Prueba DAF XF 105.510 Polskie drogi wysysają więcej Magazyn nowoczesnego transportu TRUCKauto.pl litecoin análisis de precios

SKY azul H3273, taki kolor miał najnowszsy DAF XF105.510 4 × 2 podstawiony do testu ekonomimki przez DAF Trucks Polska. Auto przyjechało z kraju tulipanów a holenderski kierowca miał zademonstrować, że najnowszy DAF ma ograniczone pragnienie na drogiego diesla. Na trasę testu wybraliśmy drogi Lubelszczyzny, pofałdowne trakty w kierunku granicy wschodniej.

Serce jak dzwon. Testowy modelo XF105 jest wyposażony w nowy 12,9-litrowy PACCAR MX 375 o mocy 375 kW (510 KM) z maksymalnym momentem obrotowym odpowiednio 2500 Nm, sin embargo, hay que tener en cuenta que no tenga que ver con los demás. Bezawaryjność i wydatność to zakładane cechy tego silnika. Przewidywana żywotność wynosi 1,6 miliona kilometrów. Silnik PACCAR MX charakteryzuje połączenie sprawdzonej, najnowszej technologii z technicznymi innowacjami, zastosowanie zaawansowanych technologicznie materiałów, np. żeliwa CGI (z ang. Compact Graphite Iron) oraz maksymalna integracja zespołów funkcjonalnych. Innymi nowościami technicznymi swieloklinowy napęd służący do zasilania alternatora i układu klimatyzacji, stalowe tłoki, pompa paliwowa połączona z pompą wtryskową oraz aluminiowa obi haqoqoqo ha sido Por spełnić wymagania norm emisji Euro 5, DAF XF105 posiada konwerter katalityczny DeNOx.

Dlaczego akurat tak? Przede wszystkim chodzi o trwałość zespołu napędowego. Oprogramowanie 12-biegowej AS Trinic zapobiega przeciążeniu silnika, zmniejsza zużycie paliwa i znacznie zwiększa komfort pracy kierowcy. Stwierdzają to już po pierwszych kilku kilometrach za kierownicą DAF nawet ,, starzy? truckerzy, brzydzący się tego rodzaju skrzynkami.

Kolejna zaleta skrzyni AS-Tronic a stałe połączenie z silnikiem poprzez suche, jednotarczowe sprzęgło cierne zapewniające 100 proc. (bez strat energii, jak w sprzęgłach hydraulicznych) przenoszenia momentu obrotowego. Jego pracą steruje moduł elektroniczny AS-Tronica. Ważna jest także prostota obsługi? poszczególne elementy skrzyni zorganizowane są w łatwe do wymiany moduły.

Kierowca ma jak u mamy. DAF XF 105.510 para nie tylko ogromna moc, ale także funkcjonalnośc i komfort pracy kierowcy. W testowym egzemplarzu kierowca ,, mieszkał? w ogromnej kabinie Super Space Cab, zawieszonej pneumatycznie. ¿Tego doskonałe, wygodne fotele super air, leżanki, lodóweczka, ogrzewanie postojowe z timerem, klimatyzacja, mikrofala? słowem jak u mamy. Przestronną kabinę wykończono materiałami dobrej jakości. Tu i ówdzie wzrok przykuwały elementy drewniane oraz wygodna, obszyta skórą, wielofunkcyjna kierownica Soft Grip.

Pierwszy etap testy przebiegał z Lublina do Krasnegostawu. W połowie odbywał się po drodze o nieco naciąganych parametrach ekspresówki, w połowie po drodze krajowej w dobrym standardzie. Teren był lekko pofalowany, z podjazdami o średniej wysokości. Na tej trasie holenderski kierowca przy średniej prędkości 72 km / h uzyskał zużycie na poziomie 35 litrów na 100 km.

Średnie zużycie paliwa, według danych producenta, w tym konkretnym 40 tonowym zestawie powinno wynieść w granicach 32-33 l na 100 kilometrów trasy. Jak to w życiu bywa, trasa trasie nierówna. Pomiary badawcze wykonywane przez DAF były prowadzone w realiach drogowych Europy Zachodniej. U nas, niestety, do tych standardów jeszcze daleko. Powszechnie znana jest prawda, ¿polska infrastruktura drogowa przycznia się do większego zużycia paliwa, nawet o 20-30 proc. W świetle tych danych DAF z tego testu wyszedl z tarczą, bo polskim drogom nawet najlepszy kierowca i supersprzęt nie dają rady.

banner