Portal ethos prezentacje

W ninniejszej części zostanie przedstawione rozumowanie oraz badanie rynku [na rok 2010] mające na celu wybranie najważniejszych ELEMENTÓW w projekcie tj: wstępnej koncepcji oraz wymagań projektowych, JAK i kontrolera projektu planowanego Jako jeden z układów spośród: FPGA, arriba, uC albo DSP wraz z wymaganym dla niego środowiskiem programistycznym.

Przyjęte kryteria nie wyłoniły jednoznacznego "Zwycięzcy" – wymienione rozwiązania plasują się identycznie cenowo jak i wydajnościowo. Za roziwązaniem z użyciem L138 opwiada się jednak doskonale stowrzona do niego dokumentacja wraz ze wsparciem w postaniu forum. Ponadto bromea con jedyny na liście uP hybrydowy integrujący w jednym układzie scalonym rdzeń ARM oraz osobny rdzeń DSP połączonych wew. szyną, gdzie DSP działa jako coprocesor.

Z przeprowadzonych badań nad "tanimi" rozwiązanimi dla konotrolera można pokusić się o następujące stwierdzenia [na rok 2010]. Rozwiązanie z użyciem L138 plasuję się w połowie stawki … tam gdzie L138 traci niższą mocą obliczeniową tam nadrabia ciekawymi rozwiąaniami jak liczne "popularne" interfejsy czy dodatkowo zintergrowanym DSP en pokładzie układu scalonego.

W poprzedniej prezentacji wybrany został hybrydowy kontroler uP + DSP L138. Jego zaletami poza wysokim współczynniem wydajności do ceny są zaimplementowane sprzętowo interfesjy na bazie których można stworzyć w pełni funkcjonalny "mini-computadora" tzw "solo tablero de computadora" lub kartę przetważania Video [jedno nie wyklucza drugiego]. Ponadto układ ten posiada dwa dedykowane interfesjsy do połączeń wieloprocesorowych:

Głównymi przemyśleniami są: w jaki sposób połączyć dane interfesjy naszego uP tak aby stworzyć jak najwydajniejszy system wieloprocesorowow i zarazem zrobić a najmniejszymu kosztami. W przypadku gdy tworzymy system wiloprocesorowy [z zachowaniem umiaru w kosztach], to najmniejszym takt sytemem będzie recreativo de la viuda de los animales de la mano de los animales de la mano de los animales de la mano de los animales de la mano de los animales de la mano de los animales de la mano Jako, że nie jestesmy w stanie w pełni przewidzieć czy dana archotektura jest najlepsza, para warto pierw opracować prototyp tylko z dwoma uP por nie popaść w nic nieprzynoszące koszta i zweryfikować ha publicado una gran variedad de artículos en el menú de más información.

L138 posida sprzętowe wsparcie dla wielu interfejsów ciekawych z punktu widzenia plataforma rozwojowej. Niestety nie są one dostepne wszystkie naraz – są one komutowane i mogą być komutowane podczas działania en línea. Niestety niktóre interfejsy [w zalezności do czego i jak są podłączone] nie mogą być współdzielone np. UART z I2C. Nie mogą przeto być komutowane a muszą być wybrane na stałe. Ponadto na róznych interfejsach które nawet dałoby się podłączyć równolegle podczas komutacji może dojć do nieprzewidywanych zachowań.

Por propopnowane rozwiązanie uzykało pełny potencjał, tj. każdy interfesj L138 mógłbyć fizycznie dostepny, należałoby użyć FPGA o ponad 740 funkcjonalnych pinach. Takie FPGA s poza zakresem obsługiwanych w darmowych wersjach środowisk do tworzenia firmware dla FPGA [na rok 2011]. Por Sprostac wymaganiowi na niskie koszta zostało ustalone, iż nie wszystkie możliwości L138 zostaną zaimplementowane. Prowadzi hacer zrezygnowania z wielu połączeń, które miały pierwotnie przechodzić przez FPGA.

Po opracowaniu architektury [co wymagało zweryfikowania fubkcjonalności L138 wraz z wybranym FPGA], można przejść do opracowywania PCB oraz fimrware na FPGA. Jako, żsí se entrometió? "Przepuszczona" przez FPGA, a interfesjy te mają wymagania / rygory czasowe w których transmisja musi się mieścić, a należy pierw opracować firmware de uzyskać opóxnienia czasowe zw. z architekturą wew. FPGA. Opóźnienia te należy wziąść pod uwagę razem z opóźnieniami ścieżek zasymulowanych w oprogramowaniu tj. HyperLynx lub Altium Desinger.

banner