Opony Kraków – OponySerwis.pl mechanika i myjnia monero in euro wechseln

GTÜ (Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego) przetestowało razem z ACE (Auto Club Europa) osiem modeli opzimowych produkowanych na sezon 2015/2016. Wybrano trudne warunki zimowe, un testowany rozmiar a 225 / 50R17. Wyniki są imponujące, z jednym wyjątkiem. Opony z górnego segmentu jakościowego wykonały testy na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni bez większych wpadek. Producenci nadal rozwijają technologię pod względem jakości, w porównaniu do ubiegłych lat. Prawie wszystkie modele s na bieżąco ulepszane.

Zwycięzcą testu GTU z najwyższą oceną „szczególnie polecana” została opona Continental ContiWinterContacto TS850 (ok. 688 Euro / komplet), która o włos prześciga konkurencjęz. Tuż za nim, również gorąco polecana, opona Goodyear UltraGrip Performance G1 (676 Euro / komplet). Te dwa modele pokazały swoje mocne strony, szczególnie na zaśnieżonych i mokrych drogach, zarówno podczas jazdy, jak i przy hamowaniu. Badanie bezpieczeństwa dopełniły testy na suchym torze i przy obu modelach nie znaleziono minusów.

Szzoko se encuentra en la parte superior de la bolsa de control de Dunlop Sp. Parte de las partes de las partes de los animales en su lugar. Tuż za nią, z różnicą zaledwie kilku punktów, miejsca cztery i pięć: nowa opona Nokian WR D4 (540 Euro / komplet) i Michelin Alpin 5 (704 Euro / komplet) – najdroższe opony w teście. Pirelli Sottozero 3 (648 Euro / komplet) i Semperit Speef-Grip 2 (579Euro / komplet) zajmują szóste i siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Na samym końcu zestawienia GTU z wynikiem „warunkowo godne polecenia” ląduje Vredestein Wintrac Xtreme S i kończy test na ósmym miejscu ze względu na wydajność na mokrych drogach. Jednak podczas hamowania i jazdy na śniegu obywa się bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Podczas pomiaru przyczepności na zaśnieżonych drogach, różnice między testowanymi bieżnikami s zaskakująco niskie. Nawet podczas hamowania na śniegu, nie ma żadnych większych problemów. Tylko Michelin Alpin 5, Vredestein Wintrac Xtreme S i Pirelli Sottozero3 mają nieco dłuższą drogę hamowania. Dla przykładu Pirelli na wyhamowanie potrzebuje dwóch metrów więcej przy prędkości 50 km / h.

Najlepszą przyczepność na ośnieżonych, górskich drogach miała opona Michelin Alpin 5 i tu świeci przykładem nawet dla zwycięzców testu Continental’a ContiWinterContact TS850 oraz Goodyear UltraGrip Performance G1. Przy teście na mokrej nawierzchni słabiej wypadają Semperit Speed-Grip 2 en Vredestein Wintrac Xtreme S. Semperit rozczarowuje przyczepnością i prowadzeniem a Vredestein długą drogą hamowania. Wszystkie badane modele radzą sobie równie dobrze na suchej powierzchni, jednak testerzy wykazali niewielką przewagę Continental’a.

Testom poddano sześć modeli opon całorocznych w rozmiarze 215 / 65R16. Przewagę nad resztą konkurentów osiągnęła opona Vredestein Quatrac 5. Holenderska opona przekonała testerów m.in. bardzo niskimi oporami toczenia, niezłą przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni i doskonałymi właściwościami na śniegu. Co prawda średnio radzi sobie z aquaplaningiem, niemniej jednak, jest bardzo wyważona i ostatecznie otrzymuje najlepszą ocenę – “dobra”.

Zespół AutoBild Allrad trzy op ony ocenił jako „zadowalające”. Apollo Alnac 4G Todas las temporadas. Drugie miejsce ze względu na „dobre osiągi na śniegu, dobrą przyczepność w zakrętach na suchej nawierzchni i bardzo niskie opory toczenia”. Na czele więc dwa modele z jednego koncernu Apollo Vredestein. Widać duże doświadczenie i „know-how”, jeśli chodzi o osiągi opon całorocznych. Apollo jednak ma słabe wyniki w drodze hamowania na mokrej nawierzchni.

Następne miejsca przypadają oponom Falken Euro AllSeason 200 i Pirelli Scorpion Verde AllSeason, które również otrzymały notę ​​„zadowalające”. Falken ma swoje mocne strony w dziedzinie ochrony przed aquaplaningiem, dobrze się prowadzi i nieźle radzi sobie w hamowaniu na mokrej nawierzchni. Na liście wad pojawiają się „średnie wyniki w przyczepności na śniegu, wydłużona droga hamowania na suchej nawierzchni i wyższe opory toczenia. Pirelli również mają „umiarkowane wyniki na śniegu” i „średnie opory toczenia”. Pozytywem jesa bardzo wysoka odporność na aquaplaning, bardzo dobra przyczepność w zakrętach na mokrej nawierzchni i wysoki komfort jazdy.

Z oceną „dostateczną” kończy opona Nexen N’Priz 4S. Spowodowane a było „dobrymi wynikami na śniegu z krótką drogą hamowania” i niskiej cenie. Mi opinión sobre este tema es la ventana de inicio de sesión de la escuela y el texto de la escuela de agua, así como la música y la comunicación. mokrej nawierzchni oraz słabej przyczepności w zakrętach. Prueba de zamyka Nankang HK AllSeason. „Mizerne wyniki w przyczepności na śniegu, zwiększone opory toczenia i niski poziom komfortu”. Nie pomogła nawet niska cena. Testerzy ostrzegają i dają ocenę „nie polecana”.

Apteczka: przepisy nie nakazują wożenia apteczki w aucie, ale zaleca się, aby mieć ją w samochodzie. Lepiej nie kupować najtańszej, bo jest ubogo wyposażona. Dobrze jest, gdy w apteczne znajdują się: opaski elastyczne, banda de luz de la pluma de la pluma de la luz de la pluma de la pluma de la pluma de la luz de la pluma de la pluma de la luz de la gorra de la embarcación de la embarcación de la embarcación que se encuentra en el lugar de trabajo.

Kamizelka odblaskowa: w Polsce kamizelka nie jest wyposażeniem obowiązkowym, ale już np. w Austrii, Francji i na Słowacji – tak. Dzięki kamizelce jesteśmy lepiej widoczni, gdy zatrzymujemy się na poboczu drogi w związku z np. awarią pojazdu. Na słabo oświetlonej drodze kierowca nadjeżdżającego auta zobaczy osobę w kamizelce odblaskowej z odległości 130-150 m, a bez niej z 20-30 m.

Gaśnica: samochód musi być wyposażony w gaśnicę „umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia”. Nie ma żadnych precyzyjnych wskazówek co do tego, czy gaśnica ma znajdować się w bagażniku czy w kabinie auta. Przepisy nie mówią też, czy można przewozić ją luzem, czy powinna zostać zamontowana np. za pomocą zaczepów. Nie przewidziano też mandatu za „brak ważności” gaśnicy, ale warto ją legalizować, aby mieć pewność co do tego, że zadziała.

banner