Przewodnik dla początkujących Bitcoin iapgos.pl – Nowości technologiczne bitcoin como comprar e vender

Świat finansów nie może przestać mówić o bitcoinie. W ostatnich tygodniach nagłówki dzienników biznesowych i działów finansowych obejmowały wszystko, od znaczenia inwestowania w bitcoin po en, jak bańka ma sięz rozpaść (w ciągukk kkkka kkkka) kykka kawkaka ksiqzkaka k kiągukka k kkkka kzkka kzkkka kzkka kzkka kzkka kzkzka kzkzkaka kznaczenia inwestwestania w bitcoin trafiają na giełdę). Dla kogokolwiek na zewnątrz te słowa nie mają sensu.

Ale a nie znaczy, ¿es bitcoin nie znajduje się na przeciętnym amerykańskim radarze. Wprowadzony w 2009 r. Bitcoin jest anonimową krypto-walutą lub formą waluty, która istnieje cyfrowo poprzez szyfrowanie. Został wymyślony, aby być nieulotnym, niemożliwym do wykrycia i bezpiecznym dla inwestorów. Wartość ta zaczęła się szalenie tanio i uderzyła w rok 2013, który kosztował około 250 $ za bitcoin. Kiedy futures bitcoinów trafiło do CME Group, cena bitcoina wzrosła do prawie 20 000 USD. Pomyśl o tym w ten sposób: gdybyś zainwestował 100 $ 1 stycznia 2011 roku, kiedy jeden bitcoin byłby wyceniony na 0,30 centa, te bitcoiny mogłyby dziś być warte około 5 milionów dolarów.

Bitcoin krypto-waluta przeprowadzana w publicznej księdze rachunkowej „blockchain”. Cyfrowo przeniesione, istnieje tylko en línea. Podobnie jak złoto, może mieć wartość pieniężną, un jednocześnie jest towarem, ale wciąż jest własną walutą. Jest również zdecentralizowany i nie jest zarządzany przez jeden podmiot, ale raczej przez grupę osób przetwarzających transakcje, zwanych górnikami. Oznacza to, że nie podlega przepisom rządowym w obrocie handlowym lub wydanym, yo nie potrzebujesz banku, aby z niego skorzystać.

Górnicy są odpowiedzialni za to, aby transakcje bitcoin dokonywane przez użytkowników były rejestrowane i legalne. Mówiąc najprościej, robią to poprzez grupowanie każdej nowej transakcji bitcoin wykonanej w określonym przedziale czasowym w jeden blok. Po utworzeniu bloku zostaje en dodany do łańcucha, który jest połączony ze złożoną kryptografią. Ten łańcuch bloków jest księgą publiczną, a jej ekstremalna złożoność jest tym, co chroni obecnie transakcje.

Widzisz, górnicy nie budują bloków tylko z życzliwości w swoich sercach. Kiedy górnik buduje blok, musi także rozwiązać szereg złożonych zagadek matematycznych. Jeśli potrafią to zrobić przed jakimkolwiek innym górnikiem, odblokowują ustaloną z góry ilość bitcoinów, które mogą zatrzymać – nagrodę za bycie inteligentnym i szybkim. Sposób, w jaki ta rywalizacja o bitcoin potrwa do 2140 roku, odbywa się poprzez „połowy wydarzeń”.

Według szacunków wielu ekspertów Bitcoin ta księga publiczna jest dość kuloodporna. Aby zmienić księgę, musisz nie tylko wykorzystać mnóstwo mocy komputera, ale musisz to zrobić w bardzo publicznej przestrzeni un chisme de los animales de la familia de los animales de la fuerza de los animales de la escuela Co jedna osoba lub komputer wpływa na cały blok blockchain, un każdy może kontrolować transakcje.

Obecnie, jeśli nie wydajesz tysięcy dolarów, por kupić go hurtowo, bitcoin a nic innego jak zapasy, choć wynalazcy nie będą chcieli tego wyjaśnić. Z czasem może stać się rozsądnym środkiem zakupu towarów i usług – Japonia akceptuje to teraz, legalnie. Ale na razie jest to dosłownie inwestycja. A jeśli jesteś sprytny (lub szczęśliwy), możesz zarobić pieniądze, zakładając, że bańka nie pęknie.

banner