Prognozy dotyczące kryptowalut w 2018 roku – SecureList.pl etiopía aerolíneas noticias

Kryptowaluta nie jest już domeną maniaków komputerowych czy specjalistów IT. Staje się elementem życia codziennego zwykłych ludzi w większym stopniu niż są tego świadomi. Jednocześnie kryptowaluta szybko urasta do rangi atrakcyjnego celu cyberprzestępców. Niektóre cyberzagrożenia stanowią „spadek” po płatnościach elektronicznych, np. zmiana adresu portfela docelowego podczas transakcji czy kradzież portfela elektronicznego. Jednak wraz z kryptowalutami pojawiły siêe i bezprecedensowe sposoby zarabiania na szkodliwej aktywności.

W 2017 roku głównym globalnym zagrożeniem dla użytkowników było oprogramowanie ransomware: i to właśnie w kryptowalucie ofiary miały zapłacić okup, aby odzyskic swoje pliki i dane zaska en el caso de China. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2017 roku produkty firmy Kaspersky Lab ochroniły 1,65 milióna użytkowników przed złośliwymi programami hacer wydobywania kryptowaluty (ang. Minera), a la hace konca roku liczba ta przekroczy według szacunków DWA miliony. Ponadto, w 2017 roku na scenę powróciły niewidziane de kilku lat programy kradnące bitcoiny. Czego możemy spodziewać się w 2018 roku?

Biorąc pod uwagę ciągły wzrost liczby, wykorzystywania Cyberprzestępcy szybko skierują uwagę ku najbardziej dochodowym metodom zarabiania pieniędzy. Dlatego rok 2018 będzie prawdopodobnie rokiem złośliwych web-minero.

• Ataki ransomware zmuszą użytkowników do zakupu kryptowaluty. Cyberprzestę nadcy będą żądali okupu w kryptowalucie, gdy sprzyjać temu będzie nieuregulowany i niemal Jednocześnie, dalsze upraszczanie procesu zarabiania pieniędzy spowoduje szersze rozpowszechnienie szkodliwych programów szyfrujących.

• Ataki ukierunkowane przy użyciu programów typu miner. Spodziewamy się rozwoju ataków ukierunkowanych przeprowadzanych na firmy w celu instalowania programów do wydobywania kryptowaluty. O ile oprogramowanie ransomware zapewnia potencjalnie wysoki, ale jednorazowy dochód, w przypadku programów typu miner, bromea en wprawdzie niższy, ale może być czerpany przez dłuższy okres. W 2018 roku okaże się, co przeważy szalę.

• Wzrost liczby wydobywających kryptowalutę (minero ów) utrzyma się i pojawią się nowi gracze w tym obszarze. W 2018 roku wydobywanie kryptowaluty nadal będzie zyskiwało popularność na całym świecie, przyciągając coraz więcej osób. Udział nowych wydobywających będzie zależał od ich możliwości uzyskania dostępu do darmowego i stabilnego źródła elektryczności. Tym samym pojawią się wydobywający działający wewnątrz: więcej pracowników organizacji rządowych zacznie wydobywać kryptowalutę na komputerach „państwowych" i więcej zatrudnionych w firmach produkcyjnych zacznie wykorzystywać infrastrukturę firmową.

• Web-minería. Web-mining to technika wydobywania kryptowaluty, która jest wykorzystywana bezpośrednio w przeglądarce przy pomocy specjalnego skryptu zainstalowanego na stronie internetowej. Osoby atakujące udowodniły już, że no es nie jest trudno umieścić taki skrypt za zhakowanej stronie internetowej i zaangażować komputery una vasta g vra de las partes de cada una de las partes de cada una de las partes: W 2018 roku web-mining znacząco wpłynie na charakter Internetu, oferując nowe sposoby zarabiania na stronach internetowych. Jeden z nich zastąpi reklamę: strony internetowe będą proponowały całkowite usunięcie skryptu, jeśli użytkownik subskrybuje płatną treść. Innym sposobem będzie oferowanie różnych rodzajów rozrywki, takich jak filmy, za darmo, w zamian za wydobywanie kryptowaluty przez użtkownika. Kolejna metoda będzie opierała się na systemie sprawdzania bezpieczeństwa strony internetowej – weryfikacja Captcha umożliwiająca sprawdzenie, czy odwiedzający broma człowiekiem Botem czy, zostanie zastąpiona przez modele web de la minería i rozróżnienie bot czy człowiek NIE będzie już potrzebne, ponieważ i tak “zapłaci” się wydobywaniem kryptowaluty.

• Koniec ICO (oferta inicial de monedas). ICO oznacza crowdfunding za pośrednictwem kryptowalut. W 2017 roku podejście to odnotowało ogromny wzrost: zebrano ponad 3 miliardy dolarów w ramach różnych projektów, z których większość porła w jakiś sposób powiązana z technologią technchain. W 2018 roku spodziewamy się, że ekscytacja wokół ICO osłabnie, uwidoczni się wiele wad tego modelu (brak możliwości stworzenia esponsu gencia de la parilla a la paridad de animales a la vista de los animales) Descripción del producto ICO mogą negatywnie wpłynąć na kurs wymiany kryptowalut (Bitcoin, Ethereum itd.), Które w 2017 roku odnotowały bezprecedensowy wzrost. Tym samym zmniejszy si liczba ataków phishingowych i hakerskich na ICO, inteligentne kontrakty i portfele.

banner