Pizza zamówiona za 10 000 Bitcoinów – Pizzeria Kraków – Wyśmienita pizza gratuita litecoins faucet

Para la historia, zakup, ponieważ ta kryptowaluta, pierwszy raz miała jakąś realną wartość i dokonano za jej pomocą prawdziwej transakcji. W 2010 roku, Bitcoin kosztował jedynie ułamek centa, programista Laszlo Haneycz zapłacił za dwie pizze 10000 BTC. Restauracja, która zgodziła się, na taką płatność, znajdowała się w Jacksonville na Florydzie i nosiła nazwę Las pizzas de Papa John. 10000 BTC para w tamtym czasie, wyniosło około 30 dolarów. W obecnym roku taka ilość Bitcoinów, była by warta więcej niż 82 milionów dolarów, diez fakt sprawiłby, iż pizza kupiona w restauracji Papa John’a zostałaby najdroższą pizziza, jaka została paqasyasyasyyasyyyyy.es

Programista Laszlo Haneycz był użytkownikiem foro Bitcointalk.org i właśnie na nim zgłosił swoją chęć zakupienia dwóch pizz. Chciał dokonać płatności z użyciem kryptowaluty. Wtedy ten pomysł był bardzo dobry, gdyż Bitcoin nie miał zbyt dużej wartości. Drugi użytkownik forum dyskusyjnego pochodzący z Wielkiej Brytanii odpowiedział na ogłoszenie. Zgodził się zamówić dla Haneycza dwie duże pizze z cebulą, pomidorami, pieczarkami, pepperoni i papryką oraz z dostawą do domu w zamian za 10 000 Bitcoinów.

Bitcoin został opracowany w 2009 roku, w 2010 roku był sobre dopiero na długiej drodze do rozwoju, wartość 10 000 Bitcoinów, za jakie zakupiono pizzę, wynosiła tylko parę dolarów. Jednak przez te wszystkie lata kryptowaluty stały się bardzo popularne w sieci na całym świecie i widocznie zwiększyły swoją wartość. Ada osoba, takze z tych, które brały udział w historycznym zakupie pizzy, nie mogła wiedzieć, że Bitcoin będzie kiedyś tak drogi i popularny. W dzisiejszych czasach bromea en legalnym środkiem płatności praktycznie w większości miejsc na świecie. Tą kryptowalutę stworzył Satoshi Nakamoto, była ona eksperymentem, który miał udowodnić, iż można wynaleźć bezpieczną walutę, z jakiej można bez obaw korzystać. W roku 2010 ludzie jeszcze nie słyszeli o tym, że jest taka cybernetyczna waluta jak Bitcoin i nie znali także technologii blockchain. Praktycznie takiego rynku nie było, nie istniały także punkty wymiany na przykład kantory czy giełdy. Bitcoin wchodzi w kolejny etap, akceptują go następne rządy państw między innymi Australia czy Japonia, staje się en wszędzie legalną walutą. Wiele osób korzysta z możliwości kopania nowych bloków, ludzie traktują taki zarobek nawet jako główny dochód. Tysiące sklepów toleruje taki rodzaj płatności. Dzięki rozwojowi kantorów i giełd można w łatwy sposób wymienić Bitcoina na dowolną walutę. Wiele osób we wszystkich krajach na całym świecie na pewno żałuje, iż przegapiło swoją szansę na bogactwo, gdyż nie wierzyli w sukces tej waluty i nie zainwestowali w uą. Osoby, które już na samym początku zakupiłyby wtedy mało warte kryptowaluty, dziś byłyby milionerami. Dzisiaj wartość 1 BTC wynosi około 30 tysięcy złotych, a kiedyś można było go mieć za parę centów.

banner