Poradnik czy warto kupić ubezpieczenie AC AutomotiveBlog.PL – blog motoryzacyjny bitcoin altcoin

W Polsce właściciel każdego pojazdu mechanicznego poruszającego się po drodze musi wykupić ubezpieczenie OC, natomiast wykupienie polisy Auto Casco (AC) to już dobrowolny wybór kierowcy. Nie pamiętam już, ile razy w różnych dyskusjach ze znajomymi przewijał się temat wykupienia polisy AC. Jak to zawsze bywa w takich przypadkach, głosów za jest tyle samo, co głosów przeciw.

Drugi powód, dla którego nie zdecydowałem się na ubezpieczenie AC, to fakt, że samochodu używam mało, pokonuję średnio w roku 10 000 km, główna trasa a garaż przy domu – parking strzeżquezano unicornio en el piso Jedyne czego się obawiałem w przypadku swojego samochodu, to jego kradzieży, rozważałem więc jedynie ubezpieczenie kradzieżowe, ale też i na nie się nie zdecydowa.

Dziś, posiadając nowe auto, ubezpieczeniem się nie przejmuje, gdyż w moim przypadku – leasingu pracowniczego – obowiązek ubezpieczenia OC i AC leży po stronie właściciela samochodu, qu kycreeaseas una cp. Jeżeli prowadzisz firmę, para arrendar ma wiele zalet (o czym można poczytać w tym porównaniu leasingu do kredytu), choć sama stawka OC i AC może być wyższa. Po kilku latach bycia kierowcą jestem już trochę mądrzejszy, mam większe doświadczenie i do kwestii AC podchodzę nieco inaczej niż w momencie, gdy zakupiłem swój pierwszy samochód.

Ubezpieczenie Auto Casco to dodatkowy luksus i spokojny sen, a za to trzeba już trochę więcej dopłacić. Dlatego też warto, gdy już tylko zdobędziecie prawo jazdy, dopisać się do bycia współwłaścicielem samochodu rodziców, babci, dziadka. A pozwoli na gromadzenie zniżek, które przydadzą się w momencie zakupu pierwszego samochodu. Ja niestety właśnie tego nie zrobiłem i mocno zabolało mnie później ubezpieczenie swojego pierwszego samochodu za pełną, 100% stawkę.

Ubezpieczenie AC przyda się do likwidacji szkody powstałej z naszej winy, na przykład szkoda parkingowa, lecz skorzystanie z likwidacji szkody z polisy AC może wiązać się z utratązniżni zi noki zi pkzkas de los hombres Jednak wielu ubezpieczycieli wyszło naprzeciw kierowcom i oferuje, za dodatkową opłatą, ochronę zniżek. Najczęściej polega ona tym, że w ramach określonej opłaty, właściciel polisy może likwidować jedną szkodę na rok bez utraty zniżki. Haga clic en Síę może opłacić, zwłaszcza w przypadku nowego auta, o wysokiej wartości.

1) Czy umowa AC zawiera franczyzę, czyli tak zwany udział własny (więcej na stronie Rzecznika Ubezpieczonych). Może się zdarzyć bowiem, że ubezpieczyciel będzie kusić niższą kwotą polisy, jednak polisa taka będzie obarczona klauzulą ​​udziału własnego wkwocie np .: 1000 zł. Czyli w momencie, gdy sami na parkingu rozbijecie lusterko boczne, którego koszt w ASO wynosi 900 zł, a ubezpieczenie AC wtedy nie działa. No disponible, gdy koszt naprawy wyniesie 1100 zł, a ubezpieczyciel w ramach polisy AC zwróci jedynie 100 zł.

Pamiętajcie też, że nawet gdy uważacie, że jeździcie mega ostrożnie i nigdy nie mieliście wypadku, a AC może się przydać. Wyobraźcie sobie sytuację, gdy inny kierowca na parkingu zarysuje wam samochód. Może się okazać, że firma w której sprawca ma OC wyceni likwidację szkody poniżej waszych oczekiwań. Wtedy też możecie likwidować szkodę z własnego AC, un potem wasz ubezpieczyciel ściągnie sobie właściwą kasę od ubezpieczyciela sprawcy. Tutaj już wasz ubezpieczyciel będzie rozmawiał z ubezpieczycielem sprawcy i będzie to rozmowa równego z równym.

banner