Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 25 stycznia (wersja do druku) ethereum pronunciación

Nadciąga rewolucja dla telekomów i dystrybutorów kart prepago. Zapłacić za nią mogą klienci. W lutym Ministerstwo Finansów ma przedstawić projekt ustawy wdrażającej tzw. dyrektywę voucherową UE. Określa ona zasady opodatkowania bonów (voucherów) podatkiem IVA. Jeśli bon będzie jasno przywiązany do jednego kupowanego za niego towaru lub usług (bon jednego przeznaczenia – SPV), podatek powinien być naliczany już w momencie jego sprzedaży. Jeśli zaś będzie miał tylko określoną wartość (bon różnego przeznaczenia – MPV) – IVA będzie naliczany dopiero przy zakupie tego towaru. Fotos de archivo: bardzo szerokie: to bony, kupony, ale też doładowania telefonów komórkowych. I to w tej branzy zmiana zasad opodatkowania może doprowadzić do zamieszania. Recurso recreativo en la ciudad de tego, aby doładowanie potraktować jako bon typu MPV, gdyż za pośrednictwem telefonu nie kupuje się tylko usług telekomunikacyjnych. Dla firme telekomunikacyjnych takie rozwiązanie to duże zagrożenie, ale i szansa. Jueves Naranja Polska skala i natura zmiany oznacza, że ​​trzeba będzie liczyć się z kosztami. Konieczna będzie bowiem ingerencja w systemy billingowe, które są jednymi z najbardziej złożonych systemów IT. (…) Cezary Albrecht, dyrektor odpowiedzialny w T-Mobile Polska za obszar prawny i regulacyjny choć również uważa, że ​​zmiany w systempest. Vr. źle. – A istotnie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności oferty dla klientów – uważa.

Polska branża gamingowa raczej średnio kojarzy się z z nadużyciami IVA w podatku dochodowym. Tym bardziej wiele osób może zdziwić fakt, że podobne oszustwa s powszechne i do tego w przypadku dużych graczy będących na świeczniku. Zacznijmy od tego, że zdecydowana większość sprzedaży na marketplace (platformach sprzedaży gier) ma ten sam model biznesowy. Jak en wygląda? Kluczową rolę pełni tutaj eksport do tzw. en alta mar, czyli do rajów podatkowych.

Żeby przełożyć wzrost oglądalności na sukces finansowy, TVP musi powalczyć o młodych widzów. Teladna telewizja nie straciła w 2017 r. tylu widzów co TVP1. Sztandarowa antena telewizji publicznej w ubiegłym roku miała średnio 9,6 proc. udziału w widowni i spadła pod tym względem z drugiego na trzecie miejsce. Teraz odrabia straty, ale będzie jeszcze musiała przełożyć lepsze wyniki oglądalności na wzrosty przychodów reklamowych.

Wkrótce szybko i na dużą skalę będą mogły gromadzić dane o obywatelach zawarte w aktach stanu cywilnego. M.in. o rozwodach, pozamałżeńskich dzieciach i zmianie płci. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, CBA, służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego uzyskają elektroniczny dostęp do wszystkich informacji z rejestru stanu cywililego. Wystarczy, że złożą jednorazowy wniosek i uzyskają zgodę ministra do spraw informatyzacji.

Urzędnicy doradzili lokatorom złożenie pozwów podważających zasadność gigantycznych podwyżek czynszów. Tych, którzy skorzystali z rady poinformowali, że tym samym, zawieszają postępowania o przyznanie lokali zamiennych. (…) Spółka Orange Polska sprzedała zamieszkałe lokale w czerwcu 2017 roku. Zostały one rozdzielone pomiędzy spółki tak, por uniemożliwić najemcom złożenie pozwów zbiorowych. Trzy wykupiła jednoosobowa firma DRAX Marcin Zajdek z Ożarowa Mazowieckiego, kolejne trzy spółka CK Investments, pięć IND S.A., cztery kancelaria Adesto, jeden przypadł w udziale spółce Progress Properties.

Operatorzy zawiązują rezerwy przed sezonem sprawozdań za ostatni kwartał 2017 roku. Czy wszyscy? Nieuchronnie zbliża się okres publikacji wyników za ostatnie trzy miesiące i cały 2017 rok. Spółki giełdowe zaczynają informować o nietypowych zdarzeniach, które będą miały znaczący wpływ na te wyniki, a których rynek może sięne nie spodziewać lub błędnie je szzzowa.

Na walnym zgromadzeniu 20 lutego akcjonariusze notowanej na NuevoConnect spółki Infoscan zdecydują o upoważnieniu zarządu do zaciągnięcia zobowiązań do 8 mln zł. Pieniądze mają zostać pozyskane z emisji obligacji i będą przeznaczone głównie na produkcję urządzeń do zdalnej diagnostyki snu skierowanych na rynek amerykański. Infoscan planuje rozpoczęcie komercyjnej działalności za oceanem w II kwartale 2018 r.

Min pierł pierwszy pełny rok kalendarzowy, podczas którego brokerzy foreksowi publikowali kwartalne statystyki dotyczące stóp zwrotu osiąganych przez swoich klientów. Wyniki te sd zdecydowanie lepsze, niż wynikałoby ze statystyk Komisji Nadzoru Finansowego, zgodnie z którymi jedynie 20 proc. inwestorów zarabia na foreksie. Tymczasem w przypadku klientów BossaFX i instrumentów rynku walutowego było a prawie 40 proc. Skąd te rozbieżności?

Z badania # finanseprzyszłosci przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium wynika, że ​​Polacy mają nadal apetyt na innowacje i technologiczne ułatwienia w kontaktach z bankiem. Zdaniem 90 proc. z nich w ciągu 10 lat własnoręczny podpis zostanie zastąpiony elektronicznym, obsługa w większości oddziałów będzie automatascasascasas de los animales en las costillas de la mano de los animales en las costillas de los animales en las costillas de los animales en las costillas de los animales en la casa de animales.

Tylko dwa kraje w UE s przygotowane do zmiany zasad dotyczących ochrony danych osobowych. Polski wśród nich nie ma. Za nieco ponad 100 dni wejdzie w życie wielka reforma ochrony danych osobowych w UE. Znakomita większość państw członkowskich, w tym Polska, nie jest na nią jeszcze gotowa. Reforma będzie obowiązywać od 25 maja 2018 roku. Zmienia ona zasady ustanowione 23 lata temu, więc w zupełnie innej epoce rozwoju cyfrowego. – W dzisiejszym świecie od tego, jak postępujemy z danymi, zależy w dużym stopniu przyszłość naszej gospodarki i bezpieczeństwa osobistego. Potrzebujemy nowoczesnych przepisów, aby móc reagować na nowe zagrożenia – powiedziała Vera Jourova, komisarz UE ds. Sprawiedliwości. I zaapelowała do rządów państw UE, a także do organów ochrony danych osobowych i przedsiębiorstw o ​​wykorzystanie pozostałych czterech miesięcy na na przygotowanie się do zmian. Jak wynika z analiz Komisji Europejskiej, obecnie tylko dwa kraje – Niemcy i Austria – są gotowe na zmiany.

Członkowie palestry w przystępny sposób objaśnią praktyczne sytuacje, w których potrzebna jest pomoc prawna. Krakowska Izba Adwokacka uruchomiała projekt „Po (d) słuchaj adwokata". Celem inicjatywy jest edukacja prawna w najbardziej praktycznych zagadnieniach. Si lo desea, puede ver el archivo de texto con la forma de un podcast, haga clic aquí para ver si está disponible. Wszystko – jak zastrzegają autorzy akcji – bez prawniczej nowomowy.

Choć wydaje się, że wszystko w Bankach można teraz załatwić przez internet albo przez smartfona, bywają sytuacje, gdy musimy pofatygować się do oddziału. Jakie? Oto kilka przykładów z różnych banków. W Pekao SA wyłącznie w placówce klient może wykonać takie czynności, jak na przykład ustanowienie pełnomocnictwa do konta czy dodanie współwłałcłśściciela do rachunku. Do oddziału BGŻ BNP Paribas trzeba przyjść m.in. po a, żeby dopisać współwłaściciela rachunku, ustanowić przedstawiciela ustawowego dla dziecka, ustanowić lub odwołać pełnomocnictwo. Osobistej wizyty wymaga też zmiana danych wrażliwych, które wcześniej podaliśmy bankowi.

banner