PolishCoin, PolCoin i PLNc. Dinero rapido, ganar dinero ltc real estate

– Zainteresowanie kryptowalutami jest i rośnie, tyle że w określonych kręgach. Brakuje powszechnej edukacji. Polacy nie zainteresują się tym tematem, zanim nie dowiedzą się, żes a bezpieczne i nauczą się, jak funkcjonować w ekosystemie kryptowalut. Ale ta kula śniegowa z każdym rokiem będzie coraz większa – uważa Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, które chce Polaków edukować.

– Pod względem nowych technologii, dostępu do nich, a nawet samej świadomości ich istnienia, Polska jest na tyłach świata i Europy. Dlatego stworzyliśmy PolishCoin (PCC). Nasza moneta ma pomóc ludziom z Polski w zrobieniu pierwszego kroku w świecie cyfrowych pieniędzy – mówią Łukasz i Kamil z Polish Coin Team. Nie chcą występować pod nazwiskiem. Pierwszy jest programistą w międzynarodowej korporacji. Drugi tworzy serwisy i sklepy internetowe. Przed ponad miesiącem spod ich palców wyszła PCC, jak na razie najlepiej przygotowana kryptowaluta z Polski. ¿Co para jest ta słynna kryptowaluta?

Do sieci kryptowalut może się podłączyć każdy. Para w rzeczywistości bardzo proste. Wystarczy skorzystać z „portfela”. Aplikacja, która łączy komputer z siecią i pozwala przeprowadzać za jej pośrednictwem operacje. Po wygenerowaniu unikatowego adresu (można go porównać z unikatowym numerem rachunku bankowego), w portfelu można przechowywać nasze “nic” nazywane też monetą, coinem czy cyfrowym pieniądzem. Tylko skąd się biorą te coiny?

W sieciach kryptowalut nie ma żadnego centralnego serwera, który sprawdza poprawność operacji. A zadanie może wziąć na siebie każdy. „Przelewy” autoryzują komputery ludzi, którzy zdecydowali się je w tym celu wypożyczyć i udostępniają ich moc obliczeniową. Takie komputery s nazywane „koparkami”, ich właściciele „górnikami” albo „kopaczami”, un cały proces „wydobyciem” – na wzór poszukiwania złota.

Kopać można samodzielnie albo w tzw. kopalniach, czyli skupiskach górników, którzy łączą swoją moc obliczeniową. Nagroda jest dzielona proporcjonalnie do wniesionej mocy. Górnicy nie dostają nic za darmo. Płacą prądem. Ich komputery (często składane specjalnie do kopania) pracują pod dużym obciążeniem i pobierają więcej energii elektrycznej. Para, czy kopanie jest opłacalne, zależy od wartości danej monety i trudności jej wydobycia – ta wzrasta wraz napływem kolejnych górników i generowaniem kolejnych monet, yż do wykopania ostatniej. Na przykład sieć Bitcoin (BTC) została zaprojektowana tak, aby nie powstało więcej niż 21 mln coinów. TrollCoin, LemonCoin … PolishCoin

PCC można handlować na trzech internetowych giełdach. Ceny oscylują wokół 0,000005 BTC za 1 PCC (ok. 0,008 zł). W różnych serwisach można znaleźć też oftyty sprzedaży po cenie raczej mało adekwatnej do wartości mało znanej monety. Na przykład 10 zł za 100 monet chce jeden ze sprzedawców w serwisie Kryptoaukcje.pl – pierwszym polskim serwisie aukcyjnym z kryptowalutami. Serwis powstał w grudniu, gdy Allegro zakazało handlowania cyfrowymi pieniędzmi.

„Wielu sceptyków sądzi, że twórcy walut narodowych starają się wykorzystać panujący klimat społeczno-gospodarczy v jr v uj uj ). Windują wartość kryptowaluty bez jakiejkolwiek intencji budowania nowej infrastruktury gospodarczej. Tak może być z PLNc ”- pisze amerykańska dziennikarka Meghan Neal.

„Monety narodowe są robione na siłę, aby pokazać, jak bardzo kochamy Polskę. Ale takich monet nikt nie kupuje. Monety muszą być uniwersalne, aby się opłacały, muszą przyciągać niezwykłymi cechami. Jeśli ktoś już ma zamiar zabierać się za ich budowę, niech chociaż zrobi to porządnie! Wtedy z dumą będę mówił, że tę monetę stworzył Polak ”- komentował w styczniu en el foro BitcoinTalk jeden z polskich internautów.

Niedługo później wystartowała Auroracoin – narodowa moneta Islandii. Dziś pod względem wartości jest czwarta na świecie. W środę twórcy rozpoczęli dystrybucję swojego pieniądza. W ciągu roku zamierzają rozdać połowę wszystkich monet obywatelom Islandii. Każdy chętny (populacja Islandii a ok. 330 tys. Osób), dostanie po 31 monet, wartych ok. 380 dol.

banner