Projektowanie witryn internetowych dla urządzeń mobilnych. Książka, libro electrónico. Gail Frederick, Rajesh Lal. Księgarnia informatyczna Helion.pl comprar bitcoin con paypal india

Internet móvil para wyjątkowo ekscytujący, ale i chaotyczny ekosystem, który podlega gwałtownym i trudnym do przewidzenia zmianom. Ten podręcznik pozwoli Ci nie tylko przetrwać w tym fascynującym i "dziewiczym" świecie, ale skutecznie radzić sobie z pojawiającymi się w nim problemami – ze składnią, semantyką i programowaniem. Książka, którą trzymasz w rękach, a niezastąpiony przewodnik po dżungli mobilnego Internetu. Pozwoli Ci oswoić wszelkie problemy, z którymi możesz spotkać się jako programista.

Książka "Projektowanie witryn internetowych dla urządzeń mobilnych" zawiera szczegółowe opisy standardów, najlepszych praktyk i technik projektowania, niezbędnych do budowy interaktywnych stron WWW dla urządzeń mobilnych. Korzystając z tego podręcznika, nauczysz się stosować rozszerzenia dost zapans dla zaawansowanych przeglądarek instalowanych recargo v Opanujesz niezbędne umiejętności i nabierzesz pewności siebie potrzebnej do tworzenia przenośnych aplikacji internetowych w niezwykłym środowisku urządzeń mobilnych.

Computer Arts 2012-02-01 Książka „Projektowanie witryn internetowych dla urządzeń mobilnych" zawiera szczegółowe opisy standardów najlepszych praktyk i technik projektowania niezbędnych do budowy interaktywnych stron WWW dla urządzeń mobilnych. Korzystając z tego podręcznika, nauczysz się stosować rozszerzenia dost zapans dla zaawansowanych przeglądarek instalowanych la vra de la vazca de la mano de la persona a la que vimos a la luz de la mano a la parilla v Opanujesz niezbędne umiejętności i nabierzesz pewności siebie potrzebnej do tworzenia przenośnych aplikacji internetowych w niezwykłym środowisku urządzeń mobilnych.

polishwords.com.pl 2011-12-23 Czy chciałbyś projektować strony, które będą wyświetlać się poprawnie na urządzeniach mobilnych, których w 2011 roku sprzedano więcej niż komputerów razem wzięzse? No a zapraszam do tej książki. Jest a jedna z najnowszych pozycji na rynku. Nie ma zbyt dużego wyboru, una tecnología de bardzo świeże. Czy autorom udało się zachować aktualność informacji? Sprawdźmy.

Pierwszy rozdział jest zupełnie bezużyteczny. Autorzy postanowili napisać jakie archaiczne i dziwaczne standardy pisania stron webowych były stosowane. A przecież one powinny zostać przykryte kurzem historii. ¿Po co do nich wracać? Mówmy o HTML5, o JS, CSS, a nie jakichś dziwadłach. Drugi rozdział opisuje jak odpalić środowisko programistyczne w PHP i serwer WWW. Sądzę jednak, że ktoś kto idzie w mobilki wie jak już programować na desktopy. A może się mylę? Może wyrasta już pokolenie, które będzie programowało od razu na iPhoney i Nokie?

Tak samo rozdział pierwszy drugiej części przybliżający stare standardy też jest zupełnie bezużyteczny. Ale może jak chcesz zapewnić zgodność na wszystkie urządzenia przynajmniej będziesz masz rozeznanie jakich języków używać będą Twoi klienci. Dalej mamy opis użycia dynamicznego kodu w JavaScript i AJAX a través de dispositivos móviles y aplicaciones en línea.

Kolejne rozdziały są już bardzo smaczne. Mamy na przykład obszerny materiał o dodatkowych możliwościach HTML na różnych urządzeniach przenośnych, na temat tworzenia użytecznych stron internetowych na małym ekranie. Bardziej niż na desktopach jest ważne żeby kod był poprawny, bowiem przeglądarki mobilne nie są tak elastyczne jak standardowe. Dlatego w książce znajdziemy cały rozdział tłumaczący jak mobilną stronę testować na komórkach i emulatorach oraz dosyć ogólne instrukcje wdrażania nowych wersji strony.

Na koniec znajdziemy też ważne informacje o tym jak transkodery traktują stronę np. w Operze Mini. Aby nie musiały tego robić wytłumaczone zostało też w jaki sposób zoptymalizować stronę, aby zużywała mało transferu. Autorzy rozwodzą się też nad przyszłością sieci mobilnej i w dodatku podają przykładowe nagłówki i żądania wysyłane przez różne przeglądarki.

Początek tej książki jest nudny. Jednak kolejne rozdziały dają dosyć przeglądowy obraz technologii. Nie ma co kryć: świat mobilny jest bardziej pofragmentowany niż oddziały francuskie po wkroczeniu Niemców. Należy się z tym liczyć i siadając do czytania tej książki nie zwalać na nią tego, że sieć webowa mobilna jest na etapie sieci desktopowej epoki wczesnego Netscape’a. Zachęcam do lektury, bowiem spośród najważniejszych nurtów informatyki sieć mobilna będzie najbardziej obiecującym rynkiem w najbliższych latach.

NetWorld Piotr Kociatkiewicz, 02/2011 Książka jest praktycznym podręcznikiem do nauki budowania internetowych witryn mobilnych. Autorzy przekonują do jasno określonej metodyki projektowania treści internetowych dla urządzeń mobilnych – metodyki polegającej na konsekwentnym stosowaniu standardów. W publikacji czytelnik znajdzie wyjaśnienie podstawowych pojęć i charakterystyki standardów. Información de usuario o sobre la instalación y la configuración de la licencia de usuario witryn. Pozna składnię i semantykę mobilnych języków znaczników i języków stylów – mobilnych standardów CSS. Dowie się, jak podnieść interaktywność dynamiczną witryny za za pomocą języka JavaScript i technologii AJAX. Pozna zasady projektowania witryn z uwzględnieniem własności przeglądarek instalowanych w smartfonach. Nauczy się optymalizować, sprawdzać, testować i wdrażać witryny mobilne. Książka jest napisana z myślą o programistach i projektantach witryn mobilnych, od których nie jest wymagane doświadczenie w tej dziedzinie.

IDG Polonia S.A. Jakub Kuchnio, 2010-11-04 Strony internetowe tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych to wciąż rosnąca grupa w dość zróżnicowanym świecie Internetu. Dla wielu jednak, tajniki tworzenia witryn WWW specjalnie pod system iPhone czy Android nadal pozostają czarną magią. Z pomocą przychodzi więc książka "Projektowanie witryn internetowych dla urządzeń mobilnych".

Początek książki "Projektowanie witryn internetowych dla urządzeń mobilnych" powinien ucieszyć w szczególności początkujących twórców stron WWW. Podręcznik ten zaczyna się bowiem od dość treściwego wstępu, w którym czytelnik może zapoznać się z rodzajami mobilla de la vena de la fama de la fama de la fama de la faja de la fama de la perra de la perra de la perilla de la perilla de la perilla de la perilla de la perilla Nie brakuje tu także podstawowych informacji o wyborze oraz konfiguracji środowiska IDE.

W dalszej części książki, wybrane języki znaczników (XHTML, XHTML-MP, arkusze stylów CSS dla urządzeń mobilnych oraz WML) zostały opisane jeszcze dokładniej. Co ważne, sporo miejsca poświęcono także sposobom identyfikacji konkretnych urządzeń, dostosowywaniu do nich treści strony WWW oraz implementacji na mobilnych witrynach aplikacji tworzonych przy cúcito de los animales en el que se trate. Autorzy książki nie zapomnieli także o tematach związanych z wdrażaniem stworzonych przez siebie projektów (sprawdzanie kodu, testowanie strony i jej publikacja oaz przekierowywanie ruchu mobilnego).

Na plus w książce "Projektowanie witryn internetowych dla Urządzeń mobilnych" zaliczyć można także bardzo obrazowe opisanie kilku najlepszych, zdaniem autorów, przykładów stron WWW stworzonych z myślą o urządzeniach przenośnych. Wszystko a sprawia, że ​​książka ta stanowi bardzo solidne kompendium wiedzy na temat tworzenia mobilnych stron WWW.

banner