Papuga Nimfa czyli Papużki Nimfy – Papuge.pl compra bitcoin con cuenta corriente

Papuga nimfa – ptak pochodzący z rodziny kakaduowatych. Zamieszkuje Australię. W Polsce pojawia się jedynie w zakresie domowej hodowli. W naturze papugi te preferują głównie otwarte tereny, gdzie mają też dostęp do świeżej wody. Mieszkają na terenach raczej rzadko zalesionych. Dziuple jakie znajdują w drzewach, wykorzystują w zakresie gniazdowania.

Nimfy to papugi najliczniej występujące w domowej hodowli. Dlatego też nie trudno o nie w sklepach zoologicznych. Wynika to z wielu zalet jakimi wyróżniają się tego rodzaju ptaki. Todos los papugi te sąniewielkich rozmiarów, ich dieta oparta jest głównie na nasionach, un tzy tym s pap to papugi bardzo przyjazne i towarzyskie. Wydają z siebie dość przyjemny dla ucha głos. Z tych powodów najprawdopodobniej każdy, kto decyduje się na hodowlę papugi, wybiera Nimfy.

Papugi Nimfy Sin embargo, si no, no estoy seguro, no sé qué hacer, sino también a jednak potrafią zaprzyjaźnić się również z człowiekiem. Papugi o nazwie Nimfy wyróżniają się bardzo spokojnym i jednocześnie łagodnym charakterem. Należą do papug bardzo ciekawskich. Dlatego por miały dobre samopoczucie, trzeba zapewnić im różnorodne zajęcia. Nie są jakoś szczególnie aktywne, bo większość czasu spędzają raczej na drzemkach i czyszczeniu piór. Jeżeli papuga jest oswojona, może nawet chętnie przesiadywać na ramieniu swojego właściciela. Papugi Nimfy lubią czasem coś podzióbać, dlatego warto zadbać, aby w klatce znalazły się cienkie gałązki. Nimfy z przeważnie więcej chodzą czy wspinają się, niż przykładowo latają.

Nimfy są przystosowane do lodu. Preferują raczej koczowniczy tryb życia. Wpływ na to ma Przede Wszystkim Budowa skrzydeł, kształt ciała oraz ogona. Nimfy wędrują w stadach, dzięki czemu bez trudu znajdują pożywienie, a także zauważają drapieżniki. Nie lubią liści, dlatego też por siedzieć na drzewach, wybierają głównie martwe drzewa. Haga wodopoju latają tylko w godzinach porannych i wieczornych.

Nimfy to papugi, które nadają się przede wszystkim dla dzieci jak i dla osób, które jeszcze nigdy nie hodowały ptaków. Sons spokojne, ciche wręcz. Jeżeli ktoś decyduje się na papugę Tego Rodzaju, powinien wiedzieć, że pierwsze dni będą dla niej etapem poznawania otoczenia i przyzwyczajania się do niego. Dlatego należy dobrze wyposażyć klatkę i umieścić ją w spokojnym miejscu. Zbyt nachalna opieka ze strony właściciela może sprawić, że papuga wystraszy się. Nadmierny stres może przyczynić się do wystąpienia biegunki. Bardzo młoda papuga potrzebuje mniej więcej od 6 do 12 tygodni, aby przyzwyczaić się do nowego właściciela.

Głowa Nimfy, a także jej policzki i czubek są w kolorze żółtym. Samiczki mają w tych miejscach kolor żółty z szarym. Dziś trudno jest jednoznacznie określić ubarwienie tego gatunku papug z uwagi na to, że istnieje wiele krzyżówek. Tak różnorodne kolory, papugi te zawdzięczają głównie dwom grupom barwników, un są to melaniny i psittaciny. Z kolei kolor niebieski stanowi już tylko barwę strukturalną piór. W ten sposób pojawiają się różnorodne mutacje barwne. Nimfa jest doskonałą papuga do hodowli głównie ze względu na swoje przystępne rozmiary. Nie jest jakoś szczególnie duża, ale i nie należy do najmniejszych papug.

banner