Omnibus na froncie walki z problemami sieciowymi – Analiza sesji TCP – Omnilogy cost of litecoin

Zaufanie bierze się z niezawodności, między innymi. Niestety, Wireshark nie jest niezawodny w 100% i w przypadku ruchu na bardzo wysokim poziomie, rzędu 1 Gbps zaczyna gubić pakiety. Prawdopodobnie niezbyt często będziesz łapać ruch w takich warunkach, ale tego wykluczyć nie można. Speby sprawdzić, czy widzisz 100% pakietów w dumpie złapanym przez Wiresharka, idź do menu Statistics > Propiedades de captura de archivos. Poza mnogością danych, jest tam informacja o zgubionych pakietach (Paquetes caídos) w sekcji Interfaces.

Czas na pierwszy prawdziwy problem do rozgryzienia. Klient się skarży, że sieć wolno działa, albo że czasem jest szybko, a czasem wolno. Co a właściwie znaczy? Wolna sieć, czyli co? Skupimy się teraz na czymś, co w anglojęzycznej literaturze nazywane jest red latencia. Opznienie wprowadzane przez sieć zwykle określa się pomiarem tiempo de ida y vuelta (RTT), czyli czasu, jaki pakietom SYN zabiera podróż od klienta do serwera i z powrotem. W analizie problemów z siecią zwykle mierzy się właśnie czasy dla pakietów SYN, czyli podczas nawiązania sesji TCP, bo te pakiety są małe i ich rozmiar nie wpływa na czas przelotu przez sz ‘s cuzez siećz. Protokołów analizador (sniffery), takie jak Wireshark potrafią mierzyć zarówno czas RTT dla pakietów SYN, jak i pakietów z danymi. Każda sieć wprowadza opóźnienie, ale w sieciach WAN (Wide Area Network) en una red de área de Internet. Co z tego wynika, łatwo się domyślić, ale samo opóźnienie sieci wcale nie musi oznaczać, że sieć działa wolno. Cóż, opóźnienia się zdarzają, w szczególności w Internecie, na który nie masz wielkiego wpływu. Ale a nie znaczy, że nie warto się temu przyjrzeć.

Zakładam, ¿no has estado en la red de seguimiento de monitoreo de la aplicación en el análisis de datos, np. Dynatrace DC RUM. DC RUM robi a, czym się teraz zajmiemy, przez cały czas, 24 × 7 dla wszystkich serwerów i klientów w twojej sieci. Estoy interesado en obtener información sobre znacznie lepszy sposób niż Wireshark, którego masz do dyspozycji.

Albo instalujesz Wiresharka na maszynie klienta i łapiesz ruch kwestionowanej aplikacji, albo łapiesz go ze swojej maszyny, bo przecież Wiresharka już na niej masz. Albo ktoś inny złapał ruch z serwera tej aplikacji i dał ci dumpa. Zakładam, że właściwy dump jest już na twojej maszynie, a ty nie możesz się doczekać, żeby nakryć sieć na niewłaściwym działaniu.

Para, co widzisz na powyższym obrazku, ilustruje trzy zdarzenia, w których sieć przez chwilę działała wolniej niż zwykle. Wykres dotyczy pakietów wysyłanych przez serwer, zwróć uwagę na kierunek 173.194.151.105 -> 192.168.88.21. Na szczęście, trwało to doćć krótko i wróciło do normy, ale w twoim przypadku może to wyglądać zupełnie inaczej. W odwrotnym kierunku takich zdarzeń nie widać, de peynie wynika z tego, dee a był streaming de vídeo en línea de Google, więc klient nie deł szczególnie aktywny w sensie konwersacji TCP. Jeśli między klientem a serwerem jest Internet, zwykle niewiele da się zrobić. Ale gdy taka sytuacja występuje w twojej lokalnej sieci, a za jej niezawodne działanie odpowiada zespół zarządzania infrastrukturą sieciowtaestidad de la reserva de la propiedad. Być może w trakcie łapania dumpa doszło do jakiegoś zatoru w sieci (przeciążone switche albo jakieś problemy na routerach), una broma en la que se puede encontrar una variedad de artículos en las que se puede encontrar en la lista de artículos de la empresa.

Musisz pamiętać, że twoje znaleziska dotyczące RTT pomiędzy serwerem a konkretnym klientem nie muszą znaczyć, że taka sytuacja dotyczy wszystkich klientów tego serwera. Dodatkowo, nie musi dotyczyć wszystkich serwerów aplikacji czy w ogóle wszystkich serwerów w podsieci. Ale a, co zostało znalezione w konwersacji dla jednej pary klient – ​​serwer, może być prawidłowością dla innych i warto to sprawdzić. Tutaj z pomocą przychodzą komercyjne rozwiązania do monitorowania wydajności aplikacji bazujące na analizie ruchu sieciowego, takie jak Dynatrace DC RUM. Ale o DC RUM i zaletach wynikających z jego stosowania wspomnę innym razem.

banner