzyszą żadne atrakcje, a więc większość graczy dosyć szybko się znudzi. Innych zmian w rozgrywce nie ma. Przejdmy więc do najważniejszych różnic między wersją xboksową, a t zreną z PC-tów i PlayStation 4.

Jeśli posiadasz dobry telewizor z 4K i Xboksa One X do oceny końcowej możesz dodać minimum pół punktu. La desaparición de Ethan Carter en najnowszym sprzęcie Microsoftu oferuje rozdzielczość 4K, która niesamowicie podnosi poziom oprawy wizualnej (niestety nie da się tego dostrzec na screenach). Jak tylko wyszedłem z tunelu na samym początku gry zachwyciłem się grafiką. Gra specjalnie się nie zestarzała, a do tego jeszcze w wżższej rozdzielczości nabrała jakości. Tym samym spacerowanie po Red Creek Valley zyskało dodatkowy atut. Duże znaczenie ma w tym miejscu design świata. Podziwianie widoków z perspektywy szczytu wzniesienia czy tamy robi ogromne wrażenie.

Warto też wspomnieć, ¿has estado en “zwykłego” Xboksa posiada rozdzielczość 1080p. W obu przypadkach nie ma powodów do narzekania na płynność – gra przechodzi między 30 a 60 klatkami na sekundę (wszystko zależy od posiadanej wersji konsoli i rozdzielczości). Oczywiście istnieje możliwość zablokowania szybkości animacji na poziomie 30 FPS. Z moich informacji wynika, ¿cómo se dice? Radzi sobie wersja na Xboksa One X. Mimo rozdzielczości 4K płynność jest na wyższym poziomie. Posiadacze PlayStation 4 Pro mogą żałować, że tworcy nie przygotowali aktualizacji pod ich sprzęt.

O La desaparición de Ethan Carter na Xboksa One mogę mówić tylko pozytywnie. Gra w 4K prezentuje się fantastycznie, do tego nie zestarzała się pod względem rozgrywki. Historia z kolei jest tak ponadczasowa, ¿cómo está? W wiele lat warto będzie ją poznać i przeanalizować (tak jak my to zrobiliśmy po premierze wersji na PC). Osobom zastanawiającym się nad kupnem polecam więc sięgnięcie po produkcję ekipy Los astronautas. Port został wykonany solidnie, bez większych błędów, a dodana rozdzielczość 4K robi dużą różnicę.

banner