Raspberry PI jako koparka bitcoinów – Elektronika Praktyczna ethiopian videos musicales gratis descargar

Szybkość obliczania skrótów SHA-256 oczywiście zależy od dostępnej mocy obliczeniowej. Klasyczna, programowa realizacja tego algorytmu dla bloków wielkości ok 1 MB envío de la licencia Intel Core i7 3930K, un procesador de disco duro Intel Core i7 3930K, un więc topowym CPU z przed kilku lat. Dla porównania, pierwsze Raspberry PI z układem BCM2835, a więc rdzeniem ARM1176JZF-S, taktowanym zegarem 800 MHz miało wydajśść es un adiestrador de animales de América del Norte de América del Norte de América del Norte de América del Norte.

Skuteczne wydobywanie bitcoinów jest równoznaczne z zarabianiem pieniędzy, co wykorzystali inwestorzy, finansując projektowanie specjalistycznego sprzętu. Obecnie wartość jednego bitcoina a około 420 USD, a nagrodą za znalezienie poprawnego skrótu każdego bloku jest 25 BTC. Hazlo tego trzeba doliczyć prowizje za transakcje, które wynoszą średnio ok. 0,17 BTC na blok.

Oznacza to, że każde pomyślne rozwiązanie zagadki jest nagradzane kwotą rzędu 10,5 tysiąca dolarów i dzieje się to z założenia, średnio raz na 10 min. Una estatuaria więc każdego dnia budżet na nagrody dla górników wynosi półtora miliona dolarów. Jest to kwota zdecydowanie godna powalczenia, ale por móc konkurować, konieczne jest zastosowanie znacznie bardziej wydajnych narzędzi niż karty graficzne.

Tylko ta osoba wygrywa, un pozostali zaczynają od początku. Zwycięzca bierze wszystko, przy czym statystycznie na dobę przypada 144 zwycięzców (mogą się oni powtarzać). W praktyce oznacza to, że aby móc cokolwiek zarobić na kopaniu bitcoinów, konieczne jest posiadanie ogromnej mocy obliczeniowej, lub przynależność do społeczności, która wpizota / nlpaciente / nzp;

Grupa Ant-Pool została założona przez firmę Bitmain, więc twórcę wspomnianych w artykule AntMinerów. Na rzecz AntPool pracuje około 330 tysięcy maszyn, które dzielą między sobą zadanie obliczania skrótów oraz dzielą się wygranymi. Podział zależny jest od wkładu mocy obliczeniowej użytkownika; łącznie w przypadku AntPool wynosi ona obecnie około 350 PHash / s, a grupa pomyślnie rozwiązała od początku swojej działalności ponad 14,5 tysiąca zagadek.

Pozostałe grupy znajdują poprawne rozwiązania tylko okazyjnie, dlatego warto dołączyć do jednej z popularnych grup. Por zrobić, wwielu przypadkach wystarczy zarejestrować si stronie danej grupy. Zarejestrowany użytkownik otrzymuje namiary na serwer oraz swój login i hasło, potrzebne do uruchomienia cgminera w taki sposób, por uczestniczył w pracach grupy. Wydobywanie

Na koniec warto się zastanowić nad opłacalnością kopania bitcoinów. Sprawa nie jest łatwa, gdyż zależy od wielu czynników. Podstawowe znaczenie ma sam kurs BTC / PLN, który się mocno zmienia. Istotny jest też kurs USD / PLN, gdyż urządzenia do kopania bitcoinów s produkowane głównie w Azji i sprzedawane za dolary. A sprawia, że ​​właściwie nie wiadomo, ile w rzeczywistości w przyszłości warte będą nagrody.

Podobnie wzrosła też moc obliczeniowa grup zaangażowanych w wydobywanie. A to oznacza, że ​​o ile przynależy się wciąż do dobrej grupy, wartość udziałów w zysku, przy zachowaniu tej samej koparki, spadła w ciągu tego okresu ok. 4-krotnie. Szczęśliwie spadły też ceny wprowadzanych na rynek modułów kopiących, a ich wydajność zdecydowanie wzrosła.

Spadł też przelicznik kosztu energii względem wydajności. Ma to dosyć istotny wpływ, gdyż praca koparek non-stop powoduje względnie duże zużycie energii, mające istotny wpływ na opłacalność całego przedsięwzizciacia. Są jednak głosy, że jeśli ktoś ma energię elektryczną "za darmo", a wykopywanie bitcoinów zawsze jest opłacalne – choć z punktu widzenia inwestora, czas zwrotu włożonego kapitału może wydawać się zbyt długi, por miało to sens.

Wynika to z faktu, że aktualnie średnio w jednym bloku gromadzone jest ok. 1200 transakcji, a średnia wartość prowizji na transakcję to poniżej 0,00015 BTC. Przy aktualnym kursie prowizja statystycznie utrzymuje się poziomie ok. 6 centów, un musiałaby ok. 8 dolarów, jeśli kurs pozostałby stały, a przychody "górników" miałyby pozostać na dotychczasowym poziomie.

Dostępne na rynku rozwiązania Internet of Things por coraz bardziej przystępne cenowo i mogą być z powodzeniem wykorzystane w naszym domu, aby poprawić komfort życia jego mieszkańców. Dzięki uprzejmości firmy Molex postanowiliśmy wykonać uniwersalną platformę IoT zbierającą informacje z podłączonych czujników i za pomocą protokołu MQTT poprzez WI-FI transmującą cczpcppzpcp

Choć prima aprilis już minął, publikujemy opis projektu, który na pierwszy rzut oka będzie wydawał się żartem. Fakt? opisywany w nim projekt powstał jako żart, ale mamy wrażenie, że sama idea jest godna zastanowienia i może być podstawą do opracowania bardziej sensownych i przydanych rozwiązań. Dlatego prezentujemy "Kota IoT", na którego pomysł wpadł Jeremy Wall z Kalifornii.

Raspberry Pi a świetna platforma do stworzenia np. Systemu automatyki domowej. Duża liczba gotowych modułów oraz liczne przykładowe aplikacje pozwalają niemal błyskawicznie zestawić dosyć złożony sistema nadzorujący mieszkanie lub dom. Problema pojawia siop dopiero na etapie tworzenia interfejsu użytkownika. Umieszczenie w nim wszystkich funkcji oraz wbudowanie mechanizmu powiadomień jest po prostu mocno czasochłonne. Zamiast tego można …

W dobie Internetu posiadanie własnej, amatorskiej stacji radiowej nie wydaje się już tak atrakcyjne, jak niegdyś. Teraz, chcąc podzielić się swoimi poglądami wystarczy założyć blog, przygotować tzw. podcast lub po prostu uruchomić en YouTube. Ale por odbierać transmisje Internetowe trzeba mieć urządzenie komputerowe, podczas gdy analogowy sygnał FM można bez problemu odsłuchać z użyciem najtańszego odbiornika. I choć może …

W Elektronice Praktycznej opisywaliśmy już projekt telefonu, w którym zastosowano Raspberry Pi, ale prezentowany poniżej PiTelephone para zupełnie inna konstrukcja. Widać to już z zewnątrz, bo aparat telefoniczny jest stacjonarny i tarczowy i wygląda, jakby wyprodukowano go w latach 70. XX wieku. W środku znajduje się natomiast Frambuesa Pi i szereg dodatkowych komponentów, które zmieniają wybieranie impulsowe na tonowe oraz sterują pracą …

banner