Popularność kryptowalut dostrzeżona przez przestępców bitcoin dificultad aumento de la tasa

Kryptowaluty wciąż zyskują na popularności. Użytkownicy nabywają wirtualne waluty ze względu na duży wzrost ich wartości oraz coraz większe możliwości wykorzystania ich do codziennych płatności dokonywanych w internecie. Popularność ta wiąże się jednak z coraz większym zainteresowaniem przestępców, którzy starają się wykorzystać je do swoich celów. Zainfekowani lub nieświadomi użytkownicy kopią kryptowaluty dla przestępców

Założenia w oparciu o jakie działają poszczególne kryptowaluty, np. Bitcoin powodują, że za utrzymanie całej sieci odpowiadają ich użytkownicy. W odróżnieniu od standardowej bankowości nie ma głównego centrum rozliczeniowego transakcji. Zadanie utrzymania sieci przejmują tutaj użytkownicy, w zamian za określoną wartość danej kryptowaluty. Polega to na udostępnieniu mocy obliczeniowej swojego urządzenia do wykonywania złożonych obliczeń matematycznych, na których oparte są ktyptowaluty.

Znaczna wartość wirtualnych walut, a w szczególności Bitcoina spowodowała, iż przestępcy starają się wykraść całe portfele posiadaczom Kryptowalut. Najczęściej wykorzystują do tego złośliwe oprogramowanie, którym infekują komputery. Podczas logowania hacen giełdy Może kryptowalut software malicioso przechwycić wprowadzane danés uwierzytelniające, un po następnie uzyskaniu dostępu hacer Konta użytkownika przestępcy Moga ukraść wszystkie zgromadzone środki przesyłając je na swoje portfele.

Innym sposobem kradzieży środków z portfeli użytkowników jest podmiana adresu portfelu. Dokonując płatności użytkownik może skopiować adres portfela, na który ma przesłać daną kwotę, a następnie złośliwe oprogramowanie działające w tle podmienia skopiowanyany adr. W takim przypadku całkiem nieświadomie możemy zasilić portfel przestępcy. Podmiana adresu jest natychmiastowa i tylko weryfikacja poprawności wklejonego adresu może uchronić nas przed utratą naszej wirtualnej waluty. Sposób ten wcześniej wykorzystywany był najczęściej do podmiany rachunków bankowych, lecz teraz przestępcy za cel obrali równiez adresy portfeli kryptowalut.

Phishing, czyli fałszywe strony internet, wykorzystywane s do przejęcia danych logowania. Użytkownik podając swoje dane na stronie stworzonej przez przestępców naraża się na kradzież swojej tożsamości oraz danych logowania. Prowadzi a najczęściej do kradzieży środków pieniężnych z bankowości internetowych. Popularność giełd kryptowalut spowodował, iż pojawiły się również strony phishing ukierunkowane na nie.

Popularność kryptowalut sprawiła, iż przestępcy dostrzegli możliwość zwiększania swoich środków zgromadzonych na anonimowych portfelach poprzez ataki na Innych użytkowników. Za pomocą złośliwego oprogramowania kopią wirtualne waluty wykorzystując do tego bezprawnie moc obliczeniową komputerów innych użytkowników poprzez złośwewe oprogramowanie, czy te chi / uchas / costas de animales de compañía en la ciudad. Dodatkowo przestępcy wykorzystują aktualne trendy, jakimi niewątpliwie są kryptowaluty do infekowania telefonów z systemem Android i wykradania Danych Logowania hacer bankowości en línea. Wykradzione pieniądze z kont zainfekowanych użytkowników prawdopodobnie i tak zostaną szybko zamienione, np. na bitcoiny. Złośliwe oprogramowanie, które kradnie Całe Portfele kryptowalut, czy też fałszywe strony logowania do giełd to kolejne pomysły przestępców, którzy nie dają za wygraną.

banner