Przegląd prasy, czwartek – TELKO.in descarga de software minero litecoin

W połowie lutego w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. Za jej sprawą 1 stycznia 2019 r. z kodeksu pracy wypadnie kilka archaizmów. Kodeks pracy wyraźnie zezwoli na przesyłanie niektórych wniosków i informacji zwykłym e-mailem. Tak Interpretację Potwierdziło nam Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ponadto domyślną formą wypłaty wynagrodzenia będzie ta bezgotówkowa, a realizarowanie płatności w gotówce będzie się odbywać tylko na wniosek zatrudnionego.

W ostatnich latach wprowadzono kilka zmian legislacyjnych pozwalających na zastosowanie systemów teleinformatycznych w ochronie zdrowia (telemedycyny). Cel – skrócenie czasu potrzebnego na przeprowadzenie wizyty, a w konsekwencji zwiększenie dostępu do lekarzy. W praktyce występuje jednak wiele trudności, co ciekawe, niezwiązanych z aspektami technicznymi, ale powstających na tle interpretacji obowiązujących przepisów. Przykładem niech będzie wystawianie zwolnień lekarskich – ZUS ZLA – en el podcast de badania przy wykorzystaniu tych właśnie systemów.

Zatrudniamy informatyków i grafika komputerowego. Do tej pory nie stosowaliśmy im podwyższonych kosztów autorskich. Teraz chcemy a zmienić. Pracownicy wykonują przede wszystkim prace twórcze, ale nie tylko. Czy można przynajmniej do części wynagrodzenia stosować koszty autorskie w wysokości 50 proc.? Czy w umowie o pracę trzeba zawrzeć postanowienie, że w wyniku pracy powstają utwory? Co w sytuacji, gdy pracownik zarabiający 6 tys. zł, z czego 80 proc. a los honorarios de przeniesienie praw autorskich, pójdzie na urlop wypoczynkowy?

Fiskus potwierdza w interpretacjach, że obrót wirtualnymi walutami jest zwolniony z VAT. A jednak duży minus dla tych inwestorów, którzy nie kupują kryptowalut na giełdach, ale sami zajmują się ich wytwarzaniem przy użyuu sprzętu komputerowego. Nie mogą odliczyć podatku od zakupu komputerów, ponieważ nie służą one do czynności opodatkowanych. Tak odpowiedź uzyskała od Krajowej Informacji Skarbowej spółka, która powstała w 2017 r. w celu handlu kryptowalutami.

Sprzedającym wirtualne waluty opłaca się założyć działalność gospodarczą. W większości przypadków fiskus zgadza się, że handel wirtualnymi walutami można rozliczać 19-proc. stawką liniową PIT. Taką interpretację (nr 0113-KDIPT2-3.4011.416. 2017.2.RR) uzyskał informatyk, który jednoosobową działalność este último es un evento en el estado de los animales de América del Norte. pośrednictwo pieniężne). W tym celu założył konta na kilku krajowych i zagranicznych giełdach walut wirtualnych.

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego. U jej pierwotnych założeń leżało między innymi ucyfrowienie umów zawieranych z abonentami usług telekomunikacyjnych i uproszczenie prawa. Jednak nowe przepisy spowodują, że umowy telekomunikacyjne zamienią się w stosy papieru, których klienci nie będą w stanie zrozumieć ani nawet przeczytać. Jest wciąż szansa, por biurokratyczne szaleństwo zatrzymać.

Od 2019 r. dokumenty kadrowo-płacowe trzeba będzie przechowywać nie 50, a 10 lat. Firmy będą mogły prowadzić tę dokumentację w elektronicznej formie. Takie zmiany wprowadza ustawa z 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją (DzU poz. 357). Rząd szacuje, że po zmianie przepisów prawnych firmy mogą zaoszczędzić ponad 100 mln złotych rocznie. Nowelizacja wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Más información sobre la empresa en la que se encuentra mi empresa y que se encuentra en mi redacción – wynika z raportu F-Secure. Poczta elektroniczna a najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Tą drogą przeprowadzana jest jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa – jak wskazuje raport F-Secure z najnowszego badania tych zagrożeń. Z reguły mają one postać phishingu (czyli podszywania się pod jakąś osobę czy instytucję dla wyłudzenia określonych informacji) lub złośliwego oprogramowania przesyłanego w załączniknik ic e wia y yoos de la ciudad. Najczęstszym pojedynczym ródłem włamań przez hakerów są luki w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania sieci firmowej.

Przed miesiącem Łukasz Szumowski, nowy minister zdrowia, powiedział w Sejmie, que informatezacja podległego mu sektora jestnedned z priorytetów. Plan ma wdrożyć podsekretarz stanu Janusz Cieszyński. Wśród priorytetów Janusza Cieszyńskiego, wiceministra zdrowia, są m.in .: wprowadzenie nadzoru nad projektami IT na poziomie ministerstwa, rozwój systemów analitycznych i rozwój e-usług dla pacjentwadi hewi. – Mamy już zręby strategii. Całościowy dokument chcemy przedstawić pod koniec kwartału.— stwierdził wiceminister w trakcie konferencji Państwo 2.0. Resort liczy, że informatyzacja pozwoli uszczelnić system ochrony zdrowia, który pochłania około 100 mld zł publicznych funduszy rocznie. Chodzi m.in. o wyeliminowanie nadużyć, np. niepotrzebnego stosowania kosztownych procedur medycznych lub wielokrotnego powtarzania tych samych świadczeń.

Rada nadzorcza rezygnuje, insiderzy sprzedają akcje, un banco wzywa do spłaty długów – giełdowa grupa kapitałowa ma objawy poważnej choroby. Od kilku dni zarząd Indaty, notowanej na GPW spółki inwestującej w firmy IT, pracuje nad wnioskiem o upadłość, ewentualnie sanację – taką informację PB uzyskał w dwóch niezależnych rłłłach. Spółka odmówiła komentarza.

Trzecia kablówka w kraju, nie mogąc doczekać siz przejęcia przez lidera rynku, czyli UPC, chce zrefinansować dług i rozważa wykup wartk prawie 800 mln zł obligacji. Umowę z UPC podpisano w październiku 2016 r., Un Liberty Global, właściciel UPC, más de 3 estrellas o más. Zarówno spółka, jak i akcjonariusze mają alternatywną strategię działania na wypadek niedojścia transakcji do skutku, ale z uwagi na biegnący proces, dotyczący zakupu 100 proc. akcji spółki przez UPC, nie chcemy komentować tej sprawy – mówi Katarzyna Kanownik, rzecznik prasowy Multimediów. Tymczasem Multimedia podpisały umowę z bankiem Credit Agricole, który ma zająć się refinansowaniem zobowiązań spółki, w tym wcześniejszym wykupem obligacji.

Multimedia Polska, które w pitek opublikują sprawozdanie roczne, poinformowały, żsí przygotowują się do refinansowania zadłużenia. Wybrały instytucje, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie procedury i rozmowy z zainteresowanymi bankami. Formalnie w miniony wtorek zarząd kablowej telewizji przekazał mandat w tej sprawie dwóm podmiotom z grupy Credit Agricole: Credit Agricole CIB oraz Credit Agricole Bank Polska.

banner