Premiera nowych instrumentów Casio w Berlinie – byliśmy tam. – Muzykuj.com Testy instrumentów klawiszowych cómo ganar dinero en línea quora

Trzy poczytne media w kraju: Muzykuj.com, InfoMusic oraz czasopismo Estrada i Studio otrzymały zaproszenie na premierę instrumentów firmy Casio. Para właśnie dystrybutor Casio na Polskę Firma ZIBI zdecydowała, że ​​będziemy uczestniczyć w tak ważnym dla nich momencie – wejścia marki w klasę Premium. Przyznam szczerze, że było to jedno z ciekawszych pr ) para la fawicidad de la presidencia, un mega pozytywni ludzie de na co dzień. Ale zacznijmy od początku.

Nasz plan był bardzo napięty od samego rana i kończył się aż o 23:00. Jak się okazało wczesny ranek to dla nas by środek nocy, ale wyrobiliśmy się na pierwszy punkt programu, a była nim kabina odsłuchowa. Kabina odsłuchowa mieściła się dosłownie na środku centrum handlowego Stilwerk. Nie bez powodu wybrano to miejsce, gdyż jak się okazało mieszczą się w nim same ekskluzywne marki w tym i… C. Bechstein. W kabinie przywitał nas włoski prezenter, który w bardzo radosny sposób zaprezentował nam modelo GP-500 oraz GP-300 i to był pierwszy moment kiedy dwóch moich kolegów po raz pierwszy zetknęli się z tym modelem. Jak już wiecie nasz portal dostał te modele przedpremierowo do ogrania, tak więc ja już byłem po pierwszych oględzinach wcześniej. Prezenter zaczął od pochwalenia sie drewnianą klawiaturą w modelu GP-500.

„Pierwszą najważniejszą częścią nowego pianina jest mechanizm klawiszy połączonych z prawdziwymi młotkami. Waga oraz wielkość całego mechanizmu, młotków i klawiszy jest taka sama jak w fortepianach koncertowych firmy Bechtein. Dzięki temu cały system jest w stanie oddać odczucie grania na instrumencie klasycznym. Wliczając w to dynamikę klawiatury czy np. zachowanie się pedału sustain. Berlin Piano, Hamburg Piano oraz Vienna Piano to trzy główne brzmienia Hybrid Grand. Mamy możliwość zmiany każdego parametru wpływającego na brzmienie. Notario público. akcja klawiatury, rezonans. Jest możliwość zrobienia presetu dla każdego utworu, kompozytora."

Modelo GP-500 para bardzo zaawansowany konstrukcyjnie instrumento. Można powiedzieć, że to coś w stylu Kurzweila Forte, Norda Piano czy też Korga Kronosa, bo to w tych instrumentach zawarto fortepiany różnych marek. Para zawsze ma swoje plusy, nigdy minusów. Para obtener información sobre temas como jednego brzmienia typu jaśniej, ciemniej, zupełnie inne instrumenty. Zarówno Berlín, Viena czy tez Hamburg brzmią świetnie, a możliwość wyboru presetów charakterystycznych dla konkretnych twórców jest dobrym posunięciem.

" Casio odgryzło się na swoich konkurentach. Producenci weszli w segment instrumentów w przedziale 1500-2500zł, a Casio pofatygowało się i wskoczyło na ich level. Modelo GP-500 para bardzo ładny instrumento. Klawiatura imponuje precyzją, samo brzmienie zaskakuje do tego stopnia, ¿s brzmienie nie zgadza się z napisem na instrumencie. Tak moi drodzy. Będziemy musieli przywyknąć do tego, że Casio kojarzyć się będzie z profesjonalnym dźwiękiem. Co de nie mówić a nawet Korg nie ma w ofercie tak zaawansowanego modelu jak GP-500 (mam tu na myśli drewnianą klawiaturę oraz symulacje kilku fortepianów). Jeśli Casio nie przegnie z ceną i nie zrobi topowego modelu zbyt drogiego, para ser importante GP zagości w wielu Domach Kultury oraz domach prywatnych."

" Stało się coś czego nigdy bym się nie spodziewał. Casio zaczęło ostro konkurować z liderami producentów pianin cyfrowych z wyższej półki. Genialna klawiatura i jej mechanizm, dobre brzmienie głównych presetów, nagłośnienie, rozbudowane możliwości edycji. Myślę, że to czas, aby zapomnieć o tym z czym przez lata kojarzyło się logo Casio na instrumencie".

"A niezwykłe doświadczenie móc wziąć udział w takim wydarzeniu. Wejście Casio na rynek instrumentów klasy Premium to historyczne wydarzenie XXI wieku. Podejrzewam, że to jedynie pierwszy krok w stronę rozwijania tej gałęzi w strukturach japońskiego koncernu, ale jakże niezwykle ważnyvaciente de los animales en los que se encuentra un restaurante o un lugar de descanso en nuestro país?"

Po konferencji czekała na nas miła niespodzianka. Zostaliśmy zaproszeni do pięknego hotelu Amano Grand Hotel, gzézie czekały na nas drinki, owoce i inne pyszności, jednym słowem odpoczynek. Tak konkretnie, a cała zabawa miała miejsce na dachu tego wspaniałego hotelu, a dodatkową atrakcją był Andreas Lammel. Para świetny pianista, który umilał nam odpoczynek doskonałym repertuarem na Casio GP-300. Jak na dociekliwych Polaków przystało powiedzieliśmy Andreasowi, ¿és nie jesteśmy z Casio i może nam śmiało bez krępacji powiedzieć co sądzi o Casio na który grał. Powiedział nam, że jego zdaniem instrumento brzmi znakomicie oraz ma bardzo realistyczną klawiaturę, do tego stopnia, że ​​można ją porównać z klasycznym instrumentem.

Po odpoczynku wróciliśmy do hotelu, aby zrzucić wygodny sportowy strój i zamienić go na elegancki garnitur. Tak kochani, Casio zaserwowało nam mega elegancki wieczór z niesamowitymi przeżyciami. Zacznijmy od tego, że zabrano nas do Hansa Recording Studio. Para legendarne studio nagrań, w którym dokonano nagrań takich zespołów jak U2, Depeche Mode, Boney M.

Evento casio miał miejsce również w tym samym studio, un dokładnie w niesamowitym i przepięknym miejscu Meistersaal. Był czerwony dywan, wszystko pięknie i dostojnie. W tym pomieszczeniu odbywają się nagrania Fortepianu, ale również i właśnie takie eventy jak ten, na którym byliśmy. Przez cały wieczór przygrywało trio składające się z kontrabasu, gitary oraz saksofonu. Chłopcy nie do zdarcia, niestety nikt z nas nie zanotował ich nazwy.

Lanzar obfitował w ucztę nie tylko kulinarną, ale i muzyczną. Jacob Collier a młody pianista, który rozpoczął utworem instrumentalnym. Przyznam, że siedzieliśmy bardzo daleko od sceny, ale sam moment kiedy dotknął klawiatury pamiętam doskonale. Delikatne ciemne dźwięki Fortepianu w połączeniu z ambientem wspaniałego pomieszczenia dały naprawdę realistyczny sound.

Przyszedł czas na gwiazdę wieczoru Gabrielę Montero. Para amerykańska pianistka klasyczna o korzeniach wenezuelskich. Gabriela rozpoczęła koncert na Fortepianie akustycznym C.Bechstein, por później dosiąść Casio GP-500. Gabriela poprosiła widownię o podanie jej jakiegoś motywu muzycznego, a ona zaimprowizuje wariację na temat tego motywu. Oj, co a się działo! Nie tylko my nie mogliśmy wyjść z podziwu. Ta kobieta jest niesamowicie uzdolniona. Pochwaliła również modelo GP-500 za klawiaturę, dzięki której może wydobyć z fortepianu pełen koloryt brzmienia.

Evento casio odbył się na światowym poziomie. Por lo general, Casio będzie walczyło w kategorii instrumentów Premium z największymi. Przekonanie klientów do nowej serii instrumentów to kwestia czasu. Portal Muzykuj będzie się bacznie przyglądał tym instrumentów, gdyż pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Casio wie jak zrobić dobry produkt, a połączenie sił z C. Bechsteinem to bardzo dobry krok marketingowy. Można biadolić, że dosyć późno się za to zabrano, ale ja uważam, że czas jest idealny. Wybiegając w przyszłość, a skoro już jest topowe pianino cyfrowe, a chyba już czas na dobre Stage Piano. Modelo PX-5S jest bardzo dobrze przygotowany pod tym względem technicznie. Wystarczy dać mu próbki z GP-500 oraz dołożyć co nieco i kto wie. Konkurencja będzie musiała teraz przetrawić nowości od Casio i zaregaować, a zwykle dobrze kończy się dla klienta.

Na sam koniec chciałbym podziękować firmie ZIBI za zaproszenie na konferencję Casio. Ślę ukłony w stronę moich szanownych kolegów z innych redakcji Marka Truszkowskiego (InfoMusic) oraz Adama Jendryczki (EiS), bez nich ten wyjazd porłby szalenie nudny. Relacja ta powstała dzięki naszym wspólnym materiałom, za które jeszcze raz Wam dziękuję!

banner