Pracownicy szkoły w Jabłonnie zastraszani i upokarzani Jabłonna dla Mieszkańców bitcoin etf list

– Czujemy się zastraszeni i upokorzeni. Dlaczego tak wielu pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich? Po prostu, ludzie nie wytrzymują psychicznie i muszą odpocząć. Rezygnują z pracy doświadczeni pracownicy, bo nie można pracować w takiej atmosferze – piszą w liście otwartym pracownicy Szkoły Podstawowej w Jabonnie. Zarzucają w nim, że dyrektor ośmiesza, poniża pracowników i straszy ich postępowaniem dyscyplinarnym. Jolanta Braun unika komentarza w tej sprawie.

Na początku poprzedniego tygodnia do Kancelarii Ogólnej Urzędu Gminy Jabłonna został złożony lista otwarty pracowników Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Został en wystosowany do wiadomości: radnych, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Warszawie i Prezesa Związku Nauchowuczczczkukkukkukkukkukkukkukkukuu Pod listem nie podpisał się nikt z imienia i nazwiska. Poniżej lista cały.

Czujemy się zastraszeni i upokorzeni. Dlaczego tak wielu pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich? Po prostu, ludzie nie wytrzymują psychicznie i muszą odpocząć. Rezygnują z pracy doświadczeni pracownicy, bo nie można pracować w takiej atmosferze. Un dzieci? A uno ponoszą konsekwencje działań pani dyrektor, bo ciągłe zastępstwa, brak zajęć ze specjalistami nie wpływają korzystnie na ich rozwój. Tak samo dziecko z orzeczeniem ma trzech różnych nauczycieli wspierających. Gdzie prawa dziecka, gdzie jego dobro? Jak długo dzieci będą jadły obiady na parapetach? Czy pani dyrektor tego nie widzi, czy nie chce widzieć?

Nie przekazujemy tego listu do pana wójta, do pani dyrektor i do Rady Rodziców, gdyż jesteśmy świadomi, że pozostanie to bez echa. Wiadomo, że Wojt w przeszłości parokrotnie atakował Nasza szkole, PANI Dyrektor broma człowiekiem Wójta i działa za Jego przyzwoleniem, un przewodnicząca Rady rodziców oczernia środowisko Nauczycieli, ponieważ podeszło nie z entuzjazmem hacer pomysłu kontrowersyjnej zabawy dla dzieci “bitwa na torty”.

Pracownicy Szkoły nie kierowali pisma do dyktor Braun, jednak list otwarty trafił do niej szybciej aniżeli do prawie wszystkich radnych. Nauczyciele i pracownicy obsługi zostali poinformowani o spotkaniu z J. Braun w czwartek. Następnego dnia najpierw o godz. 7.30 J. Braun spotkała się z nauczycielami i odczytała im list otwarty, natomiast parę godzin później z pracownikami obsługi. Większość radnych otrzymało pismo około południa w piątek.

– Szanowny Panie, w nawiązaniu do Pana pism z 20 listopada br. uprzejmie informuję, że odpowiedzi na nie – z uwagi na niewystąpienie w trybie przepisów o dostępnie do informacji publicznej – zostaną Panu udzielone w trybie Kodeksu postępowania administracyjnego, tj. w terminie 30 dni od ich otrzymania – odpowiedziała wczoraj naszemu dziennikarzowi J. Braun.

Pan Wójt, pani Dyrektor i pani przewodnicząca Rady Rodziców, no, no, dobrane trio. Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi sięz a z działającą swojego czasu w Chinach “bandą trojga”, czy może czworga, nie ważne. Oni też chcieli wprowadzać swoją “kulturę” w sposób radykalny, wręcz rewolucyjny. Dobrze wiemy, czym a się skończyło. Przede wszystkim szkoła, a nie jest obóz pracy, ani też jakaś karna kompania, gdzie nadzorca przez cały czas, za przeproszi paqpuchas de la gomana de la gomita de la gomita de la gomita de la gomita de la gomita de la gaviota de la prenda de la güez. Szkoła jest placówką oświatową, która ma wyedukować nasze dzieci na ludzi mądrych, o wysokiej kulturze ob A jak zareagowała na ten lista Pani Dyrektor? Zaczęła wymuszać na pracownikach podpisywanie tzw. lojalek, które znamy bardzo dobrze z czasów słusznie minionych. Stosowały je ówczesne, tzw. Służby. Czy taki styl zarządzania szkołą, gdzie panuje terror, strach, serwilizm, donosicielstwo i może jeszcze inne dewiacje, zapewni naszym pociechom, ogólnie rzecz ujmując, prawidłowy rozwój? Jestem przekonany, że nie. Sytuacja w jabłonowskiej szkole jest poważna i musi być dokładnie zbadana przez odpowiednie instytucje państwowe. Pozdrawiam myślących.

banner