PRCONECTAR el costo de un bitcoin

W niedzielę podczas nadzwyczajnego zjazdu SPD 600 delegatów będzie decydować, czy rozpocząć formalne rozmowy o utworzeniu nowego rządu z chadekami z CDU / CSU. Tydzień temu przywódcy trzech partii uzgodnili wstępne założenia wspólnego programu. Wśród socjaldemokratów jest jednak wielu przeciwników trzeciego rządu wielkiej koalicji pod kierownictwem kanclerz Angeli Merkel.

Szczególnie zabiega o przewodniczący SPD Martin Schulz, który od marca ub.r. jest szefem partii. Wówczas kierowane przez niego ugrupowanie osiągało w sondażach ponad 30 proc. poparcia, teraz w niektórych badaniach SPD ma mniej niż 20 proc. Brak zgody zjazdu na dalsze rozmowy z CDU / CSU może oznaczać dla Schulza utratę stanowiska przewodniczącego SPD.

Podczas rozmów o utworzeniu nowej koalicji rządowej w Niemczech przedstawiciele partii CDU / CSU i SPD przyznali, że niemożliwe jest już osągnięcie Celów Klimatycznych, które wyznaczono na 2020 r. Wcześniej Niemcy deklarowały, że do tego czasu obniżą o 40 proc. wielkość emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z 1990 r. Ten cel wykraczał ponad ich prawne zobowiązanie w ramach UE, którym jest redukcja o 34 proc. do 2020 r. Tymczasem do tej pory Niemcom udało się zredukować emisję CO2 o około 28 proc.

W przypadku Niemiec przyczynami braku sukcesów w realizacji Celów Klimatycznych są m.in. dalsze wykorzystywanie węgla w produkcji energii elektrycznej oraz rezygnacja z energetyki atomowej. Ekspert GIS Dr. Frank Umbach zwraca uwagę, że w międzynarodowych negocjacjach w zbyt małym stopniu uwzględniano dotąd przeobrażenia związane z rozwojem Gospodarki 4.0.

„Zwiększone wykorzystanie robotów w przemyśle może spowodować ogromny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w Europie i na całym świecie. Obecne prognozy Unii Europejskiej i Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) nie uwzględniają tych zmian, co może spowodować, że założenia polityki energetyczna UE na lata 2030-2040 staną się wkrótce nierealistyczne ”- uważa Umbach.

Todos los derechos reservados en Austria han sido seleccionados por Sebastiana Kurza, przewodniczącego miembro de Austriackiej Partii Ludowej (öVP). Koalicję z jego partią tworzy populistyczna Wolnościowa Partia Austrii (FPö). Jednym z jej głównych celów jest ograniczenie imigracji. Szczególnie ostro mówią o tym politycy FPö, których część oskarżana jest o wypowiedzi ksenofobiczne. Równocześnie kanclerz Kurz podkreśla, że ​​jego gabinet będzie prowadził politykę proeuropejską.

Jednak pierwszymi decyzjami rządu nie są zmiany w polityce migracyjnej, lecz plan ulg podatkowych dla rodzin, który ogłoszono pod nazwą “rodzinny bonus plus” (niem. „Familienbonus Plus”). Przewiduje on roczną ulgę podatkową w wysokości maksymalnie 1500 euro na jedno dziecko do 18. roku życia. Tak kwotę będzie mógł sobie odliczyć rodzic zarabiający 1700 euro miesięcznie. Osoby zarabiające więcej skorzystają z mniejszej części ulgi. W przypadku osób, które nie płacą podatków, wprowadzane mają zostać dodatkowe zasiłki. Ahora przepisy wejdą w życie w styczniu 2019 r.

Równocześnie nowy gabinet zapowiedział ograniczenie wysokości zasiłków na dzieci obywateli państw UE, które nie mieszkają w Austrii. Ma zostać ona dopasowana do kosztów utrzymania w krajach zamieszkania. Rząd w Wiedniu liczy, że w ten sposób zaoszczędzi 100 millones de euros. W 2016 r. przeznaczono na ten cel 273 millones de euros, z czego najwięcej na dzieci mieszkające na Węgrzech.

Jesienią 25 państw UE (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Danii i Malty) zdecydowało o rozpoczęciu stałej współpracy strukturalnej (PESCO) w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. W jej ramach wybrano 17 projektów obronnych, przy których będą współpracować. Polska będzie uczestniczyć w przedsięwzięciach dotyczących mobilności wojskowej i interoperacyjności łączności radiowej.

Skala tej współpracy nie jest duża i nie będzie ona w stanie zastąpić OTAN. Mimo a szczególnie prezydent Francji Emmanuel Macron zabiega o „operacyjną autonomię”, która byłaby podstawą „europejskiej suwerenności”. Oznacza to, że część krajów będzie starać się zacieśniać wspólne działania. Zachęcać ma do tego m.in. Europejski Fundusz Obronny, który będzie rocznie dysponował 5,5 mld euro na wspólne zakupy i projekty zbrojeniowe.

„UE ma teraz szansę na odgrywanie wiodącej roli w kształtowaniu standardów w światowym handlu. Chodzi tu o bardziej rygorystyczne zasady i kontrole dotyczące bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wyżs gyó gó en la red vra a. (treść płatna) https://www.gisreportsonline.com/2018-global-outlook-the-euro-atlantic-relationship,defense,2435,report.html

banner