Pokoje z zagadkami – Znajdź klucz w godzinę! – Salas de escape en la India.

Vista desde el puerto de Internet por correo electrónico en línea, hasta el momento con el nombre de usuario de la tarjeta de correo electrónico. Co istotne – skutecznie wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Kilku użytkowników siadało przy swoich laptopach w domu na długie godziny oraz wnikało w wirtualny świat (z myszkami takiej wydajności, iż trudno było normalnej osobie nadążyć wydajnoścz) Wynik był taki, że stosunki międzyludzkie w dużym zakresie przeniosły się właśnie tam. Miały sytuacje miejsce, w ktorých osoby będące w tym samym Domu (np. Na pierwszym oraz drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, wysyłały sobie sms-y, pisały do ​​siebie na Facebook’u lub grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można dyskutować o znacznym wpływie technologii na ludzkie życie, z innej – o pasywności lenistwie i zaraźliwej observadores de los Estados Unidos en todo el mundo en todo el mundo. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie symulacji wirtualnych, ale później przeszła istotne przemiany. Oparta była zupełnie na tekście wyświetlającym się na monitorze laptopa, który tyczył się opisu pomieszczenia oraz motywu: ucieczki z niego. Sama treść powodowała, że ​​gra fascynowała od samego początku. Na przestrzeni kolejnych lat gra sala de escape została zaimportowana na grunt gier odbywających się w sieci. Poprawiono grafię i tym samym nadeszła era “apuntar y hacer clic”, czyli rozgrywek prowadzonych przed ekranem peceta z myszką w ręku. Zabawa Sala de escape przybył również do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zainteresowaniem. W niej nie ma miejsca na standardwe scenariusze czy nudne dialogi. Gracz jest przeniesiony do konkretnego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.

Znajdują się tam niezwykłe przedmioty, trzeba wyjaśnić kilka zawiłych zagadek, potwierdzić umiejętność logicznego myślenia i zręcznością. Sala de escape Gra grakkji, która rozstrzyga się na żywo. Zasadniczy celem wszelkich poczynań jest opuszczenie pokoju razem z znajomymi. Wydaje się, iż a wszystko jest płytkie. Gracze tymczasem mają określony czas na ucieczkę z pomieszczenia. Co czeka graczy po wejściu do escapar ¿habitación?

Na starcie wszyscy gracze, którzy wybrali konkretny termin i Godzinę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A zlokalizować w nim można naprawdę mnóstwo ciekawych rzeczy! Gracze posiadają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie zagadki oraz opuścić pomieszczenie. Klucz może być schowany dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój a absolutnie inna forma rozrywki. Scenarzyści opracowali je w najmniejszych detalach, aby dostarczyć dobrej rozrywki oraz fascynować do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się uciec z z escape room. Kiedy zajdą takie okoliczności przybywa osoba pełniąca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na niniejszym etapie towarzysze zabawy mogą od niej otrzymać informacje, jak trzeba było się wydostać lub odpowiedź pozostaje tajemnicą. Niespodzianką jest z pewnością fakt, że zainteresowani sami muszą zrozumieć historię pokoju – no se trata de tego nie przekazuje. Zdarza się, że uczestnicy potrafią wprawić w zdumienie samych twórców tajemnic oraz wyjaśniają je w niestandardowy sposób, czyli taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Fundamentalnym wymogiem jest nieużywanie siły, aby uciec z pokoju. Jakie możemy wybrać rodzaje pokojów?

Pierwszym wariantem broma pokoju „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że ​​uczestnicy zakradają się do warsztatu znanego żużlowlowca oraz usiłują poznać sekret jego zwycięstw. Ściślej mówiąc mają odnaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, jednak okazuje się nim nie tajemnica sportowca, ale Klucz haz normalnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze dadzą się zdemaskować? Czy zachowają przytomność umysłu oraz znikną z pokoju? Innym Rodzajem broma pokoju „Zar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, okazują się tunelem czasoprzestrzennym i gracze zostają przetransportowani kilkadziesiąt lat wstecz. Por wrócić do swoich czasów muszą wyjaśnić wszelkie niewiadome i zniknąć z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom żyło się lepiej? Jakie komponenty wchodzą w skład eliksiru szczęścia? Trzeci typ pokoju nawiązuje do znanej bajki o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz bazuje na porwaniu smerfów przez podstępnego czarodzieja Gargamela do swojego niebezpiecznego zamku. Tam robi eliksir, który ma na zawsze unicestwić wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze składników musi udać się w podróż i para bromear jedyny momento, aby uratować porwane smerfy. W zamku kryje się pełno pułapek, zaś zainteresowani s jedyną nadzieją na wyzwolenie. Ostatni pokój, określany jako „Tajemniczy pokój nr 4”, a pomieszczenie, które akurat kieruje się do nieznanego wymiaru. Adne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zainteresowany? Escapar de la habitación można zarezerwować na szczególne okoliczności (np. Na urodziny, wieczór panieński) oraz dla pracowników korporacji, aby połączyć ich oraz zachęcić do twórczego działania. Dom Kłódek w Toruniu może także opracować indywidualną ofertę, czyli dopasowaną do życzeń przyszłych graczy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

banner