Przyszłość, której nie ma. Pieniądze. Reklamy, które chcesz oglądać. De moda, które chcesz śledzić. cme bitcoin futuros fecha de lanzamiento hora

Siedzę nad TrendBookiem 2014 i jestem zdecydowanie w trybie – jaka Przyszłość nas czeka, co nowego się pojawi i czym będzie kolejne siguiente gran cosa. Ale zrobiłam sobie ostatnio ćwiczenie dla mózgu i odwróciłam pytanie. Zamiast – co się w przyszłości pojawi – zapytałam siebie: co w najbliższej przyszłości zniknie. I wychodzi na to, że na pierwszy ogień pójdą pieniądze.

Nie chcę wspominać o rosnącej popularności bitcoinów, o tym, że sama Polska jest liderem w Europie w płatnościach bezstykowych, o mobilnych portfelach etc. etc. – bo to kwestie oczywiste. Zdecydowanie ciekawsze zdają się być rozwiązania typu PayPal Beacon, w dużym skrócie – wchodzę do sklepu, wybieram rzecz, mówię „płacę paypalem” i wychodzę, vide película poniżej:

Najciekawsza jednak zdaje się być kwestia zamiany człowieka w jego własny portfel. W tym roku na CES zostało np. Zaprezentowane rozwiązanie PulseWallet (ma wejść do sprzedaży w lutym), które skanuje indywidualny układ żył w naszej dłoni, następnie sincronizuje a z nasz kartą kredytową. Dzięki temu w sklepie będziemy mogli po prostu płacić dłonią (autorzy tego rozwiązania gwarantują, że jest bezpieczne – nipoyo de la persona en la mano de la persona de la que se trata, f. Ostatnio czytałam o rozwiązaniu Uniqul (video película poniżej), które działa podobnie jak PulseWallet, tyle że z kartą kredytową zsynchronizowana jest nasza twarz (tego typu rozwiązania były dostępne już wcześniej, ale połączone były z naszym) Wreszcie w ubiegłym roku Motorola está en línea. contraseña píldora – połykasz tabletkę, która aktywowana przez kwas żołądkowy, zamienia się w 18-bitowy sygnał, hasło, które może być rozpoznane przez dowolny komputer.

Widzę kilka przyczyn Rosnącej popularności rozwiązań eliminujących gotówkę. Abstrahując od tego, ¿fizyczny pieniądz jest po czytanego na mantel, etc.) i najzwyczajniej w świecie konsumenci ich oczekują (vide poniższy komentarz Michała Góreckiego a propos płatności gotówką w Biedronce).

Płatności bezgotówkowe pozwalają też bardzo dokładnie śledzić i analizować zachowania konkretnych konsumentów, co w erze big data jest szczególnie pożądane. Ale a przyczyny tu i teraz. Jeśli spojrzymy dalej, w okolice 2050 roku, to zobaczymy, że być może czeka nas kolonizacja przestrzeni kosmicznej – zarówno v chacz vat checilla de recambio de la embarcación para el resto de la embarcación de la embarcación de la embarcación A w kosmosie gotówką już na pewaci płacić nie będziemy (vide chociażby obecne przygotowania PayPala do tej rozgrywki). Tak więc bliska czy daleka Przyszłość pieniędzy wydaje się nieuchronna. Jakieś prognozy co jeszcze może na zawsze zniknąć?

banner